Niby-rondo [JB]

https://youtu.be/vUx6xwqNg4s
Share Button

20 komentarzy do "Niby-rondo [JB]"

 • Deli pisze:

  Nie zgadzam się z panem Dworakiem:
  1. Wydawało mi się, że ronda turbinowe nie polegają na tym, że możne je opuścić z dwóch pasów tylko na tym, że przy wjeździe wystarczy zająć odpowiedni pas a rondo samo “wyrzuci: nas w odpowiednim kierynku (nie ma potrzeby zamiany pasa na rondzie), co oczywiście nie wyklucza tego pierwszego, ale pan Dworak zmienił sens ronda turbinowego.
  2. Niby czemu pan Dworak się zastanawia czy puszczać kierunkowskaz przy zjeździe czy nie? Dla mnie jest to oczywiste.
  3. Czy “rondo prowadzące za rączkę” to takie złe rozwiązanie? Przecież taka jest idea tego ronda dzięki czemu jest proste do przejechania i bezpieczniejsze.
  4. Po co pan Dworak przy zawracaniu zmienił pas? Może nie złamał żadnego przepisu, ale było to bezcelowe. Tym manewrem udowodnił nie to, że takie oznakowanie jest bez sensu tylko to, że sam nie umie wykorzystać możliwości tego ronda, sam utrudnia sobie jadę.
  Reasumując nie twierdze, że rozwiązanie proponowanie przez pana Dworaka jest złe, ale zarzuty jakie stawia wobec rond turbinowych są bezpodstawne.

 • K.Zephyr pisze:

  Po jakiego ch… stop! cholerę w 5:44 próbował wbijać się na lewy pas? Prawym też by wyjechał (zawrócił)!

 • Stachu pisze:

  Włączać prawy czy nie włączać? – ludzie, żebyście się nie przemęczyli…

 • j pisze:

  niech mi ktoś wyjaśni dlaczego na niektórych skrzyżowaniach malowana jest strzałka do zawracania i dlaczego na powyższym przykładzie można wykonać manewr zawracania na skrzyżowaniu, gdzie takiej strzałki nie ma?

  • ŁukaszP pisze:

   Jeżeli masz oznakowanie na skrzyżowaniu z strzałka w lewo ale bez zawracania to zawrócić z danego pasa nie możesz. Jak masz strzałkę do zawracania to możesz zawrócić. Tutaj jest inna sytuacja, on nie zawracał na pasie na którym wjechał tylko zmienił pas na taki który de facto doprowadził do tego że zawrócił. To jest prosta sytuacja.

   2
   2
  • Deli pisze:

   Nie musi być strzałki do zawracania, żeby można było zawracać.

 • MR pisze:

  Czy jak okrążysz rondo i pojedziesz w prawo patrząc od drogi , którą przyjechałeś to dostaniesz mandat bo strzałki kierunkowe kazały jechać z tego pasa w lewo?

  2
  1
 • Tom pisze:

  Pracuję w okolicy tego ronda i rzeczywiście ludzie mają gdzieś oznakowanie. Dużo jeździ też na pamięć . Proponuję aby policja tam stała i finansowo “uczyła” czytania znaków. Dniówkę zrobią w kilka godzin 😉 . Niestety bohaterscy policjanci wolą stać na długich prostych albo w krzakach a nie tam gdzie rzeczywiście są potrzebni.
  A odcinek potrzebny wbrew pozorom, bo pokazuje jak można nawet na dobrze oznakowanym rondzie się zgubić.

  5
  1
  • j pisze:

   można też robotę SM. niech stoją z kamerą i potem hurtowo mandaciki pocztą, jak za czasów fotoradarów. doświadczenie już mają. a policjant jest potrzebny gdzie indziej – nie jest od edukowania kierowcy, który przecież przeszedł kurs i zdał egzamin.

 • sprinter pisze:

  Odcinek bez większego sensu. Fajnie pasy wyprowadzone bezkolizyjnie i wielka krytyka, bo raz Dworak tu nie umie używać kierunkowskazów, a dwa nie będzie miał gdzie egzaminować XD

  8
  4
 • krzysiok pisze:

  Ja też nienawidzę tego oznakowania, ale i tak widać że ludzie mają wszelkie oznakowanie poziome gdzieś. Linie ciągłe tam są przecież wyraźnie oznakowane.

 • rrrr pisze:

  jako nie Krakowianin mam całkowicie odmienne odczucia co do przejrzystości oznakowania tych rond.

 • KeenanSop pisze:

  Air Max 1 Prm Safari On Feet
  Make sure that if your children are having an on the internet video games system, they actually do not expose their identification. If they need to play online games online, they need to be explained how to stay risk-free. Teach them to by no means reveal their college, sex, era, name or tackle and site to anyone online.
  http://www.pyksel.fr/palladium-femme-bleu-115.php
  Use “white-noise” to aid control ringing in ears. If your medical professional has searched for and eliminated manageable situations, you can nonetheless lessen the feeling of buzzing or whistling in your ears through the use of outside masking seems for example an electric powered lover or quiet audio. White noise will also help you sleeping greater, which is good for your state of health.
  Hugo Boss Shoes Sale
  Fill up on sugars following a work out. It has been established that if you do this, on the days and nights that you simply are not likely to exercise, you will be rebuilding your muscles speedier. Consuming carbs right after a work out boosts insulin levels, which decreases the velocity that the system reduces protein.
  http://www.connect-creativ-team.de/319-nike-roshe-one-rot-herren.html
  Getting older beautifully is everyone’s target in daily life. A terrific way to begin with that path is follow a balanced diet – and it’s never ever too far gone to start out. When you eat five vegatables and fruits, at the very least a few helpings of grain, and ingesting 5 to eight glasses of seven ounce normal water every day, you will be offering your system the right nutrients it requires to begin the aging process beautifully. There are several effortless tips to get vegetables and fruit way too – perhaps you have attempted juicing?
  Nike Retro 2016
  Aid your self stop smoking by only allowing yourself to cigarette smoke some tobacco cigarettes per day. This can be achieved by determining your day well before just how many you will possess the next day. This will stop you from going over that set amount every single day and cut back on using tobacco.
  http://www.odyssee-des-anges.com/nike-blazer-low-gt-qs-supreme-429.html
  Do what you can to better your credit score. The lower your credit history, the greater your month to month rates could possibly be. This is mainly because that a plan holder having a lower rating is viewed as a high risk to the insurance company. And this is what leads to them to cost the bigger costs. It’s to enable them to cancel out the threat.
  Valentino Rockstud Flats
  In case you have piles, make sure to stay away from spicy food products. Hot and spicy food items can be very annoying to your piles. Also, it is a smart idea to stay away from taking in too much drink, fizzy drinks or caffeine.
  Adidas Ultra Boost 3 White
  When traveling with the family pet, load up and strategy such as you would for just about any other member of the family. Domestic pets like familiarized setting, so bring their bedding, brushes, dishes and toys along with you. Also load up your pet’s typically food items, as vacationing can certainly make domestic pets sick and tired, therefore it is not a good time introducing new meals.

  12
 • Tomek pisze:

  W odcinku o rondach zapraszam jeszcze raz na rondo w Częstochowie na Fieldorfa Nila wyciągnięte do miar możliwości i choć oznakowanie jest moim zdaniem czytelne i powiedziałbym poprawne to kierowcy bardzo często nie potrafią się zachować, używają lewego kierunkowskazu (choć nawet to się prosi z uwagi tej konstrukcji) ale najgorsze że zatrzymują się na środku chcąc przepuścić z prawej tych wjeżdżających więc o co tutaj chodzi bo połowa jedzie poprawnie a reszta jak po swoim…

 • Krzysiek pisze:

  Pytania do ZIKiTu, pozostaną zapewne bez odzewu, gdyż ta jednostka jest właśnie likwidowana – może wreszcie Kraków doczeka się kompetentnej organizacji zajmującej się drogami.

 • haha pisze:

  9:27 pan Dworak nie ustępuje pieszemu na pasach 😛

  13
 • Czarek pisze:

  Hehe, najechał 2 milimetry na obszar wyłączony!

  6
  3
  • Mnietex pisze:

   Alez beka polega na tym, ze p. Dworak nie mial absolutnie prawa zrobic tego manewru. Scina zakrety najezdzajac na linie rozdzielajace pasy ruchu, przejezdza przez obszar wylaczony z niego i przez caly odcinek p…oli jakie to nowe oznaczenie jest zle, podczas gdy linie prowadza IDENTYCZNIE jak to jego ulubione pod mostem. Albo mial slaby dzien albo najwyzszy czas zmienic instruktora, zanim wychowa kolejne pokolenie Januszy…

   3
   5

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Mar 23 2019
  Zderzenie z wozem strażackim
 • Mar 23 2019
  Nawiedzony szofer
 • Mar 23 2019
  Skutki braku bezpiecznego odstępu
 • Mar 23 2019
  Szalone wyprzedzanie
 • Mar 22 2019
  Wypadek z udziałem motocyklisty
 • Kategorie

 • Najnowsze komentarze

 • Archiwa