Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Potrącenie

https://www.youtube.com/watch?v=HVYaBEQ95oQ#t=19

https://www.youtube.com/watch?v=HVYaBEQ95oQ#t=19
Share Button

22 komentarze do "Potrącenie"

 • Pawel napisał(a):

  Noc i czarne ubranie i jeszcze przechodzenie w miejscu niedozwolonym.
  0  0
 • Piotrek napisał(a):

  wyobraźnia niektórych ludzi mnie po prostu zaskakuje…
  0  0
 • edeq napisał(a):

  Kierujący będzie musiał naprawić samochód na własny koszt, oczywiście może pozwać pieszego przed sądem cywilnym. Dobrze chociaż, że nie centralnie go trafił, może straty nie będą bardzo wysokie.
  0  0
 • Mats napisał(a):

  Jakby to auto akurat nie zmieniało pasa to gościu by przeszedł. Koleś za późno się pokapował że auto przed nim zmienia pas.
  0  0
 • tom napisał(a):

  Gdyby kierowca nie zmienił sekundę przed potrąceniem pasa pieszy dostał by centralnie przodem auta, i pewnie by tego nie przeżył
  0  0
 • Eld napisał(a):

  Kolesia mi nie szkoda. Mam nadzieję tylko że przeżył i będzie miał nauczkę do końca życia. Kto wie, może się zreflektuje i jako inwalida będzie już chodził po przedszkolach i gimnazjach opowiadając dzieciom że jak przechodzić, to tylko NA PASACH. Szkoda mi kierowcy auta. Naprawdę. Widać, że nie jedzie szybko. Nie zasuwa. Karetka która go “odchodzi” nie jedzie więcej niż 130 km/h. Po wyprzedzeniu samochodu na prawym pasie zgodnie z przepisami zmienił pas. Tego debila co mu się wydawało że jest kicającą łanią po łazienkowskiej w ogóle nie widać! Ciekawe jak i czym to się skończyło dla tego matołka co się za dużo w GTA nagrał i myślał, że zderzenie pieszego z samochodem na drodze to tylko -20% hp….
  0  0
 • Krzych napisał(a):

  Z opisu na Youtube wynika, że sprawcą tego zdarzenia jest pieszy (dobrze, że jeszcze jakaś sprawiedliwość jest, chociaż psy pewnie będą ustawiać sprawy na niekorzyść kierowcy…) będący prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Tylko jakim trzeba być ku#w@ debilem (nawet pijanym debilem), żeby przebiegać przez taką drogę?! W dodatku nie posiadając żadnego elementu odblaskowego. A Pan Dworak i jemu podobni pewnie skomentowaliby tą sprawę, stwierdzeniem typu “Wina jest ewidentnie po stronie kierowcy, który nie zachował szczególnej ostrożności (tak jakby miał się na takiej drodze spodziewać niespodziewanego) i potrącił pieszego, który jest , podkreślmy to (!!!) NAJSŁABSZYM NIECHRONIONYM uczestnikiem ruchu, chcącego przejść na drugą stronę i tylko wprowadzenie nowych przepisów dających pieszym pierwszeństwo zawsze i wszędzie może zażegnać dzicz panującą na polskich drogach”… Jak dla mnie to tu się nic nie zmieni do póki nie zmieni się myślenie pieszych, którzy uważają, że przechodzenie przez drogę na pasach (albo i nie) czyni z nich nieśmiertelnych, zwłaszcza jak nie ma szans ich zobaczyć odpowiednio wcześniej, a samochód zatrzyma się w miejscu jeszcze długo przed tym jak kierowca zauważy, ze jakiś “samobójca w czerni” wchodzi mu 3m przed auto.
  0  0
  • dnn napisał(a):

   Wina kierującego?! Nikt tak nie powie, ani tzw. przez Ciebie “psy” :/ , Pan Dworak czy ktokolwiek inny… nikt nie “ustawia sprawy na niekorzyść kierowcy” jak nie ma do tego przesłanek… Ech ludzie ludzie
   0   0
  • bono napisał(a):

   Krzych wszechwiedza , już wie co kto powie , pewnie bije z Ciebie mąądrość wszech mądrość…! to takie typowo Polskie i smutne.
   0   0
   • Krzych napisał(a):

    Nie byłbym taki do końca pewny dnn, jakiś czas temu w mojej okolicy był śmiertelny wypadek, gdzie pijany koleś usnął na wpół w rowie i wpół na drodze na łuku w prawo i kobieta jadąca jakimś suvem, nie widząc, że ktoś tam leży przejechała po nim, oczywiście zatrzymała się, żeby sprawdzić na czym auto podskoczyło, kiedy okazało się, że na ww delikwencie, udzieliła pierwszej pomocy i wezwała karetkę. Co potem, szkielnia stwierdziła, że to ona jest sprawcą wypadku bo powinna w środku nocy na środku nieoświetlonego pustkowia zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza, że był tam łuk a gość na nim…
    bono, wolę być wszech wiedzący, niż potem być gnębiony przez szykanujące kierowców prawo i nadgorliwe psy od wyobraź sobie taką sytuację, że w jednym mieście jest ulica, na której przejście dla pieszych jest co 30m, ale starsze panie jak zaczną rozmawiać to staną pomiędzy tymi przejściami i nagle przechodzą na drugą stronę często, nawet się nie rozgladając, więc zdarza się (i to nie tak rzadko), że ktoś taką babcie weźmie na maskę a że była w pobliży przejścia dla pieszych to wdg. tak wychwalanych przez P. Dworaka przepisów, kierujący 15m przed przejściem dla pieszych powinien ustąpić pierwszeństwa pieszej będącej w pobliżu (i tu zapewne definicja “w pobliżu” będzie tak samo elastyczna jak “szczególna ostrożność”) przejścia dla pieszych… maszynka do napędzania pieniędzy do budżetu państwa i tyle, co bardziej przerażające to są tacy, którzy uważają, że takie prawo powinno wejść jak najszybciej “bo będzie bezpieczniej” ale jakby weszło i w przeciągu tygodnia zarobiliby 20 pkt. karnych to byłoby “o la boga jak ten rząd gnębi obywatela” itp., kto wie może i P. Dworak zacząłby kręcić “Jedź bezpiecznie” z fotela pasażera 😛 W każdym razie liczba potrąceń na pewno podskoczyłaby bardzo drastycznie, bo już całkiem ludziom wyłączyłoby się myślenie w pobliżu i na przejściu.
    0    0
    • dnn napisał(a):

     Polska nie ma przepisów, które nie odzwierciedlałyby tych które są w innych krajach europejskich… Tam się je da jakoś przestrzegać i tym samym mniej ludzi ginie na drogach… A u nas? …
     Polska mentalność jest silniejsza. Gdzie nie jestem to słychać rozmowy rodaków kipiące jadem, agresją, a grzeczność jest na pokaz. I to na każdej płaszczyźnie życia – nie tylko “na drodze” lub “za kółkiem”. Nikt mi nie powie, że tak nie jest, bo jest. Trochę samokrytyki.
     PS. Pani jadąca SUV’em nie widziała, że ktoś tam leży na drodze? Może mieć jakieś problemy, które wykluczają ją z prowadzenia auta nocą? A może niedostatecznie obserwowała drogę? Albo jeszcze coś innego, to są spekulacje, ale wg Ciebie winny jest ten co tam leżał (pomijając jego sytuację). Pani RÓWNIEŻ jest winna i to bez dwóch zdań. Jej OBOWIĄZKIEM jest udzielenie pomocy, bo jest UCZESTNIKIEM zdarzenia.
     Trochę rozwagi i pomyślunku, chociaż i tak pozostaniemy tylko ludźmi….
     0     0
  • svirus napisał(a):

   podaj numer odcinka jedz bezpiecznie gdzie DWorak przy takiej sytuacji mówi ze jest wina kierującego :p
   15m od przejścia to dla pieszego sporo czasu i dla kierującego ktory jedzie 50 i powinien delikatnie zdjąć nogę z gazu jak widzi ze ktoś sie zbliża i być przygotowanym na hamowanie. Nie wiem co tu dla Ciebie takiego trudnego?
   0   0
  • Jo! napisał(a):

   Nikt nie ustawia sprawy pod kątem pieszego. Wręcz przeciwnie. Na ogół stwierdza się wtargnięcie pieszego na przejście: 70 letnia babcia o kulach wtargnęła na przejście, dziewczyna ze schorzeniami kolan wtargnęła na przejście…
   A tu, ewidentna wina pieszego, szkoda tylko kierowcy. Trauma na długie lata, a kosztów wzrostu składek ubezpieczenia nikt nie zwróci (ewentualnie kosztów napraw)
   Właśnie z powodu kiepskiej widoczności w świetle tych (piiiiip) lamp sodowych, noszę odblaski na torebce i cała rodzina też. Pasek na rękę kosztuje 5 zł na stacji benzynowej, a małżonek poznaje mnie na przystanku ze 100 metrów.
   0   0
   • Krzych napisał(a):

    svirus, czytaj za zrozumieniem, jeśli babcie rozmawiają przy krawędzi jezdni 15 m za pierwszym przejściem a 15m przed drugim przejściem i nic nie wskazuje na to, że będzie zaraz na pałe z miejsca ruszać na drugą stronę to na prawdę kierujący ma tyle czasu na reakcje, że głowa boli, ja tam zawsze zwalniam do ~25km/h bo nie wiadomo kiedy trafi się taka “dżihadowa babcia”.
    Jo!, to jest ten sam mechanizm co syn prokuratora i 5g mamachuany, sprawie ukręca się łeb bo “posiadał na własny użytek”. Tak samo na drodze, jeśli ten inteligent przechodzący przez drogę miałby w rodzinie kogoś z policyjnej “wyższej półki” to sprawa byłaby ustawiona na winę kierowcy. I to o czym mówisz mogło wyglądać podobnie, chyba, że mowa o przejściu o ruchu kierowanym, w tedy mogło tak być, bo niektórym ludziom się już coś pod kopułą poprzestawiało i uważają, że nie ważne coby się działo oni zawsze mogą przejść.
    0    0
 • jkx6 napisał(a):

  Niestety takie coś to nie pierwszyzna, zwłaszcza w mieście. Ostatnio sam prawie bym stuknął 2 kobiety na przejściu. Było dość późno a sygnalizacja już migała. Jadę sobie ~60km/h a z naprzeciwka dość sporo aut i świecą po oczach. Tramwaj się zatrzymał na przeciwnym pasie ruchu (na przystanku) przed pasami i wypuszcza ludzi. Profilaktycznie zwolniłem i jadę dalej. Mało co widziałem ponieważ wszystkie reflektory waliły po oczach. Dpoiero jak przejechałem za przejście to w lusterkach zobaczyłem 2 kobiety na pasach dosłownie metr od miejsca gdzie sekundę wcześniej jechałem.

  O ile na filmie mamy samobójcę i nie poradzimy na dysmózgję to w miastach okolice przejść i same pasy powinny być porządnie doświetlone.
  0  0
  • TOmasz napisał(a):

   Policja wszystkim tym, którzy mają źle ustawione światła oraz tym, którzy przy obciążeniu nie obniżają tych świateł, powinna podczas kontroli od razu strzelać w te lampy. Stacje kontroli pojazdów w wielu wypadkach sprawdzają takie rzeczy za darmo. Wiem, bo sam co jakiś czas jeżdżę.
   0   0
   • cycek napisał(a):

    cenna uwaga! okres jesień – wiosna to na naszych drogach porażka. Jak do tego dojdzie deszcz i mokra jezdnia to przez rażenie nieustawionymi światłami często nic nie widać. Policja woli karać za przekroczenie prędkości o 10kmh na pustej drodze
    0    0
    • marekeł napisał(a):

     Serio. Jeżdżę często nocą, no i czasami mam wątpliwości, czy ludzie jadą na długich, czy na zwykłych, bo tak czy inaczej daje po ślepiach. Oczywiście nie wszyscy. Sam staram się ruszać tym magicznym pokrętłem od regulacji wysokości świateł, ale mam wrażenie, że to zanikająca umiejętność u kierowców. POLSKIE_DROGI! Zwróćcie na to uwagę kierowcom!
     0     0
 • Azi napisał(a):

  Masakra! Tego typa w ogóle nie widać. Po kiego grzyba facet przebiega w takim miejscu?
  0  0
 • Czesiek napisał(a):

  zero myślenia.
  niestety jak wielu pieszych wchodzących na jezdnię (na i poza przejściem)
  0  0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi