Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Przejazd karetki

gxdMuGfKkm0https://www.youtube.com/watch?v=
Share Button

6 komentarzy do "Przejazd karetki"

 • Marek napisał(a):

  Kierowca tej karetki to jakiś gamoń. Np w okolicy 2 minuty ma cały pas do lewoskrętu wolny to się pcha i sapie, że on środkiem.
  0  0
  • Anon napisał(a):

   Prędzej gamoniem jesteś ty…
   Obejrzyj dokładnie. 1:54 samochody zjeżdżają na lewy pas zanim karetka zdążyła się do nich zbliżyć, 2:00 kolejne pojazdy przed citroenem zjeżdżają na lewy. Wybierając lewy pas musiałby czekać aż wszystkie samochody które już zdążyły zjechać wrócą na swoje miejsce a on straciłby kolejne sekundy.

   Ps.
   Nie wiem czy wiecie, ale w Austrii od kilku lat obowiązuje przepis tworzenia „pasa ratunkowego”. Polega to na tym że kierowcy w tworzącym się korku mają obowiązek tworzyć miejsce dla przejazdu pojazdów ratunkowych.
   Moim zdaniem super sprawa chociaż obawiam się że u nas zbyt wielu kretynów by jeździło właśnie tym pasem ratunkowym…
   A wygląda to tak:
   http://youtu.be/BdT_QY3o7fw?t=15s
   0   0
 • kierowca zawodowy napisał(a):

  Wina leży po stronie złego szkolenia kierowców. Nie są uczeni jak się zachować na widok pojazdu uprzywilejowanego. Zanim dalej przeczytacie odpowiedzcie sobie, czym się różni pojazd uprzywilejowany wysyłający tylko niebieskie światła błyskowe od wysyłającego niebieskie i czerwone. Podejrzewam, że 90% kierowców z prawkiem poniżej 5 lat nie zna różnicy. Różnica polega na tym, że pojazd z światłami niebieskimi i czerwonymi jest pilotem czegoś nienormatywnego ( kolumny do 20 pojazdów albo pojazdu, który przekracza dopuszczalne normy czyli wymiary lub masę). Osobiście, czasami jestem uczestnikiem takiej kolumny. Kierowcy nie mają pojęcia, że za takim pojazdem jedzie inny „znacznie większy i cięższy ( masa czasami dochodzi do 80 TON) . Kierowcy zachowują się tak jak na filmie, jednakże zaraz po przejeździe pilota zajeżdżają drogę pilotowanemu gabarytowi. Najlepsi są spieszący się przedstawiciele handlowi, którzy potrafią za cenę kilku minut wyprzedzić pilota zamykającego nawet nieutwardzonym poboczem, nie myśląc, że w przypadku nagłego hamowania ( będąc pomiędzy gabarytami) to z jego aluminiowej konserwy, zostanie coś podobnego do zgniecionej puszki po napoju.
  0  0
 • greg napisał(a):

  Wszystkie karetki powinny miec zamontowane w standardzie plog tak jak piaskarki zeby tych wszystkich zjebow z drogi spychac w tej chwili oni nie potrzebuja pomocy ale moze jutro to oni beda jej potrzebowac.
  0  0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi