Menu

Kategorie

 • Ponad 50 000 polubień

 • PD w mediach

 • Wszystkie odcinki PD

 • Kanał

 • Udostępnij

 • Panta rhei

 • Stop agresji drogowej

 • Po co to wszystko?

 • Kontakt

 • Subskrybuj

  Wprowadź swój adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach

Potrącenia dziewczynki

https://youtu.be/-N5iR9PBTXM
https://www.youtube.com/watch?v=-N5iR9PBTXM

95 komentarzy do "Potrącenia dziewczynki"

 • miki pisze:
  25
  38

  Kierowca dupek, a dziewczynka też nie lepsza, nierozsądna bo wbiega na przejście.

  • Haji pisze:
   36
   67

   Nie wbiegła, tylko wjechała na rolkach. Kierowca powinien stracić prawo jazdy. Na stałe.

   • eee co? pisze:
    56
    43

    Was pogniotło że tylko jego wina, patrząc na odległość auta od przejścia w momencie wjazdu przez dziewczynkę to ona wcale nie lepsza, wepchneła mu się prosto pod koła prawie, może się nauczy szczególnej ostrożności, dla własnego chociażby życia

    • Tomasz pisze:
     30
     15

     No właśnie… Strach pomyśleć o ile mniej pieszych by zginęło, gdyby każdy pieszy był ostrożny na pasach, bo każdy wie, że kierowcy mają w d**ie przejścia dla pieszych, a mimo to zachowania niektórych pieszych przerażają. I co pieszym da to że mają pierwszeństwo? Będą za to pochowani w najlepszym miejscu na cmentarzu, czy dostaną dodatkowe honorarium za niewinną śmierć?

     • poldek pisze:
      19
      1

      Strach pomyśleć o ile mniej motocyklistów by zginęło, gdyby jechali z przepisową prędkością. A oni tak nagle się pojawiają…

    • WTF? pisze:
     50
     21

     Nie wiem gdzie wygrałeś prawko ale oddaj je na najbliższym komisarjacie.

     Samochód z naprzeciwka się zatrzymał, to już jasny znak dla kierowcy jadącego z przeciwnego kierunku, że ktoś chce przejść, a dwa, jak ktoś zatrzymał się z naprzeciwka to Ty też musisz czy to Ci się podoba czy nie (taki przepis jakbyś nie wiedział). A dziewczynka to tylko dziewczynka – dziecko. Dzieci popełniają błędy ale dlaczego kosztem życia przez idiotę?

     • Anonim pisze:
      17
      15

      Zamiast rzucać puste hasła że takie są przepisy to proponuproponuję żebyś go tutaj zacytował. Będzie z tym problem. To dziecko patrzy gdzieś w dal, nie sprawia wrażenia zainteresowanego przechodzeniem i nagle wybiega pod koła samochodu. Oczywiste jest to że dzieci takie błędy popełniają ale nie można za to winić kierowców

      • Tolek pisze:
       22
       14

       To jest dziecko – czego oczekujesz? Rodzice, szkola – wszyscy ucza, ze tylko na pasach, bo tam bezpiecznie. Owszem – wszedzie poza zasranym krajem na Wisla. Gdyby to bylo twoje dziecko, to bys kazal kierowce wraz z rodzina powiesic do trzeciego pokolenia wstecz.

       Sytuacja jasna i klarowna – auto z naprzeciwka stoi, wiec chocy skaly sraly, ty tez masz sie zatrzymac i czekac, az pieszy przejdzie w swoim tempie. Jesli uwazasz inaczej, to naprawde oddaj prawo jazdy, bo jestes jezdzaca bomba zegarowa…

       • Anonim pisze:
        3
        13

        Dlatego byłem sprytniejszy i nie robiłem dzieci. Argument stary jak świat. Pewnie by było tak jak mówisz ale nie byłbym obiektywny bo chodziło by o moje dziecko, teraz mogę być. Nie przeczytałeś uważnie tego co napisałem – wiem że to tylko dziecko i takie akcje są codziennością ale to nie znaczy że kierowca jest temu winny. I po raz drugi, konkrety a nie pierdoły. Jaki przepis zmusza mnie do zatrzymania w takiej sytuacji?

        • Rafcio pisze:
         22
         7

         Nie ma przepisu. Wilcza przysługa kierowcy, który skręcał dla pieszego. Pieszy nie był po jego stronie. Pieszy nie rozejrzał się i nie upewnił, że wszystkie auta się zatrzymały lub zwolniły na tyle aby mógł bezpiecznie przejść.

         JEST OBOWIĄZEK ZATRZYMANIA JEŚLI SAMOCHÓD *OBOK* SIĘ ZATRZYMAŁ!! (Obok nie z na przeciwka). Nie można wyprzedzać czy omijać samochodu, który ustępuje pierwszeństwa pieszemu tak dla przypomnienia.

         Nie ma w prawie, żadnego wyjątku czy to dziecko czy nie. Pieszy w tym wypadku wtargnął na przejście. Każdy poruszający się po drodze ma obowiązek znać prawo i dostosować się do niego. A jeśli dziecko nie jest wstanie tego zrobić to powinno być pod opieką dorosłego.

         Po drugie nie wjeżdża się na rolkach na przejście dla pieszych i to w taki sposób!!

         Tu niech zdecyduje sąd, ale w mojej prywatnej opini wina stoi bardziej po stronie pieszego w tym wypadku.

         • miki pisze:
          9
          7

          A zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejścia dla pieszych do niczego wg ciebie nie zobowiązuje???

          • DD pisze:
           6
           6

           Udowodnij, że nie zachował.

          • miki pisze:
           7
           9

           @DD: Nie muszę ci nic udowadniać, jeśli tego nie rozumiesz, że powinieneś w pobliżu przejścia być skupionym i szczególnie czujnym, zwolnić aby być gotowym na każda reakcję, to NIE wsiadaj więcej do samochodu, bo jesteś potencjalnym drogowym mordercą!

          • Rafcio pisze:
           10
           4

           Zobowiązuje tak samo jak pieszego nie widzimy co było przed przejściem. Może hamował. Nie wiemy jaka jest obrona kierowcy (Wy już go osądziliście). Mamy obraz z kamery możemy zobaczyć błąd i go skomentować. Moim zdaniem najcięższy błąd to popełniła dziewczynka beztrosko wjeżdżając na przejście.

         • Też pieszy pisze:
          18
          7

          Wreszcie mądra wypowiedź pośród tego gówna.
          Nie ma przepisu nakazującego zatrzymanie więc wszyscy krzykacze zamknąć twarze.
          Piesza wtargnęła na jezdnie – KD art. 14.1a i 14.4.
          Dziękuję za uwagę, debile którzy dalej nie rozumieją, mogą minusować.

         • Ja pisze:
          6
          14

          Oczywiście że jest obowiązek zatrzymania się w takiej sytuacji… Przez takich jak ty potem dzieje się jak się dzieje..

          • Też pieszy pisze:
           10
           4

           Nie ma. Chcieli prawie coś takiego wprowadzić ale nie zrobili tego.

           Przez takich jak ja, a skąd wiesz jak jeżdżę, akurat ustępuje ludziom na pasach bo sam też nich skorzystam, chcesz, to daj @ pośle ci filmiki z kamery.
           W tym wypadku jest wtargnięcie, koniec sprawy.

           A jeśli ktoś dalej twierdzi że to tylko dziecko, to niech mi powie, kto sprawuję prawną opiekę nad dzieckiem. Skoro rodzice/szkoła czy ktokolwiek inny nie nauczył bachora jak się przechodzi przez pasy to trudno, nauczył się latać.
           Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania, powie ci to każdy policjant, strażak wiejski czy urzędnik.

           Dziękuję za uwagę, debile którzy dalej nie rozumieją, mogą minusować.

          • szym pisze:
           2
           14

           no to sluchaj DD udowodnie ci ze nie zachowal szczegolnej ostroznosci: Nie zachowal bo gdyby zachowal to nie potracil by czlowieka na pasach. Zatkalo kakao?

         • Tomasz pisze:
          4
          0

          Artykuł 26 ust. 3 pkt. 2 faktycznie mówi tylko o tym że nie można omijać samochodu który jechał w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszych, ale może przeanalizujmy teraz definicję szczególnej ostrożności 🙂

          • Szymon pisze:
           3
           7

           Że nie zachował ostrożności świadczy o tym że do wypadku doszło. I na sto procent zostanie ukarany. Nie jestem Ci wstanie przytoczyć artykułu. W serii “jedz bezpiecznie” było sporo na ten temat powiedziane i były też momenty gdzie drogowka karala ludzi właśnie za to.

           To raz

        • Bartosz pisze:
         7
         8

         “Oto lista okoliczności wymienionych w Kodeksie Drogowym, jako wymagające od kierowcy szczególnej ostrożności:
         – włączanie się pojazdu do ruchu,
         – zmiana kierunku jazdy,
         – zmiana zajmowanego pasa ruchu,
         – cofanie,
         – wyprzedzanie,
         – zbliżanie się do skrzyżowania lub miejsca przecinania się kierunku ruchu poza skrzyżowaniem,
         !!!!!! – zbliżanie się do przejścia dla pieszych !!!!!! (…)”

         “szczególna ostrożność – ostrożność polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu drogowego do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. ”

         Dziękuję.
         Idź oddać prawo jazdy bo jeszcze kogoś zabijesz.

         • Bartosz pisze:
          3
          1

          I jeszcze cytując dalej:
          “Zachowanie ostrożności lub szczególnej ostrożności wymaga podjęcia działania, czyli aktywności ze strony kierowcy. Brak takiego odpowiedniego działania jest traktowane jako zaniechanie i podobnie, jak nieprawidłowe działanie, czynią kierowcę winnym lub współwinnym ewentualnego wypadku.”

         • Rafcio pisze:
          3
          1

          Takie same prawo ciąży na pieszym. Pieszy też jest uczestnikiem ruchu. Pytanie, który z nich popełnił cięższe wykroczenie. Samo nie zachowanie ostrożności nie jest w tym przypadku argumentem ponieważ pieszy też go złamał oraz inne przepisy które regulują przepisy o ruchu drogowym (przejście przez pasy).

          Więc, Ty nie poruszaj się bez opieki.

          • Bartosz pisze:
           2
           5

           Co nie zmienia faktu, że kierowca jest winny zdarzenia, tudzież współwinny (w zależności prawdopodobnie od widzimisie policjanta, który przyjedzie na miejsce zdarzenia). Czemu bronisz kierowcy kiedy jest to tak oczywiste, że nie zrobił tego co powinien?

          • Rafcio pisze:
           3
           0

           @Bartoszu: A czemu bronisz kogoś kto popełnił winę. Przyzwolenie pieszemu na wszystko nie jest rozwiązaniem. Bronię bo nie widzę aby doszło do rażącego zaniedbania po jego stronie. Pieszy nie zachował się jak powinien nie dał znaku swoim zachowaniem, ze chce przejść. Powinniśmy takie zachowania piętnować. Ta sytuacja nie jest tak oczywista, żeby powiedzieć, że to winny kierowca. A tu masz drastyczny przykład winy kierowcy: https://www.youtube.com/watch?v=tZwP8_8qY3Q

         • Tomasz pisze:
          1
          4

          Szymon, ja również uważam, że większa wina jest po stronie kierowcy, bo pieszym może być każdy, nawet przysłowiowe “warzywko”, ale to kierujący zdał prawo jazdy, zna przepisy i powinien mieć świadomość, że taka np babcia, która ledwo co widzi będzie znała przepisy i wiedziała od A do Z jak przejść na drugą stronę jezdni. Wiele razy właśnie ta kwestia była poruszana w programie “Jedź bezpiecznie”.

        • Crew pisze:
         0
         6

         Nie byłeś sprytniejszy, tylko nie masz nikogo, kto chciałby urodzić Twoje dzieci – no bo po co dalje rozsiewać po ziemi taki nędzny materiał genetyczny…?
         Naprawdę jesteś taki głupi, ze pytasz, jaki przepis zmusza cię do zatrzymania przed pasami? Czy ty w ogóle umiesz pisać i czytać, czy moze dyktujesz wszystko komputerkowi, któy przetwarza Twój bełkot na literki?

      • slavny pisze:
       1
       0

       ja nie rozumiem waszego myslenia, wszyscy pseudo znaFcy!!!!
       ewidętna wina kierującego. Ślepy? po pierwsze sto metrów od zdarzenia znak informujący o przejściu. po stu metrach kolejny znak. po drugiej stonie zatrzymał sie samochód. po kolejne i co najważniejsze NA PRZEJSCIU STOJA DZIECI> POWTARZAM DZIECI!!!!!!! I oczekują aby przejść. czego wy wszyscy widzący winę dziewczynki oczekujecie!
       WINA KIEROWCY I TYLE. powinien zapłacić za leczenie koszty przyjazdu policji i pogotowia. tak powino być. bo wtym piekelnym kraju nie da się normalnie egzystować

    • nieanonimow pisze:
     4
     3

     @eee co?
     Wina jest kierowcy (jeśli chodzi o przepisy). Kierowca z naprzeciwka zatrzymał się. WYRAŹNIE. Mijają 4 sekundy, dziewczyna wjeżdża na przejście. W tym momencie z księżyca urywa się kierowca samochodu, który nie raczył ANI się zatrzymać, ANI chociaż ZWOLNIĆ…

     Nie przeczę, że dziewczyna głupia, ale teoretycznie była już na przejściu, jako piesza (rolki, choć są szybsze, też się kwalifikują). I to raczej kierowca będzie mieć głównie problemy.

   • KrulŚwiata pisze:
    3
    10

    Kierowca powinien stracić prawo jazdy ? Za tępą jak but dziewczynkę ? Nawet nie spojrzała w lewo , nawet nie pokazała że chce przejść tylko stała bokiem i z kimś rozmawiała … Jesteś amebą umysłową jeżeli sądzisz że to wina kierowcy.

  • eddie pisze:
   26
   28

   Kierowca nie winny. Stała bokiem do przejścia, tyłem do kierowcy. W ogóle nie wyglądało jakby miała przechodzić. Sama sobie winna, za głupotę trzeba płacić. Wbiegła nagle, nie oglądając się czy coś nie jedzie.

   • eddie pisze:
    5
    8

    niewinny*

   • Tomasz pisze:
    6
    11

    Przykro mi, ale kierowca też bardzo winny i jeśli ta dziewczynka trafi do szpitala to kierowca dostanie nauczkę i słono zapłaci za swój błąd. Na przeciwnym pasie samochód zatrzymał się w celu przepuszczenia pieszej, więc jaki obowiązek miał kierowca srebrnego samochodu? Zmniejszyć prędkość w celu nie narażania pieszych na niebezpieczeństwo i OBOWIĄZKOWO zatrzymać się, jeśli inny samochód zatrzymał się.

    • Rafcio pisze:
     7
     2

     Nie ma obowiązku zatrzymania się w takiej sytuacji. Szczególnie nie wiesz w jakiej odległości był kierowca. Proszę o przepis, który mówi wyraźnie jeśli samochód z naprzeciwka staje to masz się zatrzymać!! Szczególnie, że pieszy nie wyrażał chęci przejścia?!

     Jest za to przepis, który mówi jasno, że można przejść po upewnieniu się, że wszystkie pojazdy zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszego.

  • marek pisze:
   4
   11

   Wymagasz od dziecka rozsądku..? Puknij sie w głowe..!

   • Rafcio pisze:
    10
    2

    To gdzie byli rodzice? Jeśli dziecko nie jest w stanie poruszać się po drodze to powinno być pod opieką rodzica lub opiekuna.

  • Greg92PL pisze:
   9
   2

   Powiem to,co mnie uczyli na kursach na prawku – takie zatrzymywanie się przed pasami dla pieszych(nie od “swojej” strony”) to najszybszy sposób na wysłanie pieszego na cmentarz. Nigdy tak nie róbcie.

   Druga sprawa – pasy na jezdni – ja ledwo widzę namalowane 3 pasy na całej szerokości jezdni. Szczęśliwie stoi tam jeszcze znak.

   Trzecia sprawa – w prawie nie ma nic o obowiązku zatrzymania się,gdy samochód z naprzeciwka to zrobił dla pieszych. Jeśli by było to pomimo,że masz już puste pasy po prawej stronie to musisz się zatrzymać,bo jeszcze po lewej osoby nie zeszły z pasów. Piękny przepis na łapanie mandatów,korki i stłuczki.

   Po czwarte – ja tu widzę bardziej winę pieszego. Ma pierwszeństwo,ale nie może wymuszać pierwszeństwa. O tym też jest w kodeksie. Samochód to nie taczka – nie zatrzyma się w 5 metrach.

   Z mojej perspektywy ja tu widzę jedynie nie zachowanie ostrożności przez kierującego – jeśli samochód stoi przed przejściem to powinien zwolnić lub się upewnić,że nikt nie zamierza wejść na pasy. Wejść,a nie wjechać,wskoczyć,wbiegnąć.
   Winę ponosi dziecko(a gdzie opiekun?!). No ale mogę się mylić:)

 • Arti pisze:
  21
  7

  Kolejna, ktora nie patrzy na droge. Skad sie biora tacy ludzie. Nie bronie absolutnie kierowcy, ale…”ograniczone zaufanie” powinni wpajac od przedszkola!

  • Bond pisze:
   1
   3

   Kierowcom? To ograniczenie zachowania włączać?

  • Anon pisze:
   1
   1

   A widział kierowca dzieciaki przy przejściu? Jeśli tak, to czemu bałwan nie zwolnił? One nie dobiegły do przejścia, stały tam wystarczająco długo, żeby zareagować.

   • slavny pisze:
    0
    0

    Anon
    szkoda słów. tu każdy widzi widzi winę dziewczynki.
    skoro 80procent tu piszących tak postrzega tą sytuacje jak posty powyżej i niżej to nigdy nic się nie zmieni na naszycg drogach.
    pozdrawiam nielicznych posiadających zdrowy rozsądek

 • miki pisze:
  13
  9

  @Haji: Ok, niedopatrzenie, dzięki za zwrócenie uwagi.
  Zatem na rolkach miała ona pełne prawo wjechać, taka osoba w myśl przepisów traktowana jest jako PIESZY, zatem całkowita wina leży po stronie kierującego. Widać, że prędkość miał znaczną znajdując się w pobliżu przejścia, a dodatkowo pogrąża go fakt, że inny pojazd już się zatrzymał. Też uważam, że takim bezmyślnym pajacom powinno się zabierać prawko dożywotnio, a powinno się jeszcze zarekwirować pojazd.

 • Lukasz pisze:
  15
  10

  No tak, bo w opinii wielu komentatorów, to mała dziewczynka na rolkach powinna bardziej uważać od kierowcy z papierami i badaniami lekarskimi. Piesi powinni mieć absolutne pierwszeństwo na pasach. Gdybym jechał tym autem, to nikomu nic by się nie stało, bo po prostu puszczam pieszych na pasach.

  • KrulŚwiata pisze:
   5
   7

   @Lukasz Jakbyś ty jechał i dziewczynka by ci się nagle wpierdoliła pod koła to na pewno nikomu nic by się nie stało bo zrobiłbyś manewr jak w Szybkich i Wściekłych. Człowieku dziewczynka nawet nie wie że trzeba spojrzeć lewo prawo lewo więc gdzie tu KURWA JEST WINA KIEROWCY JEBANA AMEBO ?

   • szym pisze:
    3
    2

    gdyby sie nagle wpierdolila pod kola ale NIE NA PASACH to cos innego, tu sa pasy, tu nalezy zachowac szczegolna ostr..

  • Rafcio pisze:
   4
   0

   I co Ci takie da absolutne pierwszeństwo? Do lepszego miejsca na cmentarzu? Lepsza edukacja dzieci. Przygotowanie ich jako przyszłych kierowców i pieszych. Edukacja społeczeństwa jak zachowywać się prawidłowo w okolicach przejść (i nie tylko) jako kierowcy i jako piesi. Tu zabrakło tej edukacji.

 • N pisze:
  10
  5

  Widać, że dziewczynka stoi przed pasami spory czas a kierowca sobie z tego nic nie robi…

  • mati pisze:
   14
   12

   No i co z tego, że stoi, dopóki nie położy co najmniej jednej stopy na jezdni, nie ma pierwszeństwa. Po za tym wchodząc na przejście pieszy musi się upewnić, że nie wlezie pod rozpędzony pojazd (tak jak w tym przypadku). Co do drugiego kierowcy co się zatrzymał po drugiej stronie drogi. No kurwa po co on to zrobił. tylko zachęcił ją do wejścia na drogę! jak ja nienawidzę tych nadgorliwych debili.

   Tak tak idioci a raczej idiotki (bo tych jest większość) bez prawa jazdy minusujcie mnie, bo źle się wyraziłem o tej głupiej dziewczynce i nie skrytykowałem kierowcy co potrącił.
   Jak czytam tych specjalistów od bezwzględnego pierwszeństwa pieszych to mam wrażenie, że nigdy nie siedzieli za kółkiem i nie mają pojęcia o tym, że pole widzenia kierowcy szybko się zmienia i nie wszystko da się w porę zauważyć, a rozpędzony samochód nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu, tak jak im się wydaje.

   • Lukasz pisze:
    2
    1

    Patrz a ja prawko mam. Wiem nawet, że nie zatrzymam auta w miejscu. Dlatego widząc taką sytuację prawie na pewno bym się zatrzymał. Rozumiem jednak, że w twojej opinii drogę hamowania mają oceniać tylko piesi na pasach a nie Ty w swoim aucie.

  • jorel pisze:
   7
   2

   stoi… bokiem… nie wygląda jakby chciał przejechać przez przejscie dla pieszych… i nagle wtargnęla! na jezdnie.. wina OBU! proste! przechodnie to nie są święte krowy!

  • Shatanka pisze:
   0
   0

   oj żebyście wiedzieli ilu pieszych stoi przed przejściem i np sobie rozmawia z kimś, albo tylko stoja i nic, ja sie zatrzymuję a oni dalej stoją zamiast przejść, piesi też nie są bez winy bo często źle sygnalizuja chęć przejścia

 • Sławek pisze:
  10
  13

  Nie rozumiem, dlaczego kierowcy nie rozumieją, że przejście dla pieszych to jest świętość?

  Bardzo mi szkoda tej dziewczynki, a kierowca powinien ponieść srogą karę.

  Po prostu nie wyobrażam sobie, że jakiś dupek bo mu się spieszyło by potrącił moje dziecko na przejściu dla pieszych. No ręce i nogi z dupy bym powyrywał.

  • jorel pisze:
   6
   6

   Strach się bać…. Przejście dla pieszych to nie jest świętość! święte krowy się znalazły. Poza tym to nie miejsce na rolki! I po pasach dla pieszych sie przehcodzi! a nie przejeżdza/nie przebiega/nie wtarga… tak czy siak oboje winni… co za durny naród..

   • Sławek pisze:
    8
    4

    Niech się Pan dokształci. Osoba w rolkach jest pełnoprawnym pieszym!

    • Rafcio pisze:
     2
     0

     Ma te same obowiązki tu obowiązku rozejrzenia się czy wszystkie pojazdy stanęły w celu przepuszczenia zabrakło. To jest przykład wtargnięcia na przejście.

    • jorel pisze:
     2
     2

     Owszem, z punktu prawa tak, nie mówiłem, ze nie jest pelnoprawnym pieszym, co nie zmienia faktu, ze dalej gówniara na rolkach jest winna, że nie powinna przejeżdzać w taki sposob przez pasy (tak jak pieszy nie może wbiegać/przebiegać/biegnąć ), że nie zachowała ostrożności dosłownie wcale – brak sprawdzenia czy jest wolne z obu stron – i ze w ogole gówniary nie powinno tam być, dodatkowo wina rodziców… czyli w dalszym ciągu mam racje. Pisząc, że to nie miejsce na rolki, mam na myśli pasy i jazde po nich bez 3manki, o ile po chodniku moze, o tyle są inne miejsce bezpieczne na to, durne prawo ze dają mozliwosc rolkarzom po chodniku smigać, bo przeciez predkosc nie małą można osiągnąć…

    • KrulŚwiata pisze:
     2
     3

     Nawet jeżeli jest pełnoprawnym pieszym to nie powinna powodować wypadku głupotą ;p

   • miki pisze:
    2
    2

    Tak samo osoba na rolkach czy na hulajnodze są pieszymi! Po to są przejścia aby móc bezpiecznie przejść przez jezdnię! Większość polskich “kruluf szos” nie pojmuje tego faktu, że w pobliżu przejść muszą zachować szczególną ostrożność, zwolnić nieco i skupić całkowicie swoją uwagę na sytuacji, a nie bezmyślnie jechać, często grzebiąc w komórce lub w schowku samochodowym.

    • jorel pisze:
     2
     0

     Przejść tak, a nie wtargnąć bez sprawdzenia na dodatek czy jest bezpiecznie!! jak ta młoda..

 • ssss pisze:
  2
  3

  Wina po obu stronach, gościu mógł zwolnić a nie zapierdzielać. A dziewczynka nawet nie spojrzała w lewo, w szkole tego nie uczyli? I kierowca i dziewczynka się może czegoś nauczą, choć wątpię w to.

 • M_J pisze:
  6
  0

  Nawet nie spojrzała 🙁

 • marek pisze:
  7
  7

  Kolejny polski bandzior .. Tylko w Polsce kierowcy przed przejściami dodają gazu..! W Holandii i całej cywilizowanej Europie w takiej niejasnej sytuacji kierowca by sie zatrzymał..!

  • Sławek pisze:
   4
   1

   Dokładnie! Tam kierowca wypatruje pieszego przy pasach!

  • KrulŚwiata pisze:
   1
   3

   ON DODAJE GAZU PRZED PRZEJŚCIEM ?????? Mam dla ciebie radę. Weź ołówek , wsadź go do dziurki od nosa i zapierdol łbem o stół.

  • Rafcio pisze:
   1
   0

   Najlepiej wypowiadać się gdzie nie było nas. Byłem w Holandii i jakoś inaczej nie jeżdżą od nas. Tam wydawało mi się, że piesi są bardziej uważni, ale też zdarzały się podobne incydenty.

 • bogdan pisze:
  3
  3

  kierowca winny bo niezachował szczegolnej ostrożnosci na przejsciu dla pieszych dziewczynka winna bo wbiegła na pasy , poczytajcie sobie przepisy , a kierowca ktory sie zatrzymał pierwszy to DEBIL

  • Robert pisze:
   4
   1

   Wina pieszej jest bezsporna – art. 14 pkt. 1 lit. a zabrania pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd – również w obrębie przejścia dla pieszych.
   Co do winy kierującego – tu już pozostaje kwestia interpretacji – art. 26 ust. 1 mówi jedynie o zachowaniu szczególnej ostrożności i ustąpieniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się już na przejściu – w powyższej sytuacji możemy tu spokojnie mówić o wtargnięciu pieszej bezpośrednio przed pojazd kierującego, co ewidentnie było podstawową przyczyną wypadku – pozostaje kwestia zachowania szczególnej ostrożności, ale to już jest pole do popisu dla prawników.
   A wszystkim, którzy się podniecają i każą innym oddawać prawko, bo pojazd z naprzeciwka się zatrzymał przypominam, że art. 26 pkt. 3 ust. 2 zabrania omijania zatrzymanego w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu pojazdu, który jechał W TYM SAMYM KIERUNKU! Także również nie pochwalam zachowania takich kierowców, SZCZEGÓLNIE przy dzieciach. Zapamiętajcie kierowcy – oczywiście kultura jazdy jest super, ale jest dużo bezpieczniej, gdy pieszy ma widoczność i gdy jest widoczny – a często zatrzymujące się auto na dwupasowych jezdniach jednokierunkowych (nie dotyczy to sytuacji z filmu) zasłania oczekujące na pasach dziecko, to dziecko również nie widzi co się dzieje na sąsiednim pasie, i często kończy się to potrąceniem. W przypadku busów i innych wysokich aut to samo dotyczy dorosłych – dopóki 100% kierowców nie będzie się bezwzględnie stosować do przepisów o zakazie omijania czy wyprzedzania przed przejściami, to ta kultura niestety naraża ludzi na niebezpieczeństwo…

 • szym pisze:
  3
  6

  No to posluchajcie tego po raz setny:
  Jedziesz sobie samochodem, przed toba skrzyzowanie, a na rogu stoi dwoje dzieci. Noga z gazu. Jest tylko jedna reakcja, noga z gazu i 3-5 sekund na hamujacym silniku, z dwóch powodów: dzieci moga za chwile wybiec na ulice, jest na to 50% szans… powod drugi, z prawej strony moze jechac nierozgarniety kierowca ktory ”szuka winnych”. kolejne 50% na kolizje. Razem 100% niebezpiecznej sytuacji. Noga z gazu.
  Codziennie, notorycznie w kazdej sytuacji w ktorej:
  w poblizu drogi sa dzieci, rowerzysta, zwierzeta, matki z dziecmi, szkola, autobus, przystanek….

 • Sebastian pisze:
  4
  2

  Przecież na filmiku widac wyraźnie ze koles jedzie z nadmierna predkoscia i nie umiem tego nigdy zrozumiec dlaczego takie dupki nie umieja sie zatrzymac przed pasami tylko na sile chca przejechac ! Widac dzieci przy padsach trzeba myslec a nie bezmyslnie wciskac gaz ! Prawko powinien stracic dozywotnio !

 • DD pisze:
  3
  3

  Kierowca, który potrącił, nie jest winny. Nie ma przepisu, który nakazuje zatrzymać się przed przejściem, gdy ktoś z naprzeciwka to uczynił. To, że tak się robi, wynika tylko i wyłącznie z dobrego wychowania. Kierowca musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, a w tym przypadku to ewidentne wtargnięcie przez dziewczynkę.

  • szym pisze:
   0
   3

   ty chyba sam przezyles kiedys jakies ‘wtargniecie’

   • DD pisze:
    1
    1

    Proszę o wyjaśnienie w czym jest problem.

    • szym pisze:
     3
     5

     Dziecko wbieglo na jezdnie, na pasy, to nie bylo wtargniecie. Wtargnac mozna na ulice w miejscu do tego nie przeznaczonym, nagle szybko, niespodziewanie.. Na pasy dziecko wjechalo na rolkach, a kierowca powinien sie tego spodziewac!
     A jesli juz musze pisac waszym jezykiem ”winnych i niewinnych” to kierowca jest WINNY.
     Dlatego ironicznie napisalem ze ”chyba sam przezyles jakies wtargniecie” bo ktos kto twierdzi ze kierowca jest niewinny, twierdzi tak dlatego ze stawia sie w sytuacji kierujacego i tlumaczy go (siebie) przed soba i reszta czytajacych.
     Ja uwazam ze to kierowca jest winny, bo gdybym to jechal ja, i potracil to dziecko to czulbym sie winny, poniewaz od ‘pokolen’ pisze tutaj pod tego typu filmikami o tym ze widzac na poboczu dzieci, nalezy zdjac chociaz na sekunde noge z gazu, nawet jesli nie ma tam pasow dla pieszych a dzieci znajduja sie blisko krawedzi jezdni.
     I ja tak robie, tak mnienauczono, i tak powinien zostac nauczony kazdy kierowca. Ten z tego mercedesa nie zostal ewidentnie nauczony jak prawidlowo jezdzic, i zapierdala na oslep potracajac dziecko na przejsciu dla pieszych, a to w jaki sposob dziecko sie tam znalazlo nie ma znaczenia…. powinien zwolnic – jezykiem tego portalu – ‘zachowac szczegolna ostroznosc’ i byc gotowym na reakcje jakakolwiek by nie byla bo:
     1. przejscie dla pieszych
     2. skrzyzowanie
     3. dzieci na poboczu blisko krawedzi jazdy
     Kierowca zignowrowal te trzy ZNAKI na niebie i ziemi i dlatego ……. JEST WINNY potracenia dziewczynki na oznakowanym przejsciu dla pieszych. Nara

  • KrulŚwiata pisze:
   1
   4

   Ty chyba sam ,,PRZEŻYŁEŚ” kiedy jakieś ,,WTARGNIĘCIE” …………
   Składnia zdania , sens wypowiedzi … Nie ma tu nic oprócz tego że jesteś downem szym

   • szym pisze:
    0
    3

    Jest troche wiecej w innych moich kometarzach. Poczytaj.

    • szym pisze:
     0
     3

     jesli ktos pisze ze kierowca jest niewinny, i zatrzymac sie moze przed przejsciem ale nie musi bo to ‘kwestia wychowania’ to powinien sie cieszyc ze ja jestem tak dobrze wychowany i nie uzylem ciezkiej obelgi jedynie lekko zasugerowalem ”wtargniecie”
     Kurwa czlowieku jak ty jezdzisz po drogach postepujac wedlug zasad dobrego wychowania to moze przesiadz sie do stolu ze srebrna zastawa, tam obowiazuje BON TON.
     Na ulicach obowiazuja przepisy ruchu drogowego ktorych stosowanie lub nie moze skutkowac SMIERCIA lub kalectwem.
     Kierujacy mercedesem nie zastosowal sie do zachowania szczegolnej ostroznosci i zignorowal okolicznosci, tym samym stworzyl zagrozenie, potracil czlowieka, a typ pierdoli o ‘dobrym wychowaniu”

     • DD pisze:
      3
      0

      Rzeczywiście, jestem pod wrażeniem nienagannego wychowania i pięknej polszczyzny. A powiedz mi, jeśli ktoś wymusi na Tobie pierwszeństwo, wjeżdżając z drogi podporządkowanej wprost pod Twój samochód, Ty też będziesz ponosił odpowiedzialność za kolizję, bo nie zachowałeś szczególnej ostrożności przy dojeżdżaniu do skrzyżowania?

  • miki pisze:
   2
   1

   Kierowca, który potrącił, jedzie zbyt szybko do okoliczności, widać, że pędzi, a powinien zwolnić, nie mówiąc już o zatrzymaniu się, skoro pojazd z naprzeciwka się zatrzymał. Przepisy się są w stanie uregulować wszystkiego i przewidzieć każdego zachowania, ale człowiek który prowadzi pojazd powinien myśleć i umieć oceniać sytuację na drodze. Jeżeli tego nie potrafi lub nie chce, to nie ma prawa być kierowcą!

 • Rafał pisze:
  4
  4

  Winny oczywiście kierowca.
  Komentarze o tym, że dziecko było nieostrożne są trochę nie na miejscu – dzieci z natury są mniej ostrożna od dorosłych i dlatego trzeba szczególnie uważać jak widzimy je w pobliżu drogi.
  Swoją drogą instruktor podczas kursu lata temu, zwrócił mi uwagę, żeby na siłę nie zatrzymywać się przed przejściem i puszczać pieszego znajdującego się po drugiej stronie jezdni niż ta po której się poruszamy bo skupiając się na nas traci czujność i może wejść od razu pod koła samochodu poruszającego się pasem bliżej niego.

  • szym pisze:
   4
   1

   dlatego wystarczy zwolnic, niekoniecznie hamowac hamulcem, wystarczy silnikiem i byc przygotowanym na rekacje: hamowanie, lub zmiana kierunku jazdy 🙂

   • miki pisze:
    1
    0

    I O TO W TYM WSZYSTKIM CHODZI!!! Tu nie ma żadnej filozofii, Twój komentarz jest wystarczający zamiast tej całej chuj*wej dyskusji powyżej.

  • KrulŚwiata pisze:
   1
   6

   Dziecko z natury jest nieostrożne więc jeżeli skoczy pod samochód to wina kierowcy ? Jeżeli dziecko ma downa to albo się nie wypuszcza go z domu albo poddaje się je aborcji. Rafał nie wypowiadaj się pod poważnymi tematami bo chuja wiesz i gówno widziałeś. ( co do 2 części komentarza to twój instruktor miał rację a ty jeszcze cytujesz go w swojej chujowej wypowiedzi )

   • Rafał pisze:
    3
    1

    Nie ma to jak kultura wypowiedzi…
    No i z dwóch zdań wywnioskowałeś, że w dupie byłem i gówno widziałem…brawo! Jasnowidz się nam tutaj trafił
    Jest przejście dla pieszych i kierowca ma zachować szczególną ostrożność. Koniec i kropka. Widzisz pieszego przy przejściu to musisz założyć, że może na nie wejść i powinieneś być gotowy, żeby się zatrzymać. To Ty masz ustąpić pierwszeństwa pieszemu, a nie on Tobie.

  • Rafcio pisze:
   4
   1

   Tak tak, jeśli dziecko nie jest w stanie poruszać się po drodze publicznej i podstawowych zasad poruszania się po niej to powinno być pod opieką dorosłego. To są proste rzeczy, które mnie w przedszkolu uczono:

   1) Zatrzymaj się przed przejściem
   2) Rozejrzyj się raz w lewo raz w prawo i jeszcze raz w lewo
   3) Gdy upewniłeś się, że każdy z pojazdów zatrzymał się to w tedy PRZEJDŹ!

   A jak zrobiła dziewczynka:
   1) Stój bokiem do przejścia i rozmawiaj z koleżanką
   2) Widzisz, że na drugim pasie stanął samochód
   3) Przejedź na rolkach!

   To chyba coś nie tak?

   Zgodzę się, że kierowca mógł być bardziej uważny, ale nie jest tu jego tylko winą tego całego wypadku / kolizji (nie wiem czy dziewczynka nie doznała jakiś urazów). Dużą rolę w bezpieczeństwie poruszania się po drodze stanowią piesi. Ich zachowanie w obrębie ulicy powinno być przewidywalne, a nie jak tutaj kierowca nie wie, że pieszy ma zamiar przejścia na drugą stronę. Nie powinno być takiej sytuacji, że ja się nie upewniam, że samochód się zatrzymuje wchodzę, a on mnie potrąca bo jest jakieś 5m ode mnie, ale w sumie to jest jego wina bo powinien zachować szczególną ostrożność. To jest tak generalne pojęcie, że aby je nie złamać kierowca nie powinien prowadzić samochodu.

   Muszę też przyznać, że nasi kierowcy lekceważą przejścia dla pieszych i to też wpłynęło na ten wypadek / kolizję.

   Żeby nastąpił wypadek to muszą wydarzyć co najmniej dwie rzeczy (rzadko jest, że występuje tylko jedna) w tym wypadku:

   1) Piesza nie upewnia się czy może bezpiecznie przeciąć pas ruchu w wyznaczonym do tego miejscu.
   2) Samochód skręcający zatrzymuje się choć piesza nie jest po jego prawej stronie. Moim zdaniem takie zachowania to wilcza przysługa.
   3) Kierowca srebrnego auta nie zastanawia się dlaczego auto z naprzeciwka się zatrzymało jak pieszego niema na przejściu.

 • Anonim pisze:
  2
  2

  i tak tu jest tylko i wyłącznie wina kierowcy powinien w takich miejscach zachować szczególną ostrożność

 • KtośKtośKtośKtoś pisze:
  3
  2

  Ja pierdole ludzie o czym wy piszecie.. Jeśli samochód się zatrzymał przed przejściem to drugi kierowca też MUSI. Spróbujcie na egzaminie tak zrobić jak kierowca na nagraniu, ciekawe czy wynik będzie pozytywny 🙂

 • MR pisze:
  1
  2

  Jeżeli kierowca z naprzeciwka się zatrzymał to nie ma przepisu który nakazuje się również zatrzymać. NIE MA !!! Fakt, szybkość reakcji kierowcy pozostawia wiele do życzenia. Nie zmienia to faktu, ze dziecko stało odwrócone od przejścia i gadało z kolegą więc kierowca nie mógł przewidzieć że nagle się obróci i mu wbiegnie pod koła

  • stasiek0000 pisze:
   2
   2

   Przepisu nie ma, ale nie wszystko musi być ujęte przepisami. Równie dobrze możesz powiedzieć, że nie ma przepisu nakazującego zwolnić przed łukiem drogi więc możesz zapierdzielać ile wlezie i nawet jeśli wylecisz z drogi i rozwalisz samochód i zrujnujesz sobie zdrowie lub nawet zginiesz to nie ponosisz winy bo nie złamałeś żadnego przepisu. Przede wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek na drodze i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Ludzie, którzy tego nie są w stanie zrozumieć nie powinni nigdy mieć prawa jazdy.

   PS. @KrulŚwiata – po twoich komentarzach widać, że sam jesteś tępą amebą.

 • elo pisze:
  0
  0

  a gdzie zebra ???

 • Piotres pisze:
  1
  0

  Przepisy… Aby to je znał…. Samowolka drogowa…
  Szkoda Dziewczyny lecz jaka to nauka Rodzica który nie potrafi nauczyć swojej pociech “lewa, prawa, lewa” jak sprawdzona i wolna to można iść…

 • Wiesław pisze:
  0
  0

  Popatrz w lewo popatrz w prawo nic nie jedzie ruszaj żwawo.

  Ogólnie to w lewo w prawo i jeszcze raz w lewo

Skomentuj...