Arogancja czy głupota?

https://youtu.be/t5MhyfJtcoM?t=1m32s
Share Button

59 komentarzy do "Arogancja czy głupota?"

 • W pisze:

  Dwóch to było omijanie czyli 500 zł mandatu

  1
  2
 • Bars pisze:

  …a potem słyszymy pieprzenie do Policji w stylu: “Jakbym widział pieszego to bym się przecież zatrzymał…” Na egzaminach PJ powinien być to priorytet w weryfikacji kandydata na kierowcę

  17
  1
  • Kris pisze:

   Na egzaminie na PJ wyprzedzanie na czy przed przejściem skutkuje natychmiastowym przerwaniem egzaminu z wynikiem negatywnym. Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego i dopiero egzaminator tłumaczy po zrobieniu takiego błędu.

   14
   1
 • krzysiok pisze:

  Dla mnie to mordercy ale człowieku co nagrywałeś najpierw się zatrzymaj porządnie a potem klaksonem dawaj jak trzeba. Masz jeździć tak żeby było jasne co robisz. Nie lubię jak ktoś się tak turla po drodze.

  5
  14
  • MM pisze:

   Pieprzysz jak potłuczony. Gdyby wyprzedzacze/omijacze uszanowali zakaz wyprzedzania/omijania na przejściu i bezpośrednio przed nim, pieszy spokojnie by przeszedł, bez zatrzymywania ruchu samochodów, a jedynie lekko go spowalniając bez uszczerbku dla tak ważnej dla ścigantów “płynności ruchu”. Prawidłowa “współpraca” kierowcy i pieszego, powinna właśnie na tym polegać – kierowca zdejmuje nogę z gazu by dać odrobinę czasu pieszemu na przejście, pieszy bezpiecznie przechodzi, samochód przyspiesza kontynuując jazdę. Tak powinno być, a jest jak na powyższym filmiku. Każdy ch*** na swój strój. Przepisy są dla innych, dla ciot co jeździć nie umieją, a nie dla mnie, ja jadę szybko, bezpiecznie i panuję nad pojazdem… Twoje “porządne zatrzymanie” przed przejściem jest tak samo potrzebne, jak “porządne zatrzymanie” przy jeździe na suwak…

 • verve pisze:

  nagranie na policaj . teraz po tylu wypadkach może zajmą się tym zamiast budować “flote” radarów

  7
  1
 • Miłek pisze:

  To polskie chamstwo

  18
 • Teofil pisze:

  Panie sierżancie panie starszy sierżancie jak to nie można na przejściu wyprzedzać, to pieszy ma uważać. Prawa jazdy za jajka kupione.

  18
  1
 • elo pisze:

  80 km/h w mieście? czy nagrywacz dobrowolnie podda się karze?

  46
  • elomelo pisze:

   to Gdańsk, na tej drodze jest ograniczenie do 80.

   9
   2
   • elo pisze:

    jaka to ulica?

    • Anonim pisze:

     Marynarki Polskiej w Gdańsku, tereny przemysłowe, firmy, zakłady, ogródki działkowe, ograniczenie do 70.

     4
     1
   • elo pisze:

    w 0.11 po lewej jest znak 40

    • TwardyJohn pisze:

     elo- znaki sie nieliczą… jak koledzy piszą ze jest 80km/h to jest 😊

    • Pablo pisze:

     Od kiedy stawiamy znaki po lewej stronie? To znak do zjazdu (widać na google). Jak napisał Piotr, tam wg widocznych znaków (a raczej ich braku) jest 50 km/h.

   • Piotr pisze:

    brak znaków to 50km/h mądralo!

   • Anonim pisze:

    Tam jest ograniczenie do 50/60 km/h (obszar zabudowany). Dopiero za niecałe 2 km jest odcinek gdzie prędkość jest dopuszczona do 70 km/h.

   • Anonim pisze:

    Jak już to nie 80 ale 70. I to nie w tym miejscu. 70 kończy się wcześniej – przy budynku stoczni północnej. Żeby na tamtym przejściu była 70 tuż za skrzyżowaniem ze Swojską musiałby stać stosowny znak. A taki tam nigdy nie stanie. Jak można zobaczyć na filmiku pomiędzy Swojską a tym przejściem jest wiadukt. Wjeżdżając na niego jedzie się pod górkę, co ma wpływ na widoczność – nie jeden ścigant został tam złapany przed policję stojącą tuż przed tym przejściem. Niby stoją przy drodze i są widoczni, ale jak ktoś jedzie tam za szybko…

 • Nosal pisze:

  Wszędzie ta sama bezczelność, byle wyprzedzić, nie ważne gdzie!
  https://trojmiasto.tv/Poczta-wyprzedza-na-progu-zwalniajacym-25574.html

  4
  1
 • Nazhir pisze:

  kolejny kierowca, który nie znając kodeksu drogowego, omal nie zabił przechodnia. Zatrzymywanie pojazdu w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia jest wykroczeniem. Bardzo niebezpiecznym, jak widać po filmikach. Nie wolno tak robić!!!

  3
  69
  • Anonim pisze:

   jak ktoś sobie chce pojeździć to ma autostrade a nie jeździ taki po mieście, powietrze zanieczyszcza i zagrożenie dla ludzi stwarza

   7
   9
  • Beerdziak pisze:

   NKT!

  • B, A pisze:

   Nazhir: Art. 49 punkt 4 się kłania.

   3
   2
   • Nazhir pisze:

    Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
    2) na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;

    nie można wybiórczo stosować Kodeksu Drogowego. To jest biblia kierowcy, każdy kierowca, obudzony w nocy, powinien recytować z pamięci te punkty.

    Dopóki pieszy nie znajduje się na przejściu, kierowcy NIE WOLNO pod żadnym pozorem zatrzymywać się. To grozi wypadkiem!!!

    1
    30
    • Artur pisze:

     Nazhir, zanim zaczniesz powoływać się na konkretne artykuły/punkty Ustawy zapoznaj się z definicjami określonymi na jej początku. To pomoże Ci zrozumieć treść i brzmienie artykułu, który przywołujesz. Pomogę Ci w tym:

     “29) zatrzymanie pojazdu – unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków
     lub przepisów ruchu drogowego, trwające nie dłużej niż 1 minutę, oraz każde
     unieruchomienie pojazdu wynikające z tych warunków lub przepisów;”

     W przypadku zatrzymania pojazdu przed przejściem, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu (tak, ustąpienie pierwszeństwa też jest zdefiniowane!), nie dochodzi do zatrzymania, które odnosiłoby się do Art. 49 ponieważ wynika ono z warunków/przepisów Ustawy. Koniec i kropka 🙂

     22
     1
     • Nazhir pisze:

      Art. 26.

      1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się NA PRZEJŚCIU.

      Pieszy musi znajdować się na przejściu, a nie obok niego. Nie znasz kodeksu drogowego, prawo jazdy znalazłeś w paczcie czipsów. Jeszcze raz napiszę – nie ma takiego przepisu, która usprawiedliwia, wymusza, bądź dopuszcza zatrzymanie pojazdu w odległości mniejszej niż 10 metrów, gdy na przejściu nie ma pieszego. Natomiast JEST przepis, który tego zakazuje (art. 49.1.2).

      11
      • truskawka pisze:

       Czlowieku dlatego nie wolno sie zatrzymywac przed przejsciem bo zaslaniasz wtedy innym kierowcom widok !!! I o to chodzi w tym przepisie i sam goraco go popieram. Sam omal raz nie przejechalem pieszego bo ktos zostawil zaparkowane auto przed przejsciem i nie widzialem dobrze przejscia omijajac jego auto.

       https://prawo.money.pl/kodeks/drogowy/dzial-ii-ruch-drogowy/rozdzial-5-porzadek-i-bezpieczenstwo-ruchu-na-drogach/art-49
       Chodzi o dobra widocznosc dla wszystkich kierowcow

       • Polak pisze:

        Słuchajcie matoły. Jak chcecie sobie pogrzebać palcem w dup*e czy pobawić swoim mikro pen*skiem, to wam NIE WOLNO zatrzymywać się w tym celu przed/za przejściem! Natomiast jeśli chcecie przepuścić pieszego jest to jak najbardziej uzasadnione! Zacznijcie myśleć mózgiem, który zapewne macie większy od ku*asów!

       • Ja pisze:

        Truskawka. Masz czerwony karle.
        Artykuł 49 Prawa o ruchu drogowym dotyczy kierowców, którzy chcieliby zaparkować samochód. Prawo nie zabrania zatrzymania samochodu przed przejściem w celu umożliwienia przejścia im przez jezdnię – mówi Wirtualnej Polsce Joanna Biel-Radwańska z krakowskiej policji drogowej. Za taką wykładnią przemawia też art. 26 Prawa o ruchu drogowym, który mówi, że kierującemu zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Jeśli przepisy w art. 49 zabraniałyby ustępowania pieszym, to czy sytuacja ta zostałaby ujęta w art. 26?

        Oddawaj truskawka prawo jazdy i przesiadaj się na hulajnogę bez kółek, bo nawet na hulajnodze z kółkami jesteś potencjalnym mordercą!

        • truskawka pisze:

         ludzie a gdzie ja napisalem, ze nie wolno przepuszczac pieszego? Napisalem czego ten przepis dotyczy i dlaczego go uwazam za sluszny. Bo sam omal nie spowodowalem wypadku. nAPISALEM ze nie wolno sie zatrzymywac by puscic pieszego?

 • paxo pisze:

  Wszystkim tym debilom co ominęli stojący pojazd odebrałbym prawo jazdy na 3 miesiące

  36
  3
  • Driver pisze:

   I wysłac na badania psychiatryczne oraz kurs doszkolający. Oczywiscie wszystko płatne na ich koszt

   19
   3
 • Azi pisze:

  Niestety tego typu przejścia są bardzo niebezpieczne. Idealnym rozwiązaniem są przejścia ze światłami, które zmieniają się na zielone dla pieszego wyłącznie po naciśnięciu przycisku. Niestety na inteligencję zarówno u pieszych jak i kierowców nie ma co liczyć. Cieszy mnie jednak że w tej sytuacji pieszy zachował zdrowy rozsądek i może żyć dalej…

  9
  5
 • Sportline pisze:

  Wszystko przez to, że idzie przejazdem dla rowerów, a nie po zebrze. 😛

  5
  5
 • Mirek pisze:

  Gdzie jest Dworak z Policją???? Gdzie jest porządne szkolenie młodych kierowców? Gdzie kampania o wyprzedzaniu na przejściu? Gdzie są większe mandaty? W dupie !!!!! Ludzie będą ginąć bo Polscy kierowcy są idiotami bez podstaw.

  31
  6
 • Danger pisze:

  muzyka pasuje tu idealnie “nie zatrzyma się kiedy ty będziesz chciał, ona nie chce być taka sama jak ja”

 • tylnaprzod pisze:

  i takie zatrzymywanie to prawie wyrok smierci na pieszym….. pieprzona uprzejmosc bo mam kamerkę ….

  13
  41
  • lukas pisze:

   tak niestety jest brutalna prawda . . . a druga sprawa że każdy POWINIEN SIĘ ZATRZYMAĆ !!! ja osobiście przed żadnym przejściem nie wyprzedzam bo wolność mi się podoba jak i moje prawo jazdy;)

   8
   4
  • Mateusz pisze:

   Popatrz w jaki sposób pieszy dochodzi do przejścia – dość pewny i szybki krok, więc nawet dla własnego spokoju lepiej się zatrzymać i go przepuścić. Pomijam w ogóle kulturę w tego typu sprawach. Poza tym, rozumując tak jak Ty, prędzej wyrokiem śmierci nazwałbym gdyby kierowca zatrzymał się na wewnętrznym pasie.

   5
   6
   • Beerdziak pisze:

    A co ma robić k…rwa?!!!
    Skakać do góry i machać rękami, żeby zasygnalizować, że chce przejść? A może kulić się i chyłkiem przemykać, żeby czasem kopa w dupę nie dostał, za to, że chciał przejść NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH!!!!!

    17
    2
  • Maciej pisze:

   bredzisz koleś, na wielu przejściach dla pieszych zwłaszcza na takiej drodze pieszy czekałby bardzo długo na przejście. Kultura na drodze jest bardzo ważna i osobiście pochwalam takie postępowanie nagrywającego, a przepisy jasno określają zachowanie kierowców na sąsiednim pasie w takich przypadkach jak na zamieszczonym filmie. Brawa dla pieszego za posiadanie “instynktu samozachowawczego” pomimo przeświadczenia wielu w postaci “idę bo mam pierwszeństwa na pasach”, tylko, że pierwszeństwo nie gwarantuje bezpieczeństwa.

   7
   2
   • tylnaprzod pisze:

    taka kultur jest najczęstsza przyczyną wypadków i potracen na pasach…. niech sobie czeka pieszy nawet 15 min jak mu sie nie spieszy do nieba bo ty zatrzymujac sie nie jestes pewien czy ktos na drugim pasie zrobi tak samo …. zasada ograniczonego zaufania powinna tu dotyczyc najbardziej! zatrzymujac sie nie stosujesz sie do niej tak samo pieszy!

    1
    7
    • stasiek0000 pisze:

     Nie kultura jest przyczyną wypadków na “pasach” tylko bezmózgie ameby wyprzedzające/wymijające tych kulturalnych.

     2
     1
  • Grzesiek pisze:

   Nie sztuką jest nauczyć pieszego że ma przechodzić tylko wtedy gdy nic nie jedzie, bo może się okazać że nigdy nie przejdzie. Sztuką jest znając przepisy i szanując się wzajemnie, pracować w grupie. Skoro kierowcy nie współpracują z innymi kierowcami, to tym bardziej nie będą współpracować z pieszymi. Prawda jest taka że za późno na edukację i liczenie na to że ludzie się nawrócą. Będzie coraz wiecej pieszych i coraz więcej kierowców, więc albo będzie trzeba postawić policjanta przy każdym przejściu albo wprowadzić inne rozwiązania jak sygnalizacja świetlna razem z betonowymi zaporami wysuwanymi z ulicy. Jest przepis dot. wyprzedzania na i przed przejściem, są przepisy dot. w ogóle zachowania przed przejściem, jest coś takiego jak szeroko pojęta logika oraz myślenie. Jazda samochodem to nie wyścigi, to że komuś się śpieszy i ma wywalone na innych to nie jest argument.

   6
   2
  • Azi pisze:

   Nie masz prawa wyprzedzać na przejściu dla pieszych. Widzisz kogoś przy przejściu = zatrzymujesz się. Chyba że jesteś chamem polaczkiem, bo wszędzie na świecie to działa tylko nie we wschodniej europie.

   15
   2
   • tylnaprzod pisze:

    działa polaczku bo tak jest ustalone w przepisach, u nas nie masz w zadnych paragrafie napisane ze musisz sie zatrzymac!

    14
    • Berdziak pisze:

     To jedź na tyle wolno śmieciarzu, żeby nie wyprzedzać na pasach i dać spokojnie pieszemu przejść.

  • Olek pisze:

   tylnaprzod – to właśnie piszą mordercy wyprzedzający na przejściach.

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Sty 16 2019
  Uwaga! Ślisko na drogach
 • Sty 16 2019
  Poślizg zakończony na chodniku
 • Sty 16 2019
  Zakręt i utrata kontroli nad pojazdem
 • Sty 15 2019
  Agresywny mściciel drogowy
 • Sty 15 2019
  O włos od dramatu na przejściu dla pieszych
 • Kategorie

 • Najnowsze komentarze

 • Archiwa