Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Kiedy człowiek szykuje się do odjazdu

https://youtu.be/qTaBL-bxVGs
Share Button

61 komentarzy do "Kiedy człowiek szykuje się do odjazdu"

 • n napisał(a):

  BUS MA SZTYWNE ŁAPY BY LEKKO SKRĘCIĆ NO I KKKAAAMEEERKKKA
  0  0
 • Frani napisał(a):

  Co jak co ale kierowca autobusu w pełni zasługuje na mandat i wcale nie lepszy od tego z bmw.
  0  0
  • Jaca napisał(a):

   Ale znacie się na kodeksie. max kierowca autobusu to 100 zł za art 29. A BMW-Baran Ma Wóz. 1 punk i 100 zł za zatrzymanie na przystanku. oraz blokowanie ruchu czyli jazda z prędkością utrudniająca ruch 2 punkty i od 50 do 200zł.
   0   0
 • wujek_samo_zło napisał(a):

  frajer z mokotowa… BUS ma zawsze pierwszeństwo wyjezdzając z zatoczki, a on tym jebanym beemwu może sobie poczekać albo zrobić nawrotke na nastepnym skrzyzowaniu a nie autobus bo nie ma czasu stać i czekać. Niecierpie takich gamoni.
  0  0
  • Name napisał(a):

   frajerski wujku
   Art. 18.
   1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.
   2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
   Jak Cie zapierdolą to na nagrobku wyryj sobie że miałeś pierwszeństwo
   0   0
 • kimer44 napisał(a):

  Również wydaje mi się, że autobus miał tam skręcić w prawo, ale nawet gdyby nie, to aby wyminąć bmw musiałby wyjechać przodem na dwa następne pasy po swojej lewej ( a może zaraz potem zajechać drogę beemce i skręcić w prawo…to dopiero byłyby komentarze…)
  0  0
 • riesling napisał(a):

  Baby na bordzie.
  0  0
 • Bartosz napisał(a):

  Nie pochwalam BMW, ale czy ten autobusiarz naprawdę nie zna takiego manewru jak zmiana pasa ruchu i omijanie?
  0  0
  • Ja78 napisał(a):

   Po to ma buspas aby nie musiał tego robić. Inna sprawa, że autobusem to nie takie hop-siup tak wyminąć. I niektóre linie autobusowe skręcają też tutaj w prawo do Pl.Trzech Krzyzy, nie wiem jaka to liniia, ale jeżeli miałby wymijać po to aby zaraz zajechać mu droge i skręcić w prawo, to wolę, że trąbił na buraka jak widzimy, może się burak nauczy.
   0   0
   • helpdżek napisał(a):

    Nie należy zapominać, że samochód, który się zatrzymał, przy próbie ruszenia podlega pod przepis o włączaniu się do ruchu. Więc nawet jeśli byłby na swoim pasie, a autobus po ominięciu wracałby z lewego – byłby na prawie.
    0    0
 • Maurycy napisał(a):

  PO CO on tam się zatrzymał. Nie widzę tam pasażera który np chce wysiąść. Ale jak by był to ile trwa wysiadanie ? 3 sekundy to ok już by wyskoczył.

  A może chciał porozmawiać przez telefon bo ktoś zadzwonił akurat. No to czemu ten autobus trąbi na niego ? Czy nie może poczekać aż skończy rozmawiać. Czy punktualność jest aż tak ważna ?

  To normalne że się zatrzymuje osobówkami na przystanku autobusowym. Niech czekają.
  0  0
  • Name napisał(a):

   Czy Ty cały czas nie widzisz że miał możliwość ominięcia pojazdu
   wystarczyło trochę chęci i nie najechać na niego !
   I nie ważne czy chciał wyjść odebrać telefon zesrać się w gacie, czy może jak już pomijamy zatrzymał się awaryjnie bo zasłabł, miał awarię pojazdu itp…
   “nie to burak w bmw ” i trzeba takiego zgnoić a do tego ma nowe bmw na które mnie nie stać to już w ogóle najlepiej spalić na stosie – zesrać się a nie dać się o to motto zaściankowego Janusza Polaczka
   0   0
   • Grzegorz napisał(a):

    Kolezko dostałeś radę, odłóż prawo jazdy taty na półkę.
    0    0
   • Ja78 napisał(a):

    Przystanki i BusPasy sa po to aby płynnie mogła poruszać się komunikacja miejska. I żadna osobówka nie ma prawa robić tego co robił kierujący tym BMW. Ustalmy, są przepisy albo ich nie ma. Stosujemy je w 100% albo wcale. Nie ma możliwości stosować się w 90% do przepisów. Ale tacy jak ty właśnie mają takie podejście. A ten czy ten przepis mogę sobie złamać, przecież nic nikomu się nie stanie, a skoro już tak zrobiłem raz, to potem kolejny i kolejny, potem następne przepisy i na drogach mamy co mamy. Debili co jeżdżą narażając życie innych uczestników ruchu i pieszych.
    0    0
 • Maurycy napisał(a):

  Może i w niektórych sytuacjach na drodze mógłby się zachować trochę lepiej. Ale chce pokazać innym ich błędy. Widać że nie przepuści ale zatrąbi. No ale jednak parkowanie w zatoce autobusowej jest zabronione.
  0  0
  • Name napisał(a):

   Maurycy – zgadza się …. ale zawód kierowcy autobusu to nie zabawa w policjanta…
   Dziennie na zasadzie bo ja mam pierwszeństwo to jadę to ile wypadków byłoby wiecej… ? Myślmy za innych ale nie w reakcji wręcz patologicznej
   klakson najeżdżanie brakuje tylko ze do niego wychodzi z kijem …
   0   0
 • Maurycy napisał(a):

  Co znaczy “zatrzymał się na chwilę” ? Jeżeli ktoś miałby z tego samochodu wyjść to by wyszedł. A tak to co znaczy “na chwilę”

  Nie rozumiem jak można jeszcze bronić ten osobowy samochód
  0  0
  • Name napisał(a):

   wręcz należy bronić bo zachowanie kierowcy autobusu jest agresywne i skandaliczne – wiezie ludzi a najeżdża na osóbkę omalże doprowadzając do kolizji… do tego widział że ten staje na samym końcu i miał wystarczająco wiele miejsca by go wyminąć…
   0   0
   • Maurycy napisał(a):

    Będzie omijał świętą krowę. Bo on chciał sobie tam zaparkować. Jest BusPas i autobus ma wolną drogę a nie jakieś omijanki. Co to się porobiło. Rozumiem szybko kogoś wysadzić zanim autobus ruszy a jak już ruszy to uciekamy mu z drogi.

    W tym kraju potrzeba rządów silnej ręki.
    0    0
    • Name napisał(a):

     i tu też się mylisz bo zaraz za przystankiem kończy się BusPas….
     0     0
     • Maurycy napisał(a):

      Tu się kończy a tam zaczyna tak ? To ma przeskoczyć ? Autobus ma prawo płynnie się przemieszczać a takie nagrania powinny iść na policję gdzie kierowca osobowego niech się tłumaczy. No i mandat za takie cyrki.
      0      0
      • helpdżek napisał(a):

       Maurycy – o to właśnie się rozchodzi. Film powinien pójść na policję, która rozsądzi, czy zatrzymanie było zasadne, a kierowca autobusu powinien ominąć samochód i pojechać dalej. Wolał jednak rzucić się z klaksonem na kierowcę BMW, przy okazji podnosząc ciśnienie wszystkim ludziom dookoła w promieniu kilkudziesięciu metrów, włącznie ze swoimi pasażerami. Każdą sytuację trzeba oceniać na chłodno i wybrać mniejsze zło.
       Co innego, gdyby to parkowanie stanowiło jakieś śmiertelne zagrożenie – rozumiem, trzeba czasem poświęcić swój i swoich pasazerów czas, nerwy, itp, aby zapobiec nieuniknionej tragedii. Ale tutaj nie było takiego przypadku.
       0       0
 • Name napisał(a):

  Pierdolenie o szopenie
  tam jest przystanek autobusowy BMW chciało normalnie na chwile zatrzymać się
  A kierowca autobusu zamiast ominąć lub poczekać całe 10sek. to napierdala na jego tył.
  0  0
  • Twardy pończo napisał(a):

   Gratuluje Ci jeśli na przystanku się normalnie zatrzymujesz na chwilę. Na miejscach dla inwalidów też?
   0   0
   • Name napisał(a):

    Nie bądź smieszny… a przed strzałą w prawo też się zatrzymujesz … ?
    Już kurwa nie rób z siebie świętszego od papieża – to że nie powinno się tak robić nie oznacza że jest to szybki i bezpieczny sposób na chwilowe zatrzymanie pojazu
    i coś czuje że nigdy nie jeździłeś w tamtym miejscu … nie ma gdzie stanąć w inny sposób bo miejsc postojowych nie ma …
    0    0
    • nieanonimow napisał(a):

     Człowieku, idź sam zawiń się w kaftan zanim zrobią to inni – boś tak głupi, że aż boli…

     Na przystankach NIE WOLNO się zatrzymywać (a już broń Boże, jak jedzie autobus). Na strzałce w prawo TRZEBA się zatrzymać, aby móc przejechać.

     A jak nie znasz tak podstawowych przepisów, to odłóż prawo jazdy tatusia z powrotem do portfela i lepiej zabierz się za zadanie domowe – jeszcze z wiekiem zmądrzejesz 😉
     0     0
     • Name napisał(a):

      nieanonimow – polemika z tobą to jak rozmowa z niewidomym o kolorach –
      głupi pozostaje głupim i jeszcze żyje w błogiej nieświadomości
      Twój komentarz jest taki jak byś nigdy nie jeździł po ulicach… i pewnie tak właśnie jest 😉
      przepisy doskonale znam i znam też realia – kiedy to czasem zatrzymujemy się miejscach niedozwolonych, przejeżdżamy nie zwalniając przed zielonymi strzałkami czy nawet i wiele wiele wiecej …
      0      0
      • Twardy pończo napisał(a):

       Już kilka razy taki “niezwalniajacy” by mnie przejechał na DDR, gdy ja mam zielone.
       Name, więcej rozwagi życzę i zrozumienia dla innych uczestników ruchu.
       0       0
    • Rafał napisał(a):

     Jak się czyta takie komentarze, to się włos na głowie jeży ze strachu przed takimi “kierowcami”. Cykor bierze przed wyjazdem na ulice, bo się można natknąć na takiego polskiego “Niki Lauda”, co to przepisy kodeksu drogowego interpretuje po swojemu lol.
     0     0
    • Esposo napisał(a):

     Mój szwagier też się nie zatrzymywał dopóki nie potrącił kobiety na przejściu. Dostał mandat, punkty i chyba do dzisiał płaci jej odszkodowanie, od tamtego wydarzenia już się zatrzymuje.
     0     0
     • Go napisał(a):

      Niestety tylko coś takiego jest w stanie dotrzeć do ograniczonych rozumków polskich kierowców.
      Bo sama wiedza, że należy się zatrzymać to niestety dla nich za mało, żeby się dostosować.
      0      0
  • tomasz napisał(a):

   Durny jesteś ,ma czekać bo idiota ma coś do załatwienia
   0   0
  • tomasz napisał(a):

   Jak czytam że autobus ma go wyminąć to rzygać Mi się chce.Ktoś kto to pisze to nie ma pojęcia o jężdzie autobusem,a może to był przegubowiec,tam był bus pas i ta bmka nie miała prawa się zatrzymywać.
   0   0
   • helpdżek napisał(a):

    Ruch na ulicy nieduży – jakby nie podjeżdżał tak co chwilę pod zderzak to by bez problemu ominął. Kiedyś nie było buspasów i jakoś kierowcy sobie radzili.
    0    0
 • Kolega napisał(a):

  P.S. zobaczcie inne filmy autora. Np ktoś przechodzi przez pasy, a ten trąbi. Chyba nie udało dostać mu się do straży miejskiej, dlatego poszedł do ZKMu i się wyżywa teraz 😉
  0  0
 • marek napisał(a):

  A skąd wiecie co się działo wcześniej? Może jak to mają w zwyczaju ZTM zajechał mu drogę albo wcisnął się po mimo, że nie miał pierszeństwa.
  0  0
  • Oj Marek Marek napisał(a):

   I to pozwala kierowcy BMW zajeżdżać drogę autobusowi?
   0   0
  • Twardy pończo napisał(a):

   Nawet jeśli tak było, to nie jesteśmy przecież dziećmi.
   0   0
  • Chauffeur napisał(a):

   Przecież ewidentnie widać, że kierujący w BMW chciał po prostu zaparkować przed autobusem w momencie, kiedy ten już chciał ruszać z przystanku. Gdyby kierowca BMW zajeżdżał drogę i hamował przed autobusem, to moglibyśmy mieć przypuszczenia, że coś więcej działo się wcześniej, ale tutaj wszystko jest jasne.
   0   0
 • Kolega napisał(a):

  Przypuszczam, że sytuacja wyglądała tak, że kierujący, a prędzej kierująca chciała zjechać na chwile i coś załatwić nie myśląc o tym, że przejechała buspas i zatrzymała się na przystanku, gdy autobus zaczął trąbić to myślała, że nie może wyjechać dlatego odjechała kawałek, tylko znowu nie ogarnęła, że on chce jechać tym pasem na którym ona stoi. Tak to wygląda moim zdaniem.
  0  0
  • Rafał napisał(a):

   Jeśli tak było, to znaczy, że kierowca bmw jest totalnym idiotą i natychmiast powinien przestać jeździć autem.
   0   0
  • Arek napisał(a):

   też myślę że tak było. Wiem, że narażam się na hejt ale kierowca autobusu jak za pierwszym razem bmw podjechało do przodu mógł spokojnie wyminąć a nie robić aferę.
   0   0
   • M.Ż. napisał(a):

    Co nie usprawiedliwia kierowcy BMW w żaden sposób, ale pamiętajmy, że to Warszawa, a tam bardzo niewiele trzeba do rozkręcenia karuzeli.
    0    0
   • helpdżek napisał(a):

    Oczywiście, że tak, od razu w ten sposób to odebrałem. I dziwię się, że tyle komentujących osób na to nie wpadło(albo nie chciało wpaść). Z jednej strony bezmyślność kierowcy BMW(choć nie można osądzać, póki nie wiemy jaka była przyczyna zatrzymania), z drugiej strony burackie pouczanie klaksonem przez kierowcę autobusu i mamy gotowy sensacyjny filmik do internetu o agresji na polskich drogach.
    Jakby mi zależało na czasie to po prostu ominąłbym samochód i pojechał dalej.
    0    0
   • Ja78 napisał(a):

    Autobus to nie osobówka, a jeżeli to był przegubowiec, to nie wykona takiego skrętu aby ominąć BMW przed sobą. Oprócz skrętności kół, ogranicza go przegub, co innego skręcać podczas szybszej jazdy, a co innego przy ruszaniu.
    0    0
  • Zdzisiek napisał(a):

   Tylko że kierowca autobusu wcale nie chciał skręcać w prawo, a jechać prosto – widać to w ostatniej sekundzie filmu – zaczyna skręcać na lewy pas.
   0   0
   • Jaca napisał(a):

    Aby skręcić w prawo autobusem trzeba dosunąć się do lewej krawędzi bo inaczej tylne koło wyjdzie na krawężnik lub zacząć skracać dopiero jak tylne kolo minie kat krawężnika ale powoduje to ze przód moze wyjechać pod prąd na pas przeciwny.
    Wiec dosuniecie się do lewego pasa nie oznacza ze zmienia pas.
    0    0
 • Karola napisał(a):

  Chciałabym tylko wiedzieć co ten buc z bmw zyskał tym zachowaniem?
  0  0
 • cyka napisał(a):

  po prostu glupota nie zna granic, z kamerki jakbym Ci pozgrywal rzeczy to bys zobaczyl ze BMW zobowiazuje serio 🙂 strzelam ze wynika to z tego ze plebs bez hajsu ma taki samochodzik i mysli ze jest krolem jebanego zycia 🙂
  0  0
  • Kolega napisał(a):

   skoro plebs bez hajsu ma X3, to czym jeździ szlachta?
   0   0
   • rafi84 napisał(a):

    X5 😉
    0    0
   • M.Ż. napisał(a):

    Autobusem właśnie ;D Dlatego plebs boli tyłek robią autobusom takie złośliwości.
    0    0
   • Lukasz napisał(a):

    Najtansze nowe X3 wg cennika 163000. Weźmie powiedzmy leasing z wykupem 50% na 4 lata. Wychodzi 2000/mc. Po 4 latach zmienia samochód znowu na nowy. Proszę Cię… Szlachta to jest? Ja wiem, że to nie osiągalne dla pracownika Biedronki czy kogoś kto nosi kartony w hurtowni, ale kiedy ktoś zarobi 6 czy 7 tys. ?… Czy to jest szlachta? Jeszcze lepiej, kolega jest na kupnie nowego golfa kombi, za 130 tys, wziął sobie wykup 65% i rata mu wyjdzie 1200 zł. Szlachta jak cholera 🙂
    0    0
 • grego napisał(a):

  To jest jednak stan umysłu
  0  0
 • Daniel napisał(a):

  Nie rozumiem.. Dlaczego Ci ludzie tak robią ? Co tym osiągają ?
  Plis, nie piszcie, że BMW zobowiązuje, bo to głupie już 😉
  0  0
  • gor napisał(a):

   Ale coś w tym jest. Tak jak w TopGear mówili o tym, że kilkadziesiąt procent dentystów w UK preferuje SAABa, tak jest z BMW, tylko tu jakaś specyficzna grupa je wybiera.
   0   0
   • Tomasz napisał(a):

    gor, statystki mówią, że SAABa kupowali głównie architekci, dentyści, dyrektorzy, biznesmeni itd dlatego nigdy nie uda się SAABa tak zwieśniaczyć jak BMW. Ponoć kierowcy SAABów to najinteligentniejsi kierowcy jakich możemy spotkać na drogach. Ja nie mam nic do BMW, bo to dobre samochody, ale dzięki dresom w e36 z leksusami z tyłu renoma firmy jest lekko zachwiana 🙂
    0    0
    • Trzeźwy napisał(a):

     To samo można napisać o Golfach, Passatach, Audi A3, Hondzie Civicu i jeszcze kilka by się znalazło.
     0     0
     • Tomasz napisał(a):

      Nie, nie można o nich napisać tego samego 🙂 Golf, Passat, Civic, A3? Czy te modele budzą jakiekolwiek pozytywne emocje jak widzi się je tysiące razy dziennie na drogach? Każdy ma inny gust, ale te wyżej wymienione modele nie mają klasy czy duszy. SAABy najbardziej ceni się za wyjątkowość, wyróżnienie na drogach, mega bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy, ale jak ktoś nigdy nie widział czy nie jechał SAABem to nie wie o co chodzi w tych niedocenionych myśliwcach 🙂 Ogólnie to bardzo duża różnica pomiędzy SAABem a pierdzącymi hondami czy golfami, ale to tylko moje zdanie 🙂
      0      0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi