Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Jedź bezpiecznie odc. 514

Kolejna śmierć na przejściu dla pieszych

https://www.youtube.com/watch?v=EijLrsAMMmQ

Share Button

10 komentarzy do "Jedź bezpiecznie odc. 514"

 • zeus napisał(a):

  Kobieta w różowym wyprzedzała przed/na przejściu i to jest karane mandatem 200zł/10pkt. A co robi policjant? Chyba można to nazwać wtargnięciem na jezdnię? Irytuje mnie taka obłuda policji. Sami stwarzają nierzadko zagrożenie w ruchu drogowym tylko po to, żeby zapewnić wpływ kilkuset zł do budżetu.
  Wielu kierowców powinno być ukaranych za ryzykowne, niezdarne czy wręcz głupie zachowania na drodze – wiele z tego sam widzę i doświadczam. Ale na litość boską! Nie trzymajmy się kurczowo pewnych zapisów KD ignorując zdrowy rozsądek czy nawet pozwalając na niebezpieczne zachwania tłumacząc to ostrożnością kierowców. Takim samym piratem drogowym jest słabo ogarniający emeryt w Skodzie (stereotypowy) np. wymuszający pierwszeństwo, jak i cwaniaczek w starym BMW (również stereotypowy) robiący dokładnie to samo.




  0



  0
 • tatarozalii napisał(a):

  No 99% kierowców (razem z piszącym te słowa) jeździ tak że 10 punków na przykładach przedstawionych na filmie się należy. Jaki jest tego powód?
  Wg mnie wiele ale najważniejszy to
  – wyprzedzanie łatwiej zauważyć na drodze jednopasmowej, gdy musimy zjechać na przeciwny pas. W przypadkach pokazanych na filmie robimy to, w ogóle nie rejestrując że wyprzedzamy w złym miejscu. Nie oszukujmy się – jest tyle bodzców które trzeba ogarnąć przy jeździe że takie sprawy umykają. Jak jeszcze mamy inne sprawy na głowie, tudzież zielone swiatło 500 m dalej to jest jak jest. Nie chce nikogo (siebie też) tłumaczyć, ale tak to widze.
  Co do wypadku pokazanego z kamerki to już takie sprawy jak ta wołają o pomstę do nieba! Jak on go nie zauważył? Zresztą gdyby wjechał na prawidłową stronę ulicy to by wszystko było ok!




  0



  0
  • andy napisał(a):

   nie każdy musi jeździć samochodem, jeżeli nie radzi sobie z “wieloma bodźcami”




   0



   0
   • tatarozalii napisał(a):

    No i wielu nie radzi sobie z tymi bodźcami, jak np dziś w Warszawie na rondzie Marymoncka/Trasa Mostu Północnego kierowca wjechał na czerwonym a w jego bok uderzyły 2 auta jadące prawidłowo na zielonym. Po prostu pojechał, bo nie ogarnął bodźców. P.S. andy, a Ty rejestrujesz kiedy wyprzedzasz tak jak na filmie? Przejedz np Kraków z Bronowic na Bieżanów, wioząc 2 pasażerów. Z jednym rozmawiasz o ciężkim dniu w pracy, a drugi notuje wszelkie Twoje mimowolne wykroczenia (wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, przekroczenie powyżej 10km/h dop. prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa autobusowi wyjeżdżającemu z zatoczki itp) i słuchajcie radia jeszcze. Zobaczymy czy będziesz taki mądry!




    0



    0
 • Anonim napisał(a):

  Czyli dojeżdżając do przejścia dla pieszych muszę jechać z taką samą prędkością co do kilometra na godzinę jak samochód po mojej prawej stronie…?




  0



  0
  • Anonim napisał(a):

   Jeżeli będziesz jechał z prędkością większą od pojazdu na sąsiednim pasie (obojętnie lewym, czy prawym), to będziesz miał wówczas z manewrem wyprzedzania i możesz zostać ukarany za wyprzedzanie na (lub w bezpośrednim sąsiedztwie) pasach dla pieszych.




   0



   0
 • EMΣЯGΣПCY napisał(a):

  jak by zrobili z 20 pt karnych za takie rzeczy to wszyscy by sie nauczyli od razu jeździć z przepisami




  0



  0
 • Ojciec Baldwin napisał(a):

  Bardzo dobry i potrzebny materiał, każdy kierowca powinien to obejrzeć – i wysnuć własciwie wnioski ….

  ps. tylko ta chichocząca blondynka w różu powoduje utratę wiary w potege rozumu.




  0



  0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi