“Ja kontroluję sytuację dookoła” [JB]

https://youtu.be/fOB-2AWtq7A
Share Button

52 komentarze do "“Ja kontroluję sytuację dookoła” [JB]"

 • Monia pisze:

  P.S W Niemczech bodajże jest maksymalnie 8 pkt karnych, mandaty są srogie nawet za przejazd na czerwonym świetle, a tutaj :D:D:D 200 zł za takie coś. Śmiech na sali….

 • Monia pisze:

  SERIO??????
  Mam nadzieje, ze kiedys bedzie policja mogla odebrac prawo jazdy takim osobom, ktore nie wiedza co to manewr wyprzedzania pt. nieznajomosc przepisow ruchu drogowego.

 • Taa pisze:

  Co za komentarz do sytuacji z motocyklem…
  Pani chwali motocyklistę, że się zatrzymał, aby przepuścić pieszych, a który przepis mówi o tym, że jeśli widzimy osobę zbliżającą się do przejścia to mamy obowiązek ją przepuścić? ŻADEN!
  ps. Do motocyklisty nic nie mam bo sam jestem motocyklistą, ale zdziwił mnie głupi komentarz pani reporter.

  2
  11
  • Pudzy pisze:

   Nie masz obowiązku ale masz PRAWO przepuścić. Natomiast masz OBOWIĄZEK zatrzymać się przed pasami jeżeli inny użytkownik drogi zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Omijanie na przejściu dla pieszych jest jednym z najbardziej najcięższych wykroczeń….

   15
   1
  • Sym pisze:

   Nie ma też przepisów, które by nakazywały, aby przeprowadzić staruszkę przez przejście, ustąpić miejsca na ławeczce w parku, przepuścić ciężarną w sklepie czy zatrzymać się przed przejściem, aby pieszy mógł przejść. Nie ma też przepisów zabraniających takiej uprzejmości, a jednak niektórzy wykazują się kulturą i wychodzą naprzód słabszym – w tym przypadku niechronionym uczestnikom ruchu. Czy to źle, że pani pochwaliła kulturę kierowcy?

 • zzz pisze:

  Dajcie jakiegoś policjanta bez wady wymowy…

  3
  5
 • Bars pisze:

  Wnioskuję o Nobla dla Pana Policjanta za wyjątkową cierpliwość w wysłuchiwaniu filozoficzno-debilnych tłumaczeń ze strony niedouczonych “kierofcuf”. Kto, gdzie i za co wydał im prawo jazdy skoro mają podstawowe braki o ruchu drogowym? Zabić pieszego w ten sposób to najgorsza z metod zrozumienia przepisu o całkowitym zakazie wyprzedzania czy omijania na i przed przejściem dla pieszych…

  27
 • ed pisze:

  Zabawna ta Polska. 200zł mandatu. :)))))))))))))))))))))

  10
  • Troll pisze:

   I to jest odpowiedź na pytanie pana Marka (“Jak długo to jeszcze będzie trwało”). Ano tak długo, jak mandaty są tak śmiesznie niskie.

 • Wojtek pisze:

  Ok, to teraz może pytanie z innej beczki. Jeśli zabronione jest wyprzedzanie na pasach oraz BEZPOŚREDNIO PRZED nimi, to ile to jest to nieokreślone ‘bezpośrednio przed’? 1m, 2m 5m a może 50m? Może ktoś sprecyzować?
  Sytuacja z 8:12 – kobieta miała dobre 15-20m do przejścia.

  6
  3
  • MR pisze:

   Lepiej. nigdzie nie jest powiedziane że pojazd wyprzedzany jest bezpośrednio obok ciebie. Możesz jechać szybciej niż pojazd 300m przed tobą i to wg. przepisów też jest wyprzedzanie. Na szczęście większość policjantów ma rozum i wie jak interpretować przepisy, ale czy naprawdę wszystko trzeba interpretować? kodeks drogowy to jakiś wiersz, że trzeba go interpretować tak jak Pani nauczycielka sobie życzy?

   3
   4
   • riesling pisze:

    Piłeś? Nie pisz. Piszesz? Nie pij.

    4
    1
   • LOL pisze:

    A mnie uczono/uczyłem się, że wyprzedzanie to przejeżdżanie z większą prędkością OBOK innego pojazdu, który porusza się w tym samym kierunku.
    Niestety albo wielu instruktorów jest słabych, albo ludzie tak słabo pojmują.
    Są “aż” TRZY manewry, które się ludziom mieszają:
    1) WYPRZEDZANIE -> oba jadą, w tą samą stronę, wyprzedzający szybciej, wyprzedzany wolniej,
    2) WYMIJANIE -> oba jadą, w przeciwną stronę względem siebie
    3) OMIJANIE -> jeden przejeżdża obok (inny pojazd, dziura itd) drugiego – nieruchomego.

  • Anonim pisze:

   jeżeli nie ma nikogo między tobą a pasami to jest to bezpośrednio przed.

   sprawdź sobie w słowniku definicję tego słowa jak masz problemy ze zrozumieniem.

 • Oleksy pisze:

  Nienawidzę tego przepisu, jest strasznie niesprecyzowany.

  2
  12
 • miki pisze:

  9:38 – “Nie wiem… mam klęknąć przed panem? Ja mam 16 punktów… wie pan jak to się kończy…” Cóż za propozycja ze strony pana kierowcy 😉

  20
 • Kondzior pisze:

  Na zakopiance nikt nie jedzie przepisowo… tylko na wysokości fotoradaru. Ostatnio jak w Jaworniku skręcałem do serwisu i samochód mi zgasnął (problemy techniczne) to nie wiedziałem czy odpalać czy uciekać z samochodu…

  13
 • j pisze:

  w którymś poprzednim odcinku policjant (chyba nawet ten sam co tu), w centrum Krakowa zatrzymał prawo jazdy kierowcy, który nie rozumiał w jaki sposób w takich sytuacjach łamie przepisy. może to jest sposób, skoro mandaty nie skutkują? takie osoby nie powinny siedzieć za kierownicą, bo zabijają pieszych. prędzej, czy później.

  14
 • PrS pisze:

  Wyjaśni mi ktoś czemu policjanci czasem dają 200 a czasem 500zł? Sytuację takie same a kwoty inne..

  12
 • Słoneczko pisze:

  Ja takich gnojów wysyłam na stopagresjidrogowej i mogę się pochwalić sporymi sukcesami. Najlepsi są ci w tych najdroższych furach bo biorą mandat kredytowy, hahaha

  • Paweł pisze:

   Każdy mandat, którego nie płacisz na miejscu jest mandatem kredytowanym – nie kredytowym. Więc za bardzo nie błysnąłeś tutaj. Ale fakt, zgłaszać takich trzeba, może się nauczą.

 • Adrian pisze:

  Sam ostatnio doświadczyłem takiej sytuacji ja przychamowalem przed przejściem a samochód jadący prawym pasem nawet nie zważał co się dzieją i smignol koło mnie ( mam nagrana na videorejstratorze ) dzięki Bogu nikt nie przechodził

  3
  2
 • q pisze:

  Idealny przeopis do wyludzen.
  Moze dla zgrywy zaczniemy sie zatrzmywac przed kazdym przejsciem bo ktos idzie wpoblizu wiec zatyrzymuemy sie w celu umozliwienia przejscia. A moze jak juz stoimy to stojmy tak 5 min, bo ludzie w okolo kreca i kademu chcemy to umowliwic.
  Idiotyczny przepis.

  9
  28
  • Pudzy pisze:

   A czy tu mowa o umożliwieniu przejścia pieszym? Czy o wyprzedzaniu i omijaniu na przejściu dla pieszych? Jedno z najbardziej niebezpiecznych wykroczeń. Ale tak dla Ciebie to wyłudzanie…..

   12
   1
  • Kuba pisze:

   Przepis do wyłudzeń ? Człowieku za omijanie na pasach powinni odbierać prawko. Jakim trzeba być idiotą żeby wyprzedzać czy omijać auto stojące przed pasami. Chyba nikt dla frajdy czy głupoty na pasie obok przed przejściem się nie zatrzymuje, tylko dlatego że ktoś będzie przechodzić.

   10
   2
   • q pisze:

    Widzialem materialy filmowe, gdzie policja zatrzymywala sie przed przejsciem badz tez specjalnie zwalniala aby jadacy pasem obok ich wyprzedzili przed przejsciem.
    Problem polaga na tym ze w miescie przejscia bywaja co pareset metrow, a aut jest duzo, w godzinach szczytu sa to niemal sznury samochodow jadacych roznym tempem.
    Zgodnie z obowiazujacymi przepisami moznaby wlepiac dziesiatki mandatow w kazdej minucie na jednej glownej ulicy w miescie. Postawmy kamerke i armie ludzie do wystawiania mandatow. Tylko czy nie lepiej jest urealnic przepisy ?

    2
    2
    • Pudzy pisze:

     No i niech tak robią jak napisałeś. Niech się w końcu ludzie nauczą, że nie wolno wyprzedzać i omijać przed i na przejściu. To jest śmiertelnie niebezpieczna rzecz. Jakby jeden z drugim dostawał co chwilę za to samo wykroczenie mandat to wreszcie by zrozumiał o co chodzi w tym przepisie…..Ty też byś zrozumiał, a jak nie to byś chociaż stosował się do tego przepisu. Najgorsze w tych kierowcach jest to, że oni nie zdają sobie sprawy z wykroczenia i niebezpieczeństwa. Ludzie przekraczający prędkość robią to świadomie, a mimo wszystko również mówią, że policja robi łapanki…..

 • rrrr pisze:

  7:00-7:30 ktoś kto chce przejść przez jezdnię nie odwraca się do niej plecami, kobieta w momencie przejazdu auta była odwrócona plecami do jezdni, a auto na prawym pasie zwalniało i owszem , ale powód widoczny przez kierowcę na lewym pasie to korek bezpośrednio za przejściem….

  11
  9
  • Pudzy pisze:

   czekała przy przejściu, aż ktoś ją łaskawie przepuści. Odwróciła się tylko na moment bo jak widać chwilę tam już stała a samochody jadą i jadą. Pieszy ma prawo zmienić decyzje i nie przejść. Kierowca nie ma prawa wyprzedzać czy omijać przed i na przejściu dla pieszych. Mało to tu filmów z potrąceniem pieszych?

   16
   4
   • miki pisze:

    Ta pani pokazana w około 7 minucie materiału STAŁA, ROZGLĄDAŁA SIĘ nawet do tyłu, zakasała ręce i dupie miała sytuację na drodze – zdecydowanie bardziej była zainteresowana otoczeniem niż samą możliwością przejścia przez jezdnię. Więc ten przypadek ewidentnie naciągany i kierowca powinien odmówić przyjęcia mandatu. A w dodatku na prawym pasie rzeczywiście był korek i kierowca obok zatrzymał się tylko dlatego żeby nie zatrzymać się centralnie na przejściu.

    9
    9
    • Pudzy pisze:

     miki serio?? serio?? Gdyby kobieta sobie tam stała i oglądała otoczenie i kierowca zatrzymałby się tylko dlatego, że jest korek. To Ty i Tak nie masz prawa ominąć taki samochód. Tam nie musiało być w ogóle tej kobiety. Po prostu nie wolno wyprzedzać i omijać na przejściu. Nie ważne czy ktoś jest czy nie ma….. w jednej sytuacji kogoś nie będzie w kolejnej będzie pieszy i dojdzie do tragedii…. Więc co by kierowcy dało nie przyjęcie mandatu? Widać jak znasz się na przepisach….

  • Shon pisze:

   Dokładnie … wychodzi na to, że jeżeli prawy pas będzie przykorkowany i w tym korku będzie przejście dla pieszych to nie możesz wyprzedzić pojazdów i stać jak głupek przed przejściem tym samym stając się … szeryfem blokującym lewy pas

   6
   8
   • Kuba pisze:

    Jeżeli zatrzymanie przed przejściem auta obok wynika z organizacji ruchu np. korek to zwalniasz upewniasz się że nikt nie przechodzi i jedziesz dalej, nikt nie każe ci tam stać.

    9
    1
    • miki pisze:

     Idąc tym tokiem myślenia to jeśli na pasie obok stoją pojazdy w korku a “mój” pas byłby wolny to muszę się zatrzymać przed przejściem tylko dlatego że pojazd obok stoi??? Bo jeśli nie zatrzymam się do zera to i tak popełnię wykroczenie nawet jeśli jechałbym 5 km/h, gdyż to i tak jest omijanie. A wystarczyłoby nieco zwolnić aby się upewnić że nikt nie wchodzi na przejście i spokojnie dalej jechać bez konieczności zrównania prędkości z pojazdem obok, który toczy się w korku lub wręcz stoi.

     4
     7
     • riesling pisze:

      A gdyby ktoś przechodził to byś nie wyhamował.

      5
      1
      • A pisze:

       Nie, nie staniesz się szeryfem. Zwolnisz, nawet na sekundę się zatrzymasz, spojrzysz czy nikt nie wchodzi na przejście i będziesz omijał korek dalej, do następnego przejścia.. I w dupie miej trąbienie za Tobą.

     • 1.2.3. pisze:

      miki, jest dokładnie tak jak mówisz w pierwszym zdaniu, jeżeli np. na prawym pasie jest korek i w połowie tego korka jest przejście dla pieszych to twoim zasranym obowiązkiem jest się zatrzymać przed tym przejściem bo nigdy nie wiesz co może się wydarzyć. Dopiero po upewnieniu się, że na przejściu nikogo nie ma możesz jechać dalej. Taki manewr trwa kilka sekund a może uratować czyjeś życie i twoją dupę.
      A tak na marginesie jeszcze nie spotkałem kierowcy, który wykazując się twoim tokiem rozumowania zwalniałby przy omijaniu innych pojazdów na przejściu dla pieszych do 5 km/h.

 • Baloon pisze:

  To sie przedstawiciel handlowy zdziwil…

  14
 • Kuba pisze:

  Panie Marku czy ma sens mówienie do stada baranów?

  9
  1
 • Kuba pisze:

  Faktycznie ręce opadają.

  12

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Mar 23 2019
  Zderzenie z wozem strażackim
 • Mar 23 2019
  Nawiedzony szofer
 • Mar 23 2019
  Skutki braku bezpiecznego odstępu
 • Mar 23 2019
  Szalone wyprzedzanie
 • Mar 22 2019
  Wypadek z udziałem motocyklisty
 • Kategorie

 • Najnowsze komentarze

 • Archiwa