Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Relacje rowerzyści – kierowcy

baner blogowy„Tato, kup rowerek, taki jak ma Felek…”

https://www.youtube.com/watch?v=zolICN7xnFI
Share Button

9 komentarzy do "Relacje rowerzyści – kierowcy"

 • maciej napisał(a):

  jazda rowerem po przejściu – zatrzymuje się radiowóz, aby przepuścić mnie, rowerzystę jadącego z dzieckiem po chodniku, – po co mam schodzić z rowera, aby przeprowadzić go przez „zebrę” – jadę powoli, samochody stoją, pieszych brak? Przepis jest, ale czy jest tak do końca mądry?
  0  0
 • artx napisał(a):

  Pełną winę za zachowanie rowerzystów ponosi policja. Jeżeli zamiast zabawiać się z kolegą suszarką w krzakach chociaż na jakiś czas powypisywaliby mandaty rowerzystom np. za jazdę jezdnią obok ścieżki rowerowej, za przejeżdżanie na czerwonym, za przejeżdżanie przez przejazdy kolejowe przy opuszczonych zaporach, za BRAK OŚWIETLENIA w nocy, to by się oni szybko nauczyli przestrzegać przepisów.
  Co do jazdy chodnikiem, to osobiście jestem bardziej liberalny. Wolę żeby jechali chodnikiem, niż utrudniali ruch na jezdni, poza tym rozumiem, że dzieciom rodzice mogą nie pozwalać jeździć jezdnią.
  0  0
  • soltys napisał(a):

   a tu taki kwiatek, ze rodzic z dzieckiem na rowerach, obaj w kaskach ustawiali sie do przejscia bedac na rowerach, bez drogi rowerowej. Stad wniosek- jedziesz rowerem : obowiazkowo albo prawo jazdy albo karta rowerowa. nie moze byc tak, ze czesc uzytkownikow drog ma swiadomosc przepisow a czesc jezdzi jak im sie chce.
   0   0
 • Realista napisał(a):

  Problem jest z tymi rowerzystami którzy nie mają żadnych uprawnień a tym samym nie robili żadnych kursów, ci jeżdżą na przysłowiowa pałę. Jeżeli rowerzysta ma prawo jady to od razu u niego widać inne zachowanie na drodze, wie co robi rozgląda się itp.
  Pierwsza podstawowa sprawa to powrót do kart rowerowych i obowiązkowe egzaminy, żadnej jazdy na dowód osobisty
  0  0
 • kierujacy napisał(a):

  do mgm:
  Od razu widać, że nie jesteś kierowcą.
  Jestem kierowcą zestawu C+E od 4 lat (tak, wiem mało) ale wszędzie jest oznakowanie PRZEJAZD ROWEROWY dla właśnie kierowców samochodów i innych. Na 100 przejazdów 100 jest oznakowane.
  0  0
  • mgm napisał(a):

   jestem właśnie i kierowcą i rowerzystą, dlatego zwracam na to uwagę. Jak koniecznie chcesz to mogę ci sfotografować ponad 10 skrzyżowań, które nie mają pełnego oznakowania tak jak opisałem. Więc ponawiam pytanie, bo mi nie odpowiedziałeś
   0   0
 • mgm napisał(a):

  a ja mam takie pytanie odnośnie pierwszeństwa (rowerzysta czy kierowca): jak jest wzdłuż ulicy droga rowerowa, ale przy przecinaniu się z bocznymi ulicami nie ma dla kierowców znaków pionowych i poziomych mówiących o przejeździe dla rowerów (choć dla rowerzystów jest znak „droga rowerowa” po jednej i po drugiej stronie ulicy)? Do tego są dwa przypadki: 1) na ulicy jest namalowana tylko zebra (nie ma tego „pasa rowerowego”) i 2) jest też na jezdni namalowany „pas rowerowy”, ale nie ma pionowego oznakowania, że tam jest przejazd dla rowerów. Czy to coś zmienia?
  0  0
  • Anonim napisał(a):

   „Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu nawprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej częścidrogi, którą zamierza opuścić.”
   Powinienes ustapic pierszenstwa w obu przypadkach. w pierwszym rowerzysta powinien zsiasc z roweru i go przeprowadzic(wiadomo ze prawie nikt tego nie robi), w razie jakiegos zdarzenia wina bylaby pewnie po obu stronach
   0   0
  • swishowiec napisał(a):

   1) po przejściu dla pieszych nie wolno jeździć pojazdami mechanicznymi, za to piesi na wrotkach, deskorolkach, rolach, hulajnogach mogą śmiało (i oczywiście nie moga po Drogach Dla Roweró się poruszać)
   2) oznakowanie jest podwójne zawsze: pionowo i poziomo więc jak nie ma znaku, oznacza to że ktoś sobie narysował i przejazdu nie ma.
   Kierowca musi ustąpić rowerzyście jeżeli zmienia kierunek jazdy.
   0   0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi