Na czym polegają aukcje poleasingowe samochodów?

Artykuł sponsorowany

Na czym polegają aukcje poleasingowe samochodów? 

Poszukiwanie pewnego i sprawdzonego auta nigdy nie należało do zadań łatwych. Ilość nieuczciwych sprzedawców i handlarzy przyprawia o zawroty głowy, przez co cały rynek traci na wiarygodności. Inaczej jednak sprawa się ma z aukcjami poleasingowymi, które charakteryzują się przejrzystością zasad i uczciwością. Na czym jednak tak naprawdę polegają i co trzeba o nich wiedzieć? Nie czekaj i dowiedz się już teraz!

1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
3. Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?
4. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Aukcje samochodów poleasingowych otwierają szerokie możliwości dla potencjalnych kupców. Co istotne, zarówno dla osób fizycznych, jak i działalności gospodarczych, gdyż pojazdy te można pozyskać na fakturę VAT. Ilość dostępnych marek i modeli jest niewyobrażalna, począwszy od ekonomicznych, mniejszych pojazdów, a kończąc na ekskluzywnych samochodach liczących nie więcej jak kilka lat. Jednakże, zanim przejdziemy do konkretnych danych, zacznijmy od początku…

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Sporo przedsiębiorców, kompletując swoją flotę, decyduje się na wzięcie części aut lub nawet całości w leasing. Po upływie terminu umowy, bardzo dużo firm nie decyduje się na finalne wykupienie auta. To one właśnie trafiają na aukcje aut poleasingowych. Drugą możliwością jest windykacyjne odebranie pojazdu. Ma to miejsce w przypadku, gdy dana firma nie wywiązuje się z umowy leasingowej i zalega z kolejną już wpłatą. Bardzo dużym plusem aukcji jest wiek pojazdów, które najczęściej nie przekraczają dziesięciu lat, a wykorzystywane były jedynie do celów służbowych. Wszelkie serwisy czy naprawy są dokładnie udokumentowanie, nie ryzykujemy więc kupna przysłowiowego “kota w worku”.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Aukcje samochodów poleasingowych przeznaczone są tak naprawdę dla każdego zainteresowanego. Jak już zostało to wspomniane, za zakup można otrzymać fakturę VAT, czyli przedsiębiorca potrzebujący pojazdu służbowego będzie mógł z powodzeniem znaleźć to, co sobie upatrzył. Podobnie jest z osobami prywatnymi. Jeśli szukają sprawdzonego sposobu na kupno samochodu używanego, nie znajdą lepszego miejsca niż aukcje.

Używane auta poleasingowe – jakie modle znajdziemy na rynku?

Roczna ilość aut branych w leasing jest liczona w setkach tysięcy. Spora część z nich trafia później na aukcje – są to modele niejednokrotnie znajdujące się po przeciwnych biegunach pod względem specyfikacji, jak i przeznaczenia. Dzięki temu aukcje aut poleasingowych oferują nam zarówno wozy dostawcze, miejskie (niewielkie), a nawet wysokiej klasy modele sportowe. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, co gwarantuje wysokie prawdopodobieństwo, a także tysiące zadowolonych kupców. Do czołowych miejsc w kraju, gdzie znajdziemy wiele modeli aut poleasingowych jest strona: https://cararena.pl/aukcje/samochody-osobowe.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz widzieć?

Aukcje samochodów poleasingowych są legalnym przedsięwzięciem, a znajdujące się w nich pojazdy pochodzą od pewnego źródła. Są to auta serwisowane oraz, w razie potrzeby, naprawiane w salonowych warunkach. Korzystać z nich można zarówno w prowadzonej działalności gospodarczej, jak i prywatnie. Oferują szeroką gamę różnych modeli, zadowalając każdą kieszeń. Co najważniejsze, aukcje aut poleasingowych stale zyskują coraz większą popularność, gdyż ludzie przekonują się, że obecnie nie ma lepszego sposobu na kupno auta używanego.

Share Button

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • sty 14 2023
  Zawracanie w tunelu pod Luboniem Małym na S7
 • sty 08 2023
  Kolizja zakończona dachowaniem
 • sty 06 2023
  Wypadek – Ostrów Wielkopolski
 • sty 06 2023
  Na kogo wypadnie, na tego bęc
 • sty 05 2023
  “Leży, leży, leży…”
 • Kategorie

 • Archiwa

Skip to content