“Auto do kasacji”

Autor napisał, że pani z niebieskiego VW dachowała i auto do kasacji. 

https://youtu.be/_lW2fNzzkKc
Share Button

44 komentarze do "“Auto do kasacji”"

 • Radeczek pisze:

  jak zwykle to kobita za kolkiem doprowadza do wypadku, jazda na oslep sie wlasnie tak konczy – wiec kobity do garow a nie za kolko, bo KOBITA ZA KIEROWNICA = AUTO BEZ KIEROWCY!!!!!

  15
  9
 • Konrad pisze:

  No dobra VW miał ustąp pierwszeństwa ale czemu nikt nie pisze o tym że nie widać na filmie żeby autor w ogóle próbował uniknąć kolizji (przynajmniej ja nie widzę żeby było jakieś hamowanie) a gdyby tym VW jechała rodzina z małymi dziećmi i wszyscy by po dachowaniu zginęli to co ma autor powiedzieć “a zabiłem całą rodzinę 4-5 osobową ale miałem pierwszeństwo” i jak z tym żyć później….

  7
  30
  • Wojtek pisze:

   W takim układzie to kierowca VW by zabiła całą rodzine w tym siebie.

   24
  • Łamignat pisze:

   Autor nagrania nie miał obowiązku hamować. On ma pierwszeństwo przejazdu i koniec kropka, to że tępa dzida w vieśwagenie nie zna znaków to jej wina. Może ta sytuacja ją czegoś nauczy

   10
   1
   • bono pisze:

    czyli jak jedzie na Ciebie śnięty kierowca tira prawdopodobnie pod wpływem z pod znaku Ustąp Pierwszeństwa (A7) to nie reagujesz bo masz prawo jechać i koniec kropka …?

 • Bobi pisze:

  Piszecie, że auto z prawej miało znak “uwaga na drogę z pierwszeństwem Przejazdu”. Ja tam nic nie widzę, dla mnie to skrzyżowanie równorzędne. Poza tym jadąc, mam poszukiwać znaków na drogach dolotowych i na ich podstawie stosować się do przepisów? Jakaś paranoja.

  7
  22
  • Mateusz pisze:

   Sekunda 0:11, dokładnie w momencie gdy jej auto pojawia się w kadrze, jak byk mija wówczas znak A-7.

   20
   1
   • Bobi pisze:

    Brawo Mateusz za bystrość i umiejętność czytania ze zrozumieniem. Jak byk napisałem, czy na podstawie znaków stojących do mnie tyłem, na drogach dolotowych, mam stosować się do przepisów ruchu drogowego? Dla nagrywającego to skrzyżowanie równorzędne, powinien zwolnić i przepuścić tego z prawej, pomimo że powinno być inaczej.

    9
    18
    • Pawel pisze:

     Bobi, Ty głupi czy udajesz?
     Jak masz prawko to oddaj. Baba miała ustąp, a Ty sie czepiasz nagrywającego że jedzie na pierwszeństwie? To że nie ma znaku z pierwszeństwem nie oznacza że jest ono równorzędne.

     14
     4
     • Anonim pisze:

      Jeżeli nie ma znaku że masz drogę z pierwszeństwem, to jaka ona jest? Przebłysk geniuszu, skrzyżowanie równorzędne. Chodzi tutaj o to, że nagrywająca to miejscowa. ale rozmyślania to tylko abstrakcje.

      5
      5
      • Ee pisze:

       Droga z pierwszeństwem kończy się w momencie odwołania pierwszeństwa.

       9
       2
       • Oskar pisze:

        Nie, droga z pierwszeństwem nie kończy się po jego odwołaniu znakiem. Z pozycji nagrywającej nie widać że ma pierwszeństwo. Więc z jej pozycji wynika że znaków ze ma skrzyżowanie równorzędne

        4
        5
        • motocyklista pisze:

         Oskar, przeczytaj co napisał Ee. Ma racje – drogę z pierwszeństwem tylko i wyłącznie odwołuje znak D-2, B-20, A-7 🙂
         Nie ma potrzeby umieszczania znaku D-1 przed skrzyżowaniem! Ty powinieneś wiedzieć dlaczego – jeśli masz prawo jazdy.

         5
         4
      • motocyklista pisze:

       Anonim i Bobi- przeczytajcie PORD od deski do deski. Radzę naprawdę – bo ludzi pozabijacie.
       Na jakiej podstawie twierdzisz, że nagrywający nie miał pierwszeństwa? Znak na pewno był wcześniej (może nawet kilka kilometrów wcześniej. Jeśli droga na danym odcinku nie zmienia swojej charakterystyki (droga z pierwszeństwem przejazdu) to nie ma potrzeby na każdym skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną powtarzania tegoż znaku.
       I Ty posiadając prawo jazdy powinieneś takie rzeczy wiedzieć a nie pisać dyrdymały, że żółciótki trójkąt stoi do Ciebie tyłem i Ciebie nie interesuje. Tak, Ciebie nie interesuje żółciótki trójkąt bo w dalszym ciągu poruszasz się drogą z pierwszeństwem przejazdu.
       Skrzyżowanie nie odwołuje pierwszeństwa (nie odwołuje znaków informacyjnych) – ale Ty masz prawo jazdy i o tym wiesz doskonale, nie? Zalecam też definicję znaku D-1. Tam masz jasno opisane gdzie taki znak powinien być umiejscowiony i gdzie jest umiejscowiony.
       Poza tym – nie znając tej drogi – domyślam się iż kilka sekund wcześniej (nie objętych upublicznionym nagraniem) występuje znak A-6a. Jeśli taka droga (droga bez zmiany kierunku) ciągnie się kilka kilometrów a do jej boków dochodzą w różnej konfiguracji drogi podporządkowane to nie ma potrzeby stawiania co “dojazd” znaku D-1 na “głównej”.

       6
       4
       • Bobi pisze:

        motocyklista – Ty zapewne przeczytałeś całe PORD od deski do deski, zapewne Biblię i cały Kodeks Karny masz w jednym paluszku. Szkoda dyskusji, taką alfę i omegę nie przekonam ale spróbuję. Według ciebie skrzyżowanie nie odwołuje pierwszeństwa, więc skąd ktoś kto wjechał na skrzyżowaniu z prawej lub lewej i dalej porusza się prosto, ma wiedzieć że znajduje się na drodze z pierwszeństwem? Taaak, ma patrzeć na żółte znaki od tyłu, które są szare (od tyłu) jeszcze zapamiętać co rośnie w polu i ile krów pasie się na pastwisku (tak dla zasady) Z tą swoją inteligencja długo nie pojeździsz, szybko oddasz organy.

        • motocyklista pisze:

         Bobi – chcesz mnie sprowokować i mam się zniżyć do Twojego poziomu?

         Wolę argumenty merytoryczne:
         “Według ciebie skrzyżowanie nie odwołuje pierwszeństwa” – ale że ja mam Cię uczyć przepisów? Poszukaj, poczytaj. Znajdź jakie znaki odwoływane są przez skrzyżowanie, znajdź definicję skrzyżowania. Chłopie to są podstawy. Tych rzeczy wymaga się na egzaminie- nawet gdzieś pytanie znalazłem takie.
         Mam prośbę – powtórz materiał – POWTÓRZ PODSTAWY – bo brakuje Ci elementarnej wiedzy.

         “więc skąd ktoś kto wjechał na skrzyżowaniu z prawej lub lewej i dalej porusza się prosto, ma wiedzieć że znajduje się na drodze z pierwszeństwem?”
         YYYY bo zna przepisy? Bo ma znak A-7? Ja nie jestem od tego by Cię uczyć przepisów i to nie jest wg mojego widzimiesię – takie informacje są usankcjonowane. Ba, dodam też, że nie jest to wiedza tajemna. Takie informacje powinieneś mieć, jeśli masz prawo jazdy.

         “Taaak, ma patrzeć na żółte znaki od tyłu, które są szare (od tyłu) jeszcze zapamiętać co rośnie w polu i ile krów pasie się na pastwisku (tak dla zasady) Z tą swoją inteligencja długo nie pojeździsz, szybko oddasz organy”
         Widzisz, od 10 lat nie jeżdżę na 2oo (dwóch kółkach) bo miałem wypadek przez takiego ignoranta jak Ty. 🙂

         • Bobi pisze:

          motocyklista – Brawo ty, mądry inaczej, uważający że moje jest najmojsze.
          Logiki zero, za to ego na 120%.

          • motocyklista pisze:

           Hahah – logikę masz w przepisach – wystarczy je umiejętnie stosować, tzn. ze zrozumieniem. 🙂
           Ego wychodzi Twoje. Brak argumentów próbujesz uzupełnić obrażaniem.

         • Bobi pisze:

          motocyklista – cyt. ” Widzisz, od 10 lat nie jeżdżę na 2oo (dwóch kółkach) bo miałem wypadek przez takiego ignoranta jak Ty.”
          Gdzie tu logika?
          Wyznaję szeroko pojętą zasadę ograniczonego zaufania i to opisałem w mojej pierwszej opinii. Jeśli nie jestem pewien sytuacji (i przepisu) stosuję zasadę “nie mam pierwszeństwa”
          Gdzie tu jest ignorancja?
          Nikogo nie obrażam. Asertywność kolego. Więcej pokory. 🙂

 • imię pisze:

  A to auto do kasacji to gdzie jest?

 • Bartek pisze:

  wiejskie auto w swoim naturalnym środowisku

  10
  5
 • Wojsławiec pisze:

  Dlaczego nagrywający myśli, że to on ma pierszeństwo?
  Przecież przed skrzyżowaniem nie ma żadnego znaku.

  5
  23
  • Wojsławiec pisze:

   Przepraszam, teraz zauważyłem znak ustąp (z prawej strony w połowie filmu)

   28
   • motocyklista pisze:

    Nie – nie dlatego powinieneś myśleć – bo widzisz A-7 tyłem. Nagrywający myśli że ma pierwszeństwo, albowiem jedzie drogą z pierwszeństwem przejazdu do momentu odwołania tego pierwszeństwa. Koniec i kropka. Skrzyżowanie nie ma nic do rzeczy z występowaniem znaku D-1. W myśl przepisów nie musi go być, to że często znak ten jest powtórzony jest dobrym zwyczajem zarządcy drogi, który wie, że wiele osób zdało prawo jazdy przez przypadek i ma w nosie znajomość przepisów.

 • GrwAZY pisze:

  Poszła jak z procy 😀

 • Wojt pisze:

  Widać znak ustąp pierwszeństwa na drodze która jedzie polo

  28
 • jurek pisze:

  hmm, z tego co widzę to nie ma znaków określających która droga jest główna, więc trzeba przypuszczać że to skrzyżowanie równorzędne i nagrywający powinien przepuścić pojazd po prawej

  1
  31
  • MS pisze:

   Na drodze, którą jechał niebieski samochód jest znak A-7, czyli on powinien ustąpić pierwszeństwa

   15
   2
   • JJ pisze:

    Mimo wszystko widać było ewidentnie że pojazd z prawej porusza się zbyt szybko żeby wyhamować. Pozostaje pytanie, co jest ważniejsze, realne bezpieczeństwo czy przepisy? Niestety zbyt często stawia się fałszywy znak równości pomiędzy tymi wyrazami i zamiast skupić się na realnej poprawie tego pierwszego w sposób bezmyślny kładzie się nacisk na egzekwowanie tego drugiego.

    4
    8
    • jakiśtam pisze:

     @JJ to po co są przepisy i znaki jeśli każdy wg tego co napisałeś może jeździć jak chce, a inni niech na niego uważają? Kierując jak najbardziej ma być skupiony i unikać jeśli to możliwe sytuacji niebezpiecznych, ale też kierujący ma prawo uważać, że inny uczestnik ruchu zastosuje się do obowiązujących zasad ruchu.

     6
     2
     • Adam pisze:

      Wiesz ile na cmentarzu jest tych co mieli pierwszeństwo? 2 sekundy wcześniej i autor też dołączył by do tego nieszczęśliwego grona.

      2
      7
  • ja pisze:

   jest znak, ustąp !

   • hello pisze:

    No dobra, jest znak ustąp na jezdni poprzecznej, ale skąd nagrywający ma wiedzieć o tym, kto ma pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu, skoro na jego jezdni nie stoi żaden znak, który by o tym informował?

    7
    5
    • iter pisze:

     Wystarczy, że znak D-1 “droga z pierwszeństwem” stał na drodze nagrywającego kilometr wcześniej i nie był odwołany.

     12
     1
     • MS pisze:

      Nie do końca masz rację. Znak D-1 (w obszarze zabudowanym) musi być powtarzany przed każdym skrzyżowaniem (chyba, że odległość między nimi jest mniejsza niż 50 m). Podobnie w przypadku znaków A-6 poza obszarem zabudowanym.

      Nie mniej jednak, znak mógł być ustawiony 50m przed skrzyżowaniem (czyli nie być widoczny na filmie)

     • imię pisze:

      Naprawdę wystarczy, także dla wyjeżdżają ego z pola położonego, dajmy na to, 100 m od skrzyżowania?

    • motocyklista pisze:

     hello – pewnie dlatego, że nagrywający zna przepisy od Ciebie i doskonale wie, że znajduje się na drodze z pierwszeństwem przejazdu – w przeciwieństwie do Ciebie.

  • Zet pisze:

   Wystarczy, że jest znak ustąp pierwszeństwa na drodze, po której jedzie VW. Zresztą nie bez przyczyny znaki określające pierwszeństwo (odwrócony trójkąt, ośmiokąt i romb) są jedyne i niepowtarzalne, żeby bez problemu rozpoznać je z obu stron.

   4
   3

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Sty 16 2019
  Uwaga! Ślisko na drogach
 • Sty 16 2019
  Poślizg zakończony na chodniku
 • Sty 16 2019
  Zakręt i utrata kontroli nad pojazdem
 • Sty 15 2019
  Agresywny mściciel drogowy
 • Sty 15 2019
  O włos od dramatu na przejściu dla pieszych
 • Kategorie

 • Najnowsze komentarze

 • Archiwa