Czy wypadek obniża wartość samochodu?

Artykuł sponsorowany

Polacy najwięcej aut kupują na rynku wtórnym. Wiele pojazdów sprowadza się z zagranicy. Zakup często wiąże się z ryzykiem, że samochód jest powypadkowy, co może, ale nie musi mieć realnego przełożenie na ostateczną cenę zakupu. Dlatego zawsze warto sprawdzić historię auta przed zakupem, czy pojazd ma za sobą poważny wypadek, czy niewielką stłuczkę.

Jak sprawdzić interesujące nas cztery koła?

Chcąc uniknąć kłopotów lub przepłacania za używany samochód, warto dokładnie go sprawdzić. Nie zawsze wizyta w warsztacie samochodowym ujawni nam wszystkie ukryte wady auta oraz dokonane wcześniej naprawy. Stan licznika czasami również nie pokrywa się z rzeczywistym przebiegiem, a rok produkcji nie gwarantuje dobrego stanu technicznego. Chociaż zakup wydaje się korzystny, bezpieczniej jest sprawdzić numer VIN na stronie: www.checkcardna.com. Indywidualny numer VIN nadaje producent każdemu pojazdowi. Pod składającym się z ciągu siedemnastu cyfr i liter numerem kryje się wiele cennych informacji. Dowiemy się z niego między innymi o tym, kto wyprodukował auto, jaki jest rodzaj nadwozia, jakie są cechy pojazdu, wyposażenie, wersja silnika oraz rodzaj napędu. Jednak oprócz standardowych danych numer VIN może służyć także do uzyskania pełnej historii pojazdu. Bez niej zakup samochodu nawet w bardzo korzystnej cenie może stać się przyczyną wielu problemów.

Platformy dekodujące

Numer VIN pozwala zweryfikować informacje podane przez sprzedawcę samochodu. W tym celu można skorzystać z bezpłatnej platformy rządowej, jednak informacje tam uzyskane pochodzą wyłącznie z urzędów. Nie obejmują pojazdów zagranicznych i nie zawierają bardziej szczegółowych danych. Konieczne jest także podanie numeru rejestracyjnego i daty pierwszej rejestracji. Nie zawsze je znamy, a zdobyte w ten sposób informacje nie ujawnią wielu ważnych detali. Bardziej szczegółowe informacje uzyskamy, korzystając z wysokiej jakości dekodera VIN. Ich listę znajdziemy na stronie bestvin.pl. Są to najlepsze platformy dekodujące, działające w Polsce. Dzięki nim możemy uzyskać dane weryfikujące informacje z różnych źródeł, takich jak rejestry krajowe i prywatne, aukcje samochodów, policyjne bazy danych, firmy ubezpieczeniowe, warsztaty i wiele innych. Dowiemy się z niego również, w jaki sposób interesujący nas samochód był użytkowany. Co ważne, możemy sprawdzić ponadto samochód sprowadzony z zagranicy.

Dlaczego warto odkodować numer VIN?

Odkodowanie numeru VIN upewni nas, że samochód nie został skradziony i nie jest objęty nakazem komorniczym. Dzięki temu unikniemy utraty pojazdu lub posądzenia o paserstwo. Interesujące nas auto zostanie sprawdzone pod kątem oszustw związanych z przebiegiem. Odczyt licznika nie zawsze odpowiada rzeczywistości, a stan techniczny często nie zgadza się z opisem sprzedawcy. Dzięki sprawdzeniu numeru VIN dowiemy się, czy auto nie uległo wcześniej wypadkowi, co może znacznie obniżać jego wartość i zmniejszać możliwość późniejszej odsprzedaży. Szczegółowy raport ujawni zmiany wyposażenia i naprawy, przeglądy, uszkodzenia. Uzyskamy wiedzę o wcześniejszych ofertach sprzedaży danego auta, a także o cenie, w jakiej zostało wystawione. Wszystkie te informacje mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie lub stać się ważnym argumentem w negocjacji ceny. Sposób eksploatacji samochodu ma wpływ na to, czy auto będzie awaryjne i drogie w użytkowaniu. Dzięki odkodowaniu numeru VIN możemy uchronić się przed nabyciem samochodu wymagającego ciągłych i kosztownych napraw.

Zakup używanego samochodu może być opłacalny i bezpieczny, jednak warto poznać jego pełną historię. Niewielka stłuczka zwykle nie ma wpływu na cenę pojazdu, ale poważny wypadek i wiele napraw już tak. Odkodowanie numeru VIN to najlepszy sposób na weryfikację wszystkich informacji podanych przez sprzedawcę.

Share Button

4 komentarze do "Czy wypadek obniża wartość samochodu?"

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • gru 04 2022
  Omijanie z prawej strony na przejeździe Kolejowym
 • gru 04 2022
  Wypadek w Łasku Kolumnie
 • lis 21 2022
  Szaleńczy pościg za skradzionym samochodem
 • lis 19 2022
  Wypadek spowodowany nieustąpieniem pierwszeństwa w Puławach
 • lis 17 2022
  Ekoutopia ekomafii
 • Kategorie

 • Archiwa

Skip to content