Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Jaką liczbę jesteśmy w stanie zaakceptować?

https://www.youtube.com/watch?v=bsyvrkEjoXI
Share Button

7 komentarzy do "Jaką liczbę jesteśmy w stanie zaakceptować?"

 • Hosting Italia napisał(a):

  W dalszej kolejnosci nalezy zastanowic sie, jaki poziom halasu jestesmy w stanie zaakceptowac . Choc producenci w specyfikacjach swoich produktow czesto deklaruja, ze sa one niemal nieslyszalne, nalezy do tych zapewnien podchodzic z duza rezerwa. Jesli nawet niewielki halas jest dla nas drazniacy, warto sprobowac innych sposobow na obnizenie temperatur, ktore rowniez przedstawilem w stosownym artykule .
  0  0
 • Marcin napisał(a):

  Dawno żaden spot nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Krótkie, proste i z prawdziwym przekazem.
  0  0
 • Nace napisał(a):

  Fajna kampania, szkoda, że nieosiągalna w naszych warunkach. By osiągnąć zerową liczbę ofiar to z transportu drogowego trzeba by było wyeliminować czynnik ludzki do zera. Odseparować ruch pojazdów od ruchu pieszych, ruch kolejowy od drogowego i odwrotnie. A pojazdy musiałyby się poruszać po wcześniej do tego, specjalnie przystosowanych trasach.
  Czyli wizja nie do spełnienia przez najbliższe 50, może 100 lat. Aktualnie największym problemem tego zagadnienia jest czynnik ludzki. I nie chodzi tu o głupotę, nieznajomość przepisów, czy brawurę. Bo to było, jest i będzie. Problemem jest różnorodność predyspozycji. Ludzie różnicą się pod względem umiejętności prowadzenia pojazdów. Jeśli mamy na drodze 100 kierowców i każdy prowadzi inaczej to oni nigdy nie będą perfekcyjnie ze sobą współpracować. Będą powodowali między sobą zatory, brak płynności ruchu, a niekiedy kolizje i wypadki. Poza faktem, że mamy różne umiejętności dochodzą czynniki typowo ludzkie, czyli zmęczenie i nastrój. Nie ma człowieka nieomylnego, bo najlepszy kierowca popełnia błędy, które czasem mogą skończyć się tragicznie. Większość wypadków i kolizji nie jest wynikiem brawury, czy głupoty. Jest efektem tego, że jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy. Coś nam umknie, czegoś nie dostrzeżemy, o czymś zapomnimy. Posiadanie prawa jazdy nie czyni z nas cyborgów, wsiadając do auta nie nabywamy nadludzkich zdolności niepopełniania błędów. Żadne państwo na świecie, nawet z najlepszą infrastrukturą nie wyeliminowało zjawiska śmierci na drogach. Gdzieś ten współczynnik jest mniejszy, gdzieś większy, ale generalnie wszędzie giną ludzie z tego samego powodu. Jeśli faktycznie chcemy zniwelowania problemu to należy wyeliminować człowieka z ruchu drogowego jako kierowcy.
  0  0
  • riesling napisał(a):

   Umiejętnie zrobiony spot, brawo.
   (I nikt nie pierdzi żeby pokazać że ma problemy z trawieniem).
   0   0
  • Anonim napisał(a):

   kolego, chodzi o to, żeby DĄŻYĆ do zera (co wyraźnie i wprost wynika z napisu na koniec). Oczywiste, że zero jest nieosiągalne, ale każde jedno uratowane życie, każda jedna ofiara mniej, to jest sukces.
   0   0
 • Paweł napisał(a):

  Dla tych co nie rozumieją po angielsku w ustawieniach możecie sobie włączyć napisy polskie tłumaczenie jest bardzo dobre 🙂
  0  0
 • Flower napisał(a):

  Przekaz super, aż chwyta za serducho
  0  0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi