Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Mądry inaczej

https://www.youtube.com/watch?v=uVNb0htYySI
Share Button

61 komentarzy do "Mądry inaczej"

 • Zig napisał(a):

  Volvo chciał aby ten z ciężarówki na własnej skórze odczuł jak to jest gdy ktoś Cię spowalnia w miejscu, gdzie nie powinien. Gdy jadę przez teren zabudowany to taki “miszcz” z ciężarówki siedzi mi w bagażniku i miga bo jadę “tylko” 55km/h i go spowalniam. Ale gdy sam wyprzedza tam gdzie nie wolno albo ciągnie wyprzedzanie kilometrami bo nie daje rady (a to pod górkę, a to pod wiatr) to uważa, że mu wolno. I jeszcze oczekuje szacunku bo przecież “zawodowy”. Ćwok i tyle.
  0  0
 • x-man napisał(a):

  Na całym poznańskim odcinku A2 jest zakaz wyprzedzania przez ciężarowe. Gościu z Volvo wiedział co robi. Po co się pcha cały czas na lewy ciężarowym?!
  0  0
 • dostawcaDrobiu napisał(a):

  Ludzie jesteście żałośni (nie wszyscy) . Wielu z was jak widzi gościa blokującego jeden pas ruchu żeby jazda szła płynnie to od choooojów potraficie go zwyzywać. Ale jak tu jest szeryf to i tak jest wina ciężarówki, bo gościu z osobówki został sprowokowany. Jesteście jak chorągiewki na wietrze i tyle.
  0  0
 • abc napisał(a):

  Jestem przeciwny zgłaszaniu nagrań na Policję (sam mam kamerkę i sporo materiału z wykroczeniami kierowców). Wiadomo, każdemu zdarza się popełnić błąd, ale w takim przypadku bym zgłosił!
  0  0
 • mat napisał(a):

  Takich skurwe*ynów powinno się spychać z drogi
  0  0
 • Marcin napisał(a):

  Bardzo jestem ciekawy co było wcześniej. Osobiście w natłoku znaków nie rejestruję zakazów wyprzedzania dla ciężarowych, więc prawdopodobnie nie tym podpadł nagrywający. Nie pochwalam zachowania kierowcy Volvo, ale też nie powinniście na nim psów wieszać nie wiedząc jaka była przyczyna. Zasadniczo od wymierzania sprawiedliwości kierowcom jest drogówka, więc słabo się zachował, ale gdyby jakiś bezmózg ciężarówką niebezpiecznie zajechał mi drogę, nie jestem pewien czy nie zrobiłbym czegoś jeszcze gorszego.
  0  0
  • poznaniak napisał(a):

   Zapewniam Cię że każdy z rejestracją PO PZ PGO i inne okoliczne doskonale wie o zakazie wyprzedzania na tym odcinku i każdemu się tam nóż w kieszeni otwiera przy każdej takiej akcji. Jak dla mnie nie było żadnej akcji “przed”. Po prostu kierowca Volvo zobaczył w lusterku kolejnego któremu się wydaje że tylko jego przepisy nie dotyczą i ot cała intryga na tym nagraniu.
   0   0
 • Ksawer napisał(a):

  Autostrada A2 od Komornika do Krzesiny jest zakaz wyprzedzania tira. Kierowca tira które nagrał jest winy bo nie czytał znaki drogowy!!! A kierowca volvo bronił…
  0  0
 • Tomasz napisał(a):

  Jakoś dziwnie nikt nie wytyka typowi z Volvo jazdy ciągłej lewym pasem bez wyprzedzania (0:26-0:50), więc pozwolę sobie to dorzucić 🙂
  0  0
 • Andrzeju napisał(a):

  0:23 bardzo dobrze widoczne tablice rejestracyjne PZ041KH – mam nadzieję, że autor już zgłosił wykroczenie na Policji 🙂
  0  0
 • poznaniak napisał(a):

  Nadmienię że jest to odcinek na którym raz w tygodniu dochodzi do jakiejś kolizji czy wypadku w zasadzie w prawie zawsze z udziałem ciężarówki i osobówki, niestety jest to fragment drogi który jest częścią obwodnicy Poznania, nie muszę tłumaczyć że często “miastowi” jadący tylko 10km autostradą od zjazdu do zjazdu przyzwyczajeni głównie do poruszania się w ruchu miejskim w miejscu tym jadą często z mniejszą prędkością niż typowa autostradowa. A2 generalnie jest bardzo dobrą autostradą i osobiście uważam że limit prędkości bez problemu można na niej podnieść i do 200km ale w Poznaniu to 120 to jest dużo za dużo, jak dla mnie nie powinno być tam więcej niż 90, w Berlinie w takich miejscach są ograniczenia do 70 i nie ma zmiłuj.
  0  0
 • kierowca uprzywilejowanego napisał(a):

  Kolejny samozwańczy “SHERYF”. Obaj kierowcy zasłużyli na mandat. Volvo za jazdę lewym pasem ( po wyprzedzeniu powinien zjechać na prawy pas ) . Kierowca ciężarówki za wyprzedzanie na zakazie.
  0  0
 • antysem napisał(a):

  przedsiębiorca z PZ 🙂
  Aż by się chciało mu wyklepać miskę 🙂
  0  0
 • iop napisał(a):

  utrudnianie ruchu innym pojazdom. czysta złośliwość albo prostactwo.
  0  0
 • asterlock napisał(a):

  Nie pochwalam takie zachowania ale kretyn z ciężarówki też się nie stosuje do zasad ruchu drogowego. Ten zakaz wyprzedzania przez samochody po coś tam jest i jak nie potrafi się do niego zastosowac to może niech przesiądzie się na osobówkę albo rower trójkołowy
  0  0
 • poznaniak napisał(a):

  Na całym odcinku przed Krzesinami aż za Komorniki jest zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe i ograniczenie prędkości do 120 w obydwu kierunkach, odcinek ten jest często zakorkowany a ciężarówki na lewym pasie tylko to pogarszają. Ci co pokonują ten odcinek codziennie wiedzą że to jest plaga i wcale się nie dziwię że ktoś postanowił pokazać autorowi nagrania jego miejsce w szeregu.
  0  0
 • Krzysiek napisał(a):

  A zauważyliście, że kierowca, który to nagrywał jedzie zapewne samochodem ciężarowym? Widział ktoś z Was tam zakaz wyprzedzania?
  0  0
  • yyy napisał(a):

   Już się bałem, że tylko ja widzę ten znak
   0   0
  • cxz napisał(a):

   A zauważyłeś, że kierowca rozpoczął wyprzedzanie jakieś 200 metrów przed tym zakazem i gdyby nie kierowca Volvo, to by zdążył to zrobić w miejscu dozwolonym?
   0   0
   • asdf napisał(a):

    Zakaz wyprzedzania zaczyna się dużo wcześniej, ale że w tym miejscu akurat jest zjazd z autostrady, to znak został ustawiony powtórzony, bo od skrzyżowań wcześniej ustawione zakazy przestają obowiązywać. Jak widać, cxz i wnr znaleźli prawko w laysach i o przepisach niewiele mądrego mają do powiedzenia.
    0    0
    • cxz napisał(a):

     Prosiłbym o powstrzymanie się od rzucania suchych żartów, jakobym znalazł prawko w laysach – ani to śmieszne, ani oddające prawdę. Ten żart tak często powtarzany brzmi wręcz żałośnie.

     Jak widać, kolega asdf ma problem z logicznym myśleniem, który skutkuje wysnuwaniem zbyt daleko idących wniosków, zupełnie nietrafnie wiązanych z posiadanymi przesłankami.

     Nie wpadłeś może na to, że nie każdy zna tą drogę, a w konsekwencji ktoś oglądający ten filmik mógł nie wiedzieć, że wcześniej zakaz również obowiązywał?
     0     0
 • Ech napisał(a):

  Myślę, że chodzi o obowiązujący na tej drodze zakaz wyprzedzania przez ciężarówki.
  0  0
 • Anonim napisał(a):

  wjechać w dziada do rowu go zepchnąć to się oduczy .. to jest tzw. przerost ego , żałosne zachowanie pewnie dostał świeżo prawko i myśli ze jest panem na drodze.
  0  0
 • Mądry inaczej napisał(a):

  Bardzo dobrze zrobił! Poznański odcinek z zakazem wyprzedzania dla ciężarowych i nie bez powodu. Jeżdżę tedy codziennie i non stop jakiś baran blokuje cala autostradę i zmusza do ryzykownych zachowań, bo ktoś chce wrócić na swój pas w celu zjazdu z autostrady a nie może bo cały Poznański odcinek imbecyl nie znający przepisów wyprzedza. Nie mam nic do wyprzedzania na trasie. Dla policji sie nadaje, ale to co próbuje zrobic filmujacy.
  0  0
  • Taki jeden napisał(a):

   A weź pod uwagę że e ten sposób to kierowca Volvo jest tym baranem, co “blokuje autostradę”. A i tak nikogo w ten sposób niczego nie nauczy, może po za hamstwem drogowym 😉
   0   0
 • Łukasz napisał(a):

  Koleś z Volvo oczywiście, że kwalifikuje się do ukarania mandatem, ale z tego filmiku nawet nagrywającego może policja ukarać. Dlaczego? Od 0:28 zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych.
  0  0
 • warakara napisał(a):

  A nagrywający to debil numer dwa, drogowymi kontenerowi? Za co świeci mu po oczach jak nic nie zawinił? Na miejscu tego w kontenerze jebnął bym po heblach niech się debil nauczy zmieniać światła.
  0  0
 • aaaa napisał(a):

  Szkoda tylko, że jak zwykle film ucięty i nie wiadomo co się wcześniej działo …. może wcześniej nagrywający specjalnie blokował to Volvo????
  0  0
  • Robert napisał(a):

   Tam jest zakaz wyprzedzania dla ciężarówek (widać kilka powtórzeń na nagraniu) i obowiązuje na całym odcinku miejskim również w miejscu gdzie zaczyna się nagranie, myślę, że o to chodziło blokującemu. Nie pochwalam takie zachowania, ale za wyprzedzanie na tym odcinku z zakazem też należy się mandat nagrywającemu.
   0   0
   • Wojtek napisał(a):

    Wiesz, wyprzedza na swoją odpowiedzialność, nikt za niego mandatu nie będzie płacił, a że był wieczór, mały ruch to się wziął za busa. Manewr trwałby dosłownie kilka sekund, bo różnica prędkości była dość znaczna. Nie wiem, że ludziom się chce takie akcje odwalać jak ten z volvo, zabrać prawo jazdy na 3 m-ce za takie coś.
    0    0
    • slavny napisał(a):

     Źle Wojtku myślisz, skoro jest zakaz to nie powinien wyprzedzać
     0     0
    • Robert napisał(a):

     to wyjaśnij mi na jakiej zasadzie dobierasz przepisy które trzeba respektować, a te które można? skoro uznajesz, że można złamać zakaz wyprzedzania to czemu nie można złamać zakazu tamowania ruchu (czy dowolnego innego na podstawie którego chcesz ukarać osobówkę)?
     0     0
     • Grzesiek napisał(a):

      Pewnie chodzi Mu o przepisy których złamanie grozi śmiercią bądź poważnym wypadkiem 🙂
      0      0
     • as napisał(a):

      wyjaśnij z kolei co daje prawo kierowcy volvo do “szeryfowania” w taki sposób? jak widzie, że ktoś coś źle robi, niech to zgłosi na policję, a nie sam się bierze za robotę policji. to nie jego rola i tyle w temacie.
      0      0
      • Robert napisał(a):

       ale czy ja gdzieś poparłem zachowanie osobówki? jeden i drugi łamią przepisy i powinni zostać ukarani. Przerażające jest to, że kierowcy szumnie nazywający siebie zawodowymi są aż takimi hipokrytami.
       0       0
   • slavny napisał(a):

    dokładnie na to samo zwróciłem uwagę. ciężarowiec nie powinien tam wyprzedzać!!!!!! ale co mi tam przepisy jestem panem szosy i mi wolno(dotyczy obu kierowców)
    absolutnie nie bronie zachowania kierowcy volvo.
    0    0
  • DaReCzEk napisał(a):

   pewnie nic sie nie dzialo a cfaniakowi z volvo chodzilo o zakaz wyprzedania znak B-26
   0   0
   • Twardy Pończo napisał(a):

    Więc może kierowca volvo był sfrustrowanym instruktorem jazdy, który zdecydował jeszcze kogoś na dobranoc nauczyć jazdy.
    0    0
  • Łukasz napisał(a):

   ludzie kiedy zrozumiecie że nie ważne co wcześniej, takie zachowanie jest karygodne. Swoją drogą gdyby tak koleś truckiem wbił się w Volvo jak ten przyhamowuje bez wyraźnego powodu to ziomuś byłby zaskoczony widząc swoją winę a nie kierowcy ciężarówki.
   0   0
 • Olo napisał(a):

  tym dostawczakiem powinien przyhamować i dać się wyprzedzić dla nagrywającego widząc jak ten Volvem coś odwala. Chociażby dlatego aby ten Volvem nie miał satysfakcji, że zablokował komuś wyprzedzenie.
  0  0
  • DoubleDave napisał(a):

   To Volvo tez by przyhamowało i wszyscy byliby spowolnieni.
   0   0
  • mac napisał(a):

   “dać się wyprzedzić dla nagrywającego” Chłopie, naucz się mówić i pisać po polsku.
   0   0
  • Piotrek napisał(a):

   ja mysle ze dostawczakiem chciał wjechac przed volva volvo by jechał wolniej zeby tira zwolnic i tamten by go wyhamował .. tylko ten z trucka albo sie nie jorgnął ze tak sie da albo nie chciał robic korka
   0   0
 • Konrad napisał(a):

  Powinien mu się wbić w tył … tak dla przykładu. Jestem niemalże pewien że drugi raz już by tak typ nie zrobił. Dla przykładu Policja również powinna za coś takiego uznać winę typa z VOLVO i pozamiatane! 🙂
  0  0
  • rafał napisał(a):

   policja povvinna zająć sie vvkoncu tymi co blokują levvy pas,ty pevvie sie zaliczasz do takich imbecylóvv
   0   0
  • Maciej napisał(a):

   A ja bym Pana, Panie Konradzie za taki manewr chętnie o próbę morderstwa posądził. Na tej drodze ciężarówka nie ma prawa wyprzedzać o czym mówią znaki ustawione po obu stronach drogi. Bardzo ciekawym jest, że sugeruje Pan taranowanie innych pojazdów. Kierowca Volvo oczywiście nie powinien się tak zachowywać, ale nagrywający jest również winny.
   0   0
 • ja napisał(a):

  takiego to tylko wziąć i obić po pysku
  0  0
 • Dari napisał(a):

  no niestety jak ktoś ma małego ptaka to się dowartościowuje na drodze, żal
  0  0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi