Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Pa-to-lo-gia

Zaledwie kilka dni temu publikowałem tutaj post z sytuacją z tego samego
pa-to-lo-gicz-ne-go skrzyżowania!
A że podtrzymuję wszystko co wtedy napisałem, ułatwiam sobie sprawę:

kopiuj – wklej

Jak tak można?! Czy osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo ruchu drogowego nie zależy na tym, aby w końcu zrobić porządek na tym patologicznym skrzyżowaniu??? Wpiszcie sobie w YouTube “Reńska wieś skrzyżowanie” to zobaczycie, co się tam dzieje! Do ilu jeszcze wypadków musi tam dojść, żeby ktoś się w końcu opamiętał?!

https://www.youtube.com/watch?v=GQVNerffXdE
https://www.youtube.com/watch?v=GQVNerffXdE
Share Button

32 komentarze do "Pa-to-lo-gia"

 • zVpH napisał(a):

  uOJF)((),(“,)’
  0  0
 • MR napisał(a):

  Co jest trudnego w tym skrzyżowaniu? jest doskonale oznakowane, kilkukrotnie powtórzone znaki mówiące o ustąpieniu pierwszeństwa i konieczności zatrzymania. To nie jest wina drogi tylko debili którzy tam mieszkają i jeżdżą. Jakby były światła to by jechali na czerwonym. Jakby było rondo to by jechali przez środek po “wyspie”. Jedyna opcja to miny przeciwpancerne odpalane gdy wykryją pojazd nie stosujący się do znaku stop
  0  0
 • Jan napisał(a):

  Przejeżdzam tym skrzyżowaniem każdego dnia i czekam kiedy ktos podejmie jakieś działania w związku z poprawą bezpieczeństwa. Może wprowadzenie sygnalizacji? Proszę oglądnać na youtube filmiki dotyczące wypadków tam.
  0  0
 • DD napisał(a):

  Przyjrzałem się temu skrzyżowaniu i mam dwa wnioski:
  1. Jeśli bez przerwy dochodzi tam do wypadków, należy podjąć jakieś kroki, żeby im zapobiec (przykładowo wspomniane progi zwalniające).
  2. Niestety, do wypadków dochodzi tylko i wyłącznie z głupoty kierujących. Skrzyżowanie jest dobrze oznakowane, 100m przed skrzyżowaniem znak “ustąp pierwszeństwa”, przed samym skrzyżowaniem “stop” i oznakowanie poziome. Dodatkowo z jednej strony dojeżdża się z terenu zabudowanego (co prawda kończy się tuż przed skrzyżowaniem, ale nie ma tam możliwości rozwinięcia prędkości większej niż 50km/h).
  0  0
 • Dutch napisał(a):

  @mgm – z progami zwalniającymi to najlepszy pomysł. Można jeszcze minimalnie przesunąć względem siebie osie drogi podporządkowanej tzn. dolać trochę asfaltu z prawej, a po drugiej stronie skrzyżowania z lewej, tak by kierowca szybciej niż 30 tego nie przejechał…
  Co do komentarzy o prędkości poszkodowanych. Proszę Państwa, tam jest ograniczenie do 70 na drodze głównej!!! I tak powinno zostać, bo większość ruchu idzie właśnie DK45. Podporządkowana jest doskonale oznaczona, ruch na niej niewielki, nigdy nie widziałem tam, korka oczekujących na wyjazd. Rondo spowolniłoby ruch, byłoby nieekologiczne, drogie…. Już lepiej fotoradar, ale tylko na podporządkowanej…

  Swoją drogą miesiąc temu 300m dalej złapała mnie policja na kontrolę… Łapali tylko stare auta i sprawdzali przegląd, gaśnicę i trójkąt. Czemu nie mogą złapać kilku debili olewających ten stop? Może jakąś przykładną karę by się wymyśliło…. chłosta na gołą dupę?
  0  0
 • bartekwrx napisał(a):

  Patrze i me oczy do wierzyć nie mogą :/
  0  0
 • wnerwiony napisał(a):

  Po pierwsze na skrzyżowanie wjechał jakiś lokalny janusz który jeździ tam tędy 30 lat i w ogólne na znaki nie patrzy.

  po drugie rondo to jest duży koszt a skoro go nie ma tzn że nie ma niego kasy.

  a progi to świetny pomysł na tych lokalnych januszów którzy jeździć nie potrafią i stwarzają zagrożenie dla innych.
  0  0
 • Caliber napisał(a):

  Co zrobił kierowca w celu uniknięcia zderzenia? Nic? Nic! W takim razie obarczamy go winą, bo celowo doprowadził do zderzenia! Cieszmy się, że nikt nie zginął.
  0  0
 • Adamkosz napisał(a):

  ja jebaczę… ale combo : O jakby ktoś chciał to zaplanować to by się nie udało ._.
  0  0
 • maciex napisał(a):

  …winnego widzę tylko jednego. Chama ignorującego znak “STOP”. Z drugiej strony skoro władze wi(e)dzą co się dzieje, mogliby postawić dodatkowe oznaczenie, np. “!” wpisany w żółty trójkąt ostrzegawczy. Naturalnie dla bardziej rozkojarzonych wbiłbym ze 2 bezrobotne w skąpy strój kąpielowy tak aby wymachiwały znakiem stop. Ale nie wiem czy ktoś to sfinansuje.
  0  0
 • uho napisał(a):

  Ludzie giną, rodziny tracą ojców, dzieci, ale dobrze im tak, skoro nie czytają znaków… Jakie Wasze myślenie jest płytkie.. Niech tylko któremuś z Was rykoszetem uszkodzi się auto na tym skrzyżowaniu, nie mówiąc już o śmierci bliskiej osoby, to od razu na drugi dzień będziecie lamentować i składać pisma, że skrzyżowanie wymaga przebudowy. Skoro nie da się już zmienić ludzi i ich postępowania, wystarczy zmienić skrzyżowanie. proste…
  0  0
  • tom napisał(a):

   Po prostu niektórym ludziom nie nalezy dawać prawa jazdy i samochodu. Rondo niewiele tu pomoże, jak ktoś przejedzie przez środek albo zacznie je objeżdżać w przeciwnym kierunku.
   0   0
  • Jo! napisał(a):

   Policja zrobiłaby majątek trzepiąc mandaty za ignorowanie stopu. Toż to lepsza kopalnia złotówek niż mandaty za przekroczenie prędkości. Nie ma dyskusji, wystarczy telefon z kamerką :).
   0   0
 • Michał napisał(a):

  Czasem ktoś nie zauważy znaku przez nieuwagę i nieszczęście murowane. Podobnie było w Łoniowie w powiecie sandomierskim na krajowej 9, gdzie życie straciło kilka osób, lekarstwem okazało się rondo.
  0  0
  • Polskie Drogi napisał(a):

   @Michał – wszystko na temat
   0   0
   • mgm napisał(a):

    a ja uważam, że przebudowywanie skrzyżowania na rondo jest bardziej kosztowne (i nie zawsze możliwe) niż zrobienie prostego progu zwalniającego kilkanaście metrów przed znakiem “Stop”; skoro i tak się trzeba zatrzymać to taki próg nie będzie uciążliwy, a powinien wystarczyć, żeby ktoś zwolnił i zauważył znaki (skoro normalnie nie widzi).
    Często rondo usprawnia ruch, ale wsadzanie go wszędzie tam gdzie są wypadki też jest przesadą, bo za chwilę znajdzie się ktoś kto będzie postulował stawianie rond na długich prostych tylko po to, żeby ludzie zwolnili, bo nie jeżdżą zgodnie ze znakami i ograniczeniami.
    Krótko mówiąc: zwiększmy bezpieczeństwo niskim kosztem i bez utrudniania życia tym, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami
    0    0
    • Marek napisał(a):

     W Pabianicach jest jedno skrzyżowanie, gdzie notorycznie podobne (choć na mniejszą skalę, bo drogi o mniejszej dopuszczalnej prędkości się przecinają) wypadki się zdarzają. Oczywiście w znacznej większości przypadków sprawcami są ludzie na obcych rejestracjach, którzy nie spodziewają się utraty pierwszeństwa.

     Cóż zrobiono? Ano postawiono migający znak STOP nad drogą, a przed tym znakiem wyłożono progi. Jaki to dało efekt? Ano prawie żaden. Stłuczki nadal są, może nieco mniej, ale jednak. W porównaniu do skrzyżowania z filmu może nieco bardziej ograniczona widoczność tam jest, ale jak na spokojnie się człowiek zatrzyma to wszystko widzi. Problemem jest to, że ludzie nie rozróżniają znaku STOP od znaku ustąp pierwszeństwa przejazdu i jedyne co robią, to zwalniają przed skrzyżowaniem. Jeśli ktoś po drodze z pierwszeństwem jedzie odrobinę ponad dopuszczalną prędkość – powiedzmy 70km/h – to już w połączeniu z niezatrzymaniem się przed stopem powstaje problem.

     Przepisy jedna rzecz, ich egzekwowanie druga. W Pabianicach co jakiś czas powraca temat ronda w tym felernym miejscu i uważam, że skoro naprawdę dobre oznakowanie skrzyżowania nie pomaga, to jednak należy zainwestować i rondo postawić. Chroni się wtedy tych przepisowo jadących.
     0     0
  • tom napisał(a):

   @Michał:
   Znaku można nie zauważyć, ale nie rozbudowanego skrzyżowania z wysepkami, znakami poziomymi, pionowymi i znakami ostrzegawczymi oraz pojazdów na drodze poprzecznej!
   Rondo powiadasz. Może od razu każdemu osobna drogę? Wtedy mamy pewność, że z nikim się nie zderzy…
   0   0
  • Jo! napisał(a):

   ograniczenie do 40, znak ustąp pierwszeństwa, znak stop, pozioma linia obowiązkowego zatrzymania… Co robi kierowca, że nie widzi tylu znaków?
   0   0
 • jtoos napisał(a):

  Wystarczy stosować się do znaków
  0  0
 • ktoś napisał(a):

  najpierw warto by było, żeby kierowcy nauczyli się CZYTAĆ ZNAKI
  bo na razie widać, że mają je głęboko w czterech literach
  dopóki kierowcy tego nie zmienią, dopóty będą wypadki
  0  0
 • tom napisał(a):

  @Autor:

  Skrzyżowanie patologiczne? To wina skrzyżowania, że kierowcy nie respektuja znaku “stop”? Drzewa pewnie też same wyskakuja na drogę?
  0  0
  • Ojciec D. napisał(a):

   Dokładnie,. Ja tutaj nie widzę niczego trudnego w tym skrzyżowaniu. Może autor strony wytłumaczy nam co tu jest patologicznego.
   0   0
   • Polskie Drogi napisał(a):

    Wklejam komentarz, który dałem na facebooku

    “Na nagraniu widać, że spośród 4 uczestniczących w tym wypadku/kolizji pojazdów, dwóch kierowców było niewinnych. Skoro znaki gówno dają uważam, że skrzyżowanie należy przebudować w celu ochrony niewinnych uczestników ruchu.”
    0    0
    • Artur napisał(a):

     Jak dla mnie na nagraniu widać, że tylko jeden nieszczęśnik nie zawinił – ten z lewej, który dostał od przewracającego się dostawczaka. Pozostali szli ile fabryka dała i ewidentnie żaden przy dojeżdżaniu do skrzyżowania nie zwolnił! Po co obrzucać błotem organizatora ruchu, skoro to kierowcy nie zachowują się należycie? Ja już od dawna jestem zdania, że w Polsce za dużo ludzi ma prawo jazdy i zdecydowanie za łatwo jest je u nas otrzymać – jeszcze jako społeczeństwo nie dorośliśmy do przywileju jeżdżenia samochodem, niestety. Widzę to codziennie, jak jadę samochodem, jak jadę rowerem…
     0     0
    • Panie_kerowniku napisał(a):

     Ja proponuje zrobić tam rondo 😀 definitywnie 😀 Jak się jest januszem i wygrało prawko w paczkach firmy lays to nie należy jeździć wcale ot co
     0     0
     • Artur napisał(a):

      Akurat mnie na załączonym obrazku nie widać, jeżdżę sobie spokojnie, przepuszczam pieszych na przejściach, zostawiam miejsce przy wyprzedzaniu rowerzystów i tak dalej… Generalnie zagrożenia nie stwarzam na drodze, bo wychodzę z prostego założenia: traktuj innych tak jak sam chcesz być traktowany. Nie robię nikomu nic, czego sam nie chciałbym doświadczyć… Nie zrozumiałeś wypowiedzi, jak ktoś jeździ samochodem w odpowiedni sposób, to nie ma podstaw, żeby prawo jazdy mu odbierać.
      0      0
  • Podym napisał(a):

   Drzewa powinny być wycięte w pień z bezpośredniego sąsiedztwa drogi z dwóch powodów.
   1. Zmniejsza ryzyko ciężkiego wypadku przy uderzeniu bezpośrednio
   2. Przy byle wietrze lecą na drogę gałęzie, a mi ostatnio całe drzewo przed autem spadło o krok od tragedii dobrze ze miałem małą prędkość to nic się nie stało. Więc nie mówcie ze drzewa nie wypadają na kierowców i że jest ok ze rosną tak blisko drogi.
   0   0
   • Grzegorz|Astronaut napisał(a):

    Jak już mówiłem, nie wszędzie można wyciąć z wielu czynników, 50/50 (nie wiem jak tutaj)
    0    0
  • motocykle na tory napisał(a):

   Jeśli na skrzyżowaniu jest jeden wypadek na 10 lat, to można mówić o winie kierowców. Ba, nawet jeden rocznie to wina kierowców. Ale jeden tygodniowo i to – jak napisał Polskie Drogi – na 4 uczestników jednego wypadku 2 jedzie poprawnie, a 2 zabija, to już chyba o czymś świadczy?
   0   0
  • Grzegorz|Astronaut napisał(a):

   2x Ustąp + STOP + Poziomy STOP…. tylko ta nagła 40ka? jest tam wcześniej ograniczenie do np 70ciu wcześniej? Pytam bo nie wiem.

   Patrząc na głupotę ludzi mogliby dać tam pasy zwalniające (nie wiem jak fachowa nazwa, te czerwone) Koszt nieduży tych pasków. A myślę że jak przed 70ką by dali fragment i tam do stopu to kierowcy by się obudzili, ewentualni wielki czarny punkt. Ja wiem że to wina nie czytających znaków ale jak już są tacy ślepacy to można uchronić niewinnych.
   0   0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Mar 21 2018
  “Niebezpieczne polskie autostrady cz. 1”
 • Mar 21 2018
  Polne Drogi… 🚜
 • Mar 21 2018
  Ameba drogowa w akcji
 • Mar 21 2018
  Bieg pod tramwaj
 • Mar 20 2018
  Raz, dwa, trzy – zginiesz Ty!
 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi