Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Czytelna jazda

https://www.youtube.com/watch?v=xAvoFUzs3_k
Share Button

15 komentarzy do "Czytelna jazda"

 • Dydzio napisał(a):

  Ale bzdura z tym oszczędzaniem. Miałem już 3 samochody, w sumie 7 lat i we wszystkich 3 wymieniłem 1 (słownie JEDNĄ) żarówkę kierunkowskazu i to tylko dlatego, że mi zaśniedziała, a nie przepaliła się… Niewiele częściej wymieniałem żarówki mijania, może też powinienem jeździć “po ciemku”?




  0



  0
 • mądry inaczej napisał(a):

  Śmieszne – niektórzy piszą, że na ogół Dworaka nie lubią, ale tu się z nim zgadzają. Ja mam odwrotnie – jak jak zazwyczaj się z nim zdecydowanie zgadzam, tak tym razem nie za bardzo 🙂 Dwa kierunkowskazy na skrzyżowaniu przy jeździe prosto (z czego ten lewy włączony tak, jakby chciał się z prawego pasa w główną ulicę w lewo ładować) jeszcze rozumiem, ale mruganie pół kilometra wcześniej – zwłaszcza przed zjazdem na parking, który ominął i pojechał prosto – już nie. Oczywiście, nienawidzę włączania kierunkowskazu przez pierwszy samochód w kolejce na światłach już po zapaleniu się zielonego, albo takich co mrugają już jak zaczną skręcać, ale ta druga skrajność którą Pan Marek zaprezentował też jest myląca i wcale nie taka czytelna, myślę.




  0



  0
  • Piotr napisał(a):

   Delikatnie jestem w stanie się zgodzić: włączyłbym kierunkowskaz tuż po minięciu wjazdu na wspomniany parking. Nadal byłoby to 150-200m przed wjazdem do supermarketu/skrętem w lewo ale nie dezorientowałoby to innych (np wyjeżdżajacych z parkingu). Co to “migania” podczas jazdy na wprost: jeśli nie skręcasz z drogi ale zmieniasz pas to dajesz kierunek- najpierw prawy potem lewy. Dlaczego? Bo jesłi ktoś skręcający w lewo na pokazanym skrzyżowaniu zmini zdanie to informujesz go o Twoim manewrze omijania.




   0



   0
 • Krzych napisał(a):

  No tak, na tym łączniku jest to głupota, najwyraźniej Dworak stwierdził, że skoro i tak większość nie wie jak powinno się jeździć to poleje wodę przez parę minut tak żeby wyglądało, że mądrze mówi i przy okazji do maksimum wykorzystał czas antenowy 🙂




  0



  0
 • poka_poka napisał(a):

  Co to za bzdury? Kim jest ten facet, który każe w trakcie przejazdu przez skrzyżowanie dwukrotnie włączać kierunkowskaz przy jeździe prosto? Co to za kretyn? Jak można namawiać ludzi do włączania kierunkowskazu podczas jazdy na wprost na skrzyżowaniu?




  0



  0
  • Krzych napisał(a):

   Jakkolwiek uważam, że Dworak na ogół wygaduje różne głupoty, które są oderwane od rzeczywistości, tak w tym odcinku mówi o bardzo, bardzo ale to bardzo ułatwiającym życie sygnalizowaniu tego co się ma zamiar zrobić. Dlaczego każe włączać dwukrotnie kierunkowskaz? Tłumaczył, trzeba było słuchać, ale przypomnę BO ZMIENIASZ PAS RUCHU (tak, nawet jak nie ma namalowanej linii, ale równolegle mogą się na jezdni zmieścić dwa samochody, jadące w tym samym kierunku, to też są dwa pasy ruchu), podobnie sprawa ma się przy zmianie kierunku jazdy, możesz jechać za drogą główną, która na krzyżówce skręca w lewo/prawo, ale i tak musisz włączyć kierunkowskaz bo ZMIENIASZ KIERUNEK JAZDY! Jak to opanujesz to życie Twoje i osób w Twoim (drogowym) otoczeniu stanie się znacznie łatwiejsze 🙂




   0



   0
 • #hehe napisał(a):

  Kiedy w końcu przestaniecie wrzucać tutaj te odcinki?




  0



  0
 • DW napisał(a):

  ja to boje sie wszelkich kobiet podjezdzajacych do ronda z lewym kierunkiem : D




  0



  0
 • Piotr napisał(a):

  Jako naczelny krytyk Pan Dworaka musżę to napisać: bardzo podobał mi się ten odcinek! Sam staram się używać kierunkowskazów ale w kilku sytuacjach miałem wątpliwośći: czy, kiedy etc. Człowiek robi 30-40 tys km rocznie i dobrze, jak czasem przypomni sobie takie elementarne aspekty jazdy. Kolejny plus: kierunkowskaz informuje o ZAMIARZE wykonania manewru, dobrze to słyszeć:)
  Oby wiecęj takich odcinków!




  0



  0
 • Krzych napisał(a):

  Aż mi się przypomniało “używaj migaczy, bo nie siedzisz na swej klaczy” 🙂
  Generalnie z migaczami jest tak, że nawet jak ktoś “nadużywa” ich Z GŁOWĄ to wiele lepiej niż jakby nie używał ich wcale.




  0



  0
  • soltys napisał(a):

   poczytaj o uzywaniu klaczy, mijaniu sie na niej z innym jezdzcem itd. i tam kierunki obowiazywaly.




   0



   0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi