Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Potrącenie na pasach [Tarnowskie Góry]

https://youtu.be/a5RMMj3TrBw
Share Button

50 komentarzy do "Potrącenie na pasach [Tarnowskie Góry]"

 • jocker napisał(a):

  każdy by jechał po kierowcy. Ale czy nikt się nie spotkał jak ludzie bez patrzenia wchodzą na drogę i nie ma znaczenia czy to pasy czy nie. Z tego samego powodu na drzwiach windy jest napisane upewnij się za drzwiami jest kabina. A niby to oczywiste. Powinien byś przepis ma się zatrzymać rozejrzeć upewnić i dopiero na pasy. Nikt nie da pewności że kierowca np nie zasłabł albo się zagapił albo jakiś janusz w swoim passeratti ma tyle wycieków oleju że zgubił tam pół litra 50w500 i potem jak próbujesz hamować.
  4  2
 • dietetyk napisał(a):

  Z komentarz jeden wniosek:
  Piesza jest winna ponieważ jest gruba, no i głupia bo nie popatrzyła
  Kierowca ponieważ nie jedzie BMW ani taksówką ani rowerem mimo pasów dla pieszych jest z definicja NIEWINNY tym bardziej że nie widac czy jest gruby

  Ręce opadają
  8  3
 • kamaz napisał(a):

  Krówka jakich wiele…
  8  5
 • Krzysztof napisał(a):

  To tak jakoś dziwnie wygląda, że pachnie mi próba wymuszenia odszkodowania – co w przypadku potrącenia na przejściu dla pieszych może być trudne do udowodnienia. Nie wiem co bym zrobił na miejscu tego kierowcy. Ale na pewno wiem co bym zrobił na miejscu tej pani. Najpierw bym się rozejrzał czy mogę wejść a nie wchodził w ciemno. Co z tego, że mam pierwszeństwo, ale ktoś może się nie zatrzymać i potem co ? Pomyślał ktoś kiedyś jak to się może skończyć ? Do końca życia inwalidą ? Na wózku ? Tego chcecie ? A potem biadolenie jak to kierowcy się źle zachowują i ile to pieszych ginie na pasach. Ale najpierw TY pomyśl co robisz, przepisy za ciebie nie pomyślą.
  22  5
 • Piotr napisał(a):

  pieszy do momentu w którym nie postawi stopy na asfalcie nie ma pierwszeństwa.
  już pomijam fakt, że ten waleń lezie obok pasów…
  14  12
 • Jason napisał(a):

  Tak na moje oko to pasy miała jakieś trzy-cztery metry po lewej.
  12  4
 • Marco napisał(a):

  Pieszy ma pierwszeństwo gdy tylko podchodzi do pasów nie musi na nie wejść – auto ma obowiazek się zaczymać. ZAPAMIĘTAJCIE TO WRESZCIE!!!!
  7  45
  • zaczymac napisał(a):

   zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać zaczymać
   21   0
  • Bartek napisał(a):

   a ty widzę obowiązek szkolny olałeś
   12   0
  • krzysiok napisał(a):

   Nie ma pierwszeństwa. Może był projekt zmiany przepisów co coś podobnego by wprowadził, ale taki przepis nigdy nie wszedł w życie.
   13   0
  • Piesza napisał(a):

   Pieszy dochodząc do przejścia ma zakichany obowiązek zatrzymać się , spojrzeć w prawo, w lewo i jeszcze raz w prawo. Dlaczego dzisiaj wszyscy zachowują się jak matoły i nikt tej zasady nie stosuje ?
   15   2
   • Arek napisał(a):

    A nie przypadkiem 2 razy w lewo? W końcu przy ruchu prawostronnym to z lewej strony pieszego nadjeżdżają samochody.
    5    0
    • Michał napisał(a):

     LEWO, PRAWO i JESZCZE RAZ LEWO – to wynika z prawostronnego ruchu jaki obowiązuje u nas, a @Piesza – pewnie nieraz tak wlazła bo się 2x w prawo gapiła 😀 hehehehe
     1     2
  • Anonim napisał(a):

   Marko wyjaśnij proszę sytuacja i co byś zrobił:
   jedziesz z szybkością 30km/h, jestem na wysokości namalowanych pasów
   ktoś wchodzi na to przejście w połowie namalowanych pasów gdzie się zatrzymasz zakładając że masz wspaniały refleks supermena i reagujesz w czasie 0,001s
   2   0
 • Caliber napisał(a):

  Ja dołożę jeszcze! Jakim prawem pedalot ma pierwszeństwo przed samochodem na asfalcie w kontekście drogi rowerowej? Może i ma prawo ale pierwszeństwo do połamanych nóg (w najlepszym wypadku). Drogi są zbudowane dla pojazdów mechanicznych na nie dla pieszych, rowerków czy innych deskorolek!
  Rowery to mogą mieć pierwszeństwo co najwyżej na wyznaczonej drodze rowerowej. Poza tym jestem zwolennikiem udostępnienia tych dróg dla deskorolkarzy, rolkowców czy inwalidów na wózkach.
  6  15
  • ... napisał(a):

   Idź się doucz robaczku, biedaczku. Nie ma żadnego przepisu dającego rowerom na ścieżce pierwszeństwo. Pierwszeństwo roweru na DDR wynika wyłącznie z ogólnych przepisów o ustąpieniu pierwszeństwa pojazdowi jadącemu drogą nadrzędną, której DDR jest częścią i z przepisu o ustąpieniu pierwszeństwa przez pojazd skręcający.

   W pozostałych przypadkach (np. gdy ścieżka przechodzi na drugą stronę ulicy) rower NIE MA pierwszeństwa, chyba że jest już na przejeździe.
   3   1
  • hekto napisał(a):

   Za czym jeszcze jesteś kargulu.
   2   0
 • syndykat śmierci napisał(a):

  Po co ta kobieta weszła pod nadjeżdżający samochód? Dzieci w przedszkolu się uczy jak powinni przechodzić przez przejście dla pieszych a tu dorosły człowiek. Zatrzymać się i sprawdzić czy nic nie jedzie.
  A gdzie instynkt samozachowawczy?
  Czy jak leci seria z CKMu to leziesz czy czekasz aż amunicja się skończy?
  31  8
 • miki napisał(a):

  stała w ciemnej strefie- mógł jej nie zauważyć
  9  8
 • berg napisał(a):

  powiem szczerze, że jak czytam te komentarze to boje się puścić dziecko do szkoły. Jeśli wtargnięciem jest przejście spacerowym krokiem 2 metry przez chodnik i przez połowę pasów to aż strach. Ciekawe czy kierowca wykonał tradycyjne narodowe hamowanie poprzez klakson…
  21  25
  • Mariusz napisał(a):

   Obejrzyj jeszcze raz , ale powoli film i zobacz w jakiej odległości jest samochód w momencie wejścia poszkodowanej na przejście. Dobry kierowca jest w stanie przewidzieć zachowanie pieszego ale niestety wielu nie skupia się na jeździe i otoczeniu tylko myśli o swoich problemach . pozdrawiam
   13   7
   • lucypher napisał(a):

    Czyli twierdzisz, że kierowca może nie skupiać się na jeździe, dłubać w nosie, zajmować się chuj wi czym i jest to usprawiedliwione. Pieszy musi za to myśleć za wszystkich wokół. Brawo.
    0    0
  • Rafał78 napisał(a):

   W czwartej sekundzie filmu kobieta stawia pierwszy krok na przejściu… widać dokładnie, gdzie jest samochód. Jakieś kilka metrów od niej… wystarczy sprawdzić miejsce tego zdarzenia na google maps. Ta połowa pasów jak to ująłeś to jakieś 1 m od krawędzi chodnika. Przed tą kobietą zostało jeszcze drugie tyle do wysepki, a później jeszcze przejście przez pas, którym poruszał się nagrywający. Zgubiło ją to, że się nie zatrzymała i nie rozejrzała jak normalny człowiek, tylko bezrefleksyjnie parła do przodu, może i spacerowym krokiem, ale jak widać nie uchroniło jej to przed konsekwencjami braku ostrożności. Dobrze, że prędkość samochodu nie była jakaś poważna.
   15   2
 • Bars napisał(a):

  Do WSZYSTKICH KRETYNÓW !!!!! oskarżających pieszą – jak już kiedyś zrobicie prawo jazdy, to was tam może nauczą co oznacza “wtargnięcie”, dla kogo przeznaczone jest “przejście dla pieszych” i jak w jego pobliżu kierowca ma obowiązek się zachowywać. Piesza wchodząc powoli na przejście przeznaczone dla niej jedynie to przeliczyła się w oszacowaniu umiejętności półmózga za kierownicą, sądząc że ją widzi i normalnie wyhamuje, na co miał w cholerę czasu. Ręce opadają czytając tu wywody “doświadczonych inaczej” filozofów klawiaturowych. Można mieć tylko nadzieję, że jeszcze nie jeżdżą po polskich drogach i edukacja ich kiedyś dopadnie.
  25  41
  • Anonim napisał(a):

   Drogi kretynie.
   Zapoznaj się z definicją wtargnięcia na drogę. Kobieta powinna się zatrzymać i rozejrzeć i jeśli jest bezpiecznie wejść. Kierowca też powinien uważać, ale tam więcej kobieta sobie winna…
   20   10
 • TwardyJohn napisał(a):

  jedno warte drugiego…
  23  10
 • Krzysiek napisał(a):

  Zwykłe wtargnięcie. Wyszła ze sklepu prosto na ulicę. Nawet głową nie machnęła.
  “kobieta kręciła się w pobliżu przejścia wystarczającą chwilę przed nadjechaniem Corsy” – tak, wychodząc z budynku zrobiła dwa kroki, a trzeci były na ulicę pod samochód.
  34  19
 • Bkwolf napisał(a):

  Kolejny idiota za kierownicą.
  17  48
 • RaV napisał(a):

  Ja rozumiem że pieszy na pierwszeństwo ale to nadal przejście przez ulicę i nadal pieszy vs samochód.Ludzie rozglądajcie się przed przejściem!
  48  8
 • lekarz mojego kota napisał(a):

  wtargniecie jak nic… przed wejscie na pasy to trzeba sie rozejrzec, zatrzymac, sprawdzic czy bezpiecznie mozna przejsc, kierowca tym nagraniem ma 100% wygrana sprawę
  30  37
  • Teoriespiskowe napisał(a):

   Chyba Cię pogięło… Piesza była w połowie pasa, hamowanie dopiero w momencie uderzenia…
   24   30
   • smieszek88 napisał(a):

    Połowa pasa czyli 2 kroki bo to bardzo wąski pas. Hamowanie od 4 sekundy, a to dodatkowe przysiądnięcie samochodu jest przez tłuste dupsko pieszej. Niestety samochody nie zatrzymują się na odcinku 2 metrów jak jakieś babsko wlezie pod maskę.
    9    11
    • jacek napisał(a):

     @smieszek88: własnie dlatego kierowca ma zachować szczególną ostrożność przed przejściem. I dlatego w krajach cywilizowanych to pieszy ma pierwszeństwo. Możesz być pijany, slepy, stary, młody, niewidzący lub po prostu roztargniony jak ta baba, ale kierujący dwoma tonami żelaza odpowiada za nie i to on dba o bezpieczeństwo, bo to on ma prawo jazdy, zdrowie, uprawnienia, a jak ma gorszy dzień i się nie czuje, to bierze taksówkę. Odpowiedzialność.
     2     4
  • nieanonimow napisał(a):

   No niestety, nie do końca. Kierowca koło przejścia ma obowiązek zmniejszyć prędkość i w razie potrzeby jechać z prędkością umożliwiającą nagłe zatrzymanie się, wcale nie 50 km/h lecz mniej! – kobieta kręciła się w pobliżu przejścia wystarczającą chwilę przed nadjechaniem Corsy.

   Fakt, że ze względu na nierozejrzenie się kobieta może dostać współwinę, ale na 90% kierowca kary i tak nie uniknie.

   Jeśli ktoś mi nie wierzy, sugeruję poszukać wyroków spraw sądowych w podobnych sprawach (są one dostępne publicznie, ciekawskich naprawdę zachęcam do poszperania). Przejście to miejsce szczególne i dość… dziwne.
   16   2
  • Benek z napisał(a):

   Boże , czytasz to i nie grzmisz.

   To kierowca dojeżdżając do przejścia dla pieszych ma zachować SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ. A czy to Święta Krowa przechodzi przez jezdnię, papież , dziecko, żołnierz, masz obowiązek go przepuścić.

   Zapraszam Ciebie do lektury, dobrałem w sam raz do Twojego toku myślenia, “Kierowca Doskonały”.
   14   11
   • lekarz mojego kota napisał(a):

    pieszy nie jest swieta krową, ma swoje obowiazki , mozesz o nich preczytac w kodeksie drogowym… kierowca jak i pieszy maja zachowac bezpieczestwo i upewnic sie ze moga bezpiecznie przejsc i przejechac w obrebie przejsciea dla pieszych….
    tutaj widzimy typowe wtagniecie przed maskę samochodu, kierowca nie mial tu szans zahamowac…. Biegly bankowo orzeknie winę pieszej po obejrzeniu tego nagrania!
    15    8
    • jacek napisał(a):

     kierowca zna przepisy, ma uprawnienia, wzrok, zdrowie, refleks i koncentrację, a twoja 88-letnia babcia lub 4-letnia córcia nie ma tego wszystkiego, a też by chciały przejść przez ulicę, z infrastruktury miasta skorzystać.
     Dlatego to kierowca odpowiada za te dwie tony żelaza co nimi kieruje.
     Nie wyeliminujesz tego typu pieszych z dróg, ale możesz wymagać od kierowców zachowania zgodnie z przepisami na przejściu.
     0     2
 • abcd napisał(a):

  Tym autem jechał idiota Driver 🙂
  9  14

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi