Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Rowerem przez pasy na czerwonym świetle

https://www.youtube.com/watch?v=bVCQGUG9QNQ
Share Button

40 komentarzy do "Rowerem przez pasy na czerwonym świetle"

 • rfg napisał(a):

  Cóż za bezmyślność i wiara w swoją nieśmiertelność, kolejny przykład że rowerzyści czują się ponad prawem i myślą że wszyscy muszą na nich uważać. Święta krowa rowerowa przekonała się że nie jest jednak taka święta, jechał sobie tak powoli bo myślał że wszyscy świętej krowie ustąpią, wymuszał i się przeliczył.
  0  0
  • rfg napisał(a):

   P.S
   Ciekawe kto poniesie koszty wyleczenia tego delikwenta rowerowego, podatnicy. Najbardziej interesujące jest kto poniesie koszty naprawy samochodu, właściciel bo przecież rower pojazd szczególnie uprzywilejowany nie ma ubezpieczenia, nie musi.
   0   0
 • mark napisał(a):

  Super. Mam nadzieję że go ostro połamał tego debila
  0  0
  • riesling napisał(a):

   Myślisz, że jako członek (nie boję się użyć tego słowa) tego społeczeństwa nie dołożysz się do jego leczenia?
   0   0
 • anonim napisał(a):

  Najbardziej to szkoda kierowcy samochodu, trauma i problemy.
  0  0
 • Mary napisał(a):

  Do prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu przydaje się mózg i jego używanie. Tutaj niestety tego zabrakło, rowerzysta (o ile żyje) będzie miał nauczkę do końca życia, że jak jest światło czerwone to jego zasranym obowiązkiem jest zatrzymać się, a nie próbować przemknąć niezauważonym.
  Szkoda człowieka, ale przynajmniej głupi się sami eliminują.
  0  0
 • Jacu napisał(a):

  Tam jest przejście dwuetapowe… Pewnie zasugerował się, że kobieta przechodzi przez pasy i po jej stronie pali się zielone… Szkoda człowieka, ale ewidentnie jego wina
  0  0
  • lntr78 napisał(a):

   On się niczym nie sugerował, bo on ma wszystkich w d*. Jest taka kategoria debili na rowerach. Jakoś specjalnie mi go nie szkoda.
   0   0
 • mufin napisał(a):

  Ewidentna wina kierowcy samochodu, powinien zachować zasadę ograniczonego zaufania i jechać max 30 km/h, powinien zatrzymać się przed każdymi światłami, a jak ma zielone to tym bardziej. Powinien wszystko przewidzieć !
  0  0
  • Stanisław napisał(a):

   Pierwszorzędny troll.
   0   0
  • Pein1990 napisał(a):

   Kolego to nie wina kierowcy tylko wina rowerzysty, kierowca osobówki fakt mógł zwolnić ale obowiązkiem cyklisty jest zatrzymanie się jeśli ma czerwone światło(czy miał nie wiem bo na nagraniu nie widać sygnalizatora).Po to jest sygnalizacja świetlna by się do niej stosować sam jestem kierowcą ale też mogę wczuć się w role rowerzysty i pieszego i zawsze respektuje czerwone światło bo wiem, że w starciu z samochodem mam małe szanse więc proszę nie gadaj, że to ewidentna wina kierowcy pojazdu osobowego gdyż nie zawsze to kierowca jest winny(ale kierowca zawsze obrywa)
   0   0
 • Krzysiek napisał(a):

  Rowerzyście to bezmózgie istoty drogowe, rozjeźdzają ludzi na chodnikach taranują samochody na ulicach. Jestem za tym by maksymalnie utrudnić życie cyklistom. Wprowadzić przepisy że cyklista musi mieć prawo jazdy na rower, a sam rower musi mieć OC, Badania techniczne i rejestrację. A za przejazd rowerem np. po przejściu dla pieszych nie 50-100zł tylko 500zł mandatu.
  0  0
  • Driver napisał(a):

   Ty tak na serio? Czy se jaja robisz?
   Rzadko sam jeżdżę rowerem (dupa się do auta przyzwyczaiła :/) ale ja zawsze powtarzam, żeby stawiać na edukację a nie na karanie. A sam nieważne czym jadąc staram się szanować i respektować prawa innych uczestników ruchu. 😉

   Co do rejestracji i OC to popieram, tylko na nieco innych warunkach niż to dotyczące pojazdów mechanicznych. Tylko, że to byłoby cholernie trudne do wprowadzenia…
   0   0
   • Krzysiek napisał(a):

    Jak najbardziej na serio, bo nie znoszę cyklistów szczególnie na chodnikach, a jeden taki o mało mnie nie rozjechał na chodniku, ku jego niefartowi miał przednie koło na bez kluczowym mocowaniu więc mu je odkręciłem i zabrałem.
    0    0
  • Anonim napisał(a):

   jeżdżę mniej więcej tyle samo rowerem co samochodem i patrząc na to co robią jedni i drudzy to gdyby podejść do tematu twoim tokiem myślenia to kierowcy za nieustępowanie rowerzystom na ścieżkach i przejazdach rowerowych powinni dostawać 5000 zł mandatu (bo jest to tak samo nagminne jak przejazd rowerzystów po pasach). Dlaczego 5000 zł? Bo jak rowerzyście zwrócisz uwagę, że przejechał po pasach to raczej nic mądrego nie powie, bo wie że tak się nie robi, natomiast kierowcy trąbią na mnie i kur*ują (dosłownie) jak przejeżdżam rowerem przez przejazd dla rowerów oznaczony na czerwono na jezdni i znakami pionowymi przed przejazdem. I jeszcze się za mną wydzierają, że mi nie wolno przejeżdżać przez jezdnię. W 80% ci kierowcy są w wieku 50+, ale czy to ich tłumaczy? I żeby nie było: nie wjeżdżam komuś przed maskę wyjeżdżając nagle z krzaków albo zza innego samochodu z prędkością 40 km/h tylko normalnie powoli rozglądając się, a widoczność jest w okolicy przejazdu niczym nieograniczona i zbliżającego się do przejazdu rowerzystę kierowca widzi od ok. 100 metrów (teren zabudowany).

   A kolega @Driver ci już napisał dlaczego to co piszesz jest głupie.
   0   0
   • Kriss napisał(a):

    Kolego w Krakowie jak zwrócisz uwagę rowerzyście, że jedzie po przejściu, albo ogólnie łamie przepisy ruchu drogowego, to:
    a. w najlepszym przypadku pokaże Ci „środkowy palec” i pojedzie dalej
    b. zacznie cie wyzywać od takich i owakich
    c. walnie z pięści Ci w samochód jak się znalazł w odpowiedniej odległości
    d. jak jesteś pieszym to gotów rzucić się na ciebie….
    Nie mówię że wszyscy rowerzyści, ale niestety 90% rowerzystów spotkanych na drogach (jeżdżę codziennie i to dużo po mieście) nie zna/ma w dupie przepisy ruchu drogowego i jedzie jak mu wygodnie. w zeszłym tygodniu sam miałem dwóch, albo trzech jadących na czerwonym świetle…
    0    0
    • anonim napisał(a):

     jeszcze dodaj podpunkt E:

     e. urwie Ci lusterko i pojedzie dalej.
     0     0
    • rfg napisał(a):

     Bo to święte krowy rowerowe, wyjątkowo uprzywilejowani uczestnicy ruchu drogowego, nic nie muszą tzw muszą mieć rower i kompletny brak wiedzy na temat ruchu drogowego, ubezpieczenia również nie muszą nie wspomnę o identyfikacji takiego osobnika jak ci uszkodzi samochód.
     0     0
 • Olo napisał(a):

  Człowieku. Jest to dziewczyna a więc bardzo prawdopodobne, że osoba o słabych nerwach. Odwraca się bo nie chce widzieć być może dla niej strasznego widoku, odwracając się łapie przecież się za głowę, więc pewnie dla niej to szok. Ale od razu wkłada rękę do torebki bardzo prawdopodobne że po telefon by zadzwonić po pomoc. Ale co my możemy wiedzieć. Co my wiemy co siedzi w jej głowie. Dziewczyna zła i koniec.
  0  0
 • sewek napisał(a):

  a ta dziewczyna na pasach ? Przeszła i w momencie uderzenia odwraca się i przez kolejne sekundy nawet nie idzie w kierunku poszkodowanego… Wiem, że zatrzymuje się kierowca, ale powinna udzielić mu pomocy, nawet jeśli rowerzysta był winny…
  0  0
  • ABC napisał(a):

   Ona nie umie na to patrzec jak bys zauwazyl … To nie jest brak checi pomocy tylko szok po tym co zauwazyla … niektorzy ludzie po takim widoku nie potrafia normalnie zyc i potrzebuja kontaktu z psychologiem aby unormowac swoje zycie , a ty odrazu ja krytykujesz . Gratuluje 🙂
   0   0
  • ktoś napisał(a):

   nawet ty widząc coś takiego będziesz w szoku, więc nie wymagaj od innych reagowania w pierwszej sekundzie po wypadku
   gdyby ona znalazła się ok te 2-3 metry dalej to także mogła zostać potrącona, tu już nie istotne, że dla kierującego było zielone
   wypadek/potrącenie to nie przelewki, że od tak nagle się zrywasz i z uśmiechem biegniesz na oślep do poszkodowanego
   0   0
  • Stef napisał(a):

   Na filmikach z wypadków często da się zauważyć takie zachowanie kobiet. To jakiś instynkt samozachowawczy? Pytam serio, bo w podobnej sytuacji nigdy nie byłem, ale mam wrażenie że faceci zachowują w takich przypadkach więcej zimnej krwi.
   0   0
   • gor napisał(a):

    To w końcu kobiety, ciężko wymagać żeby się ogarnęła w 5 sekund i podjęła działanie.
    Jak kolega w szkole na lekcji dostał ataku padaczki, to zanim nauczycielka otrząsnęła się z szoku to chłopaka już dawno położyliśmy w bocznej ustalonej 🙂
    0    0
  • Stef napisał(a):

   Na filmikach z wypadków często da się zauważyć takie zachowanie kobiet. To jakiś instynkt samozachowawczy? Pytam serio, bo w podobnej sytuacji nigdy nie byłem, ale mam wrażenie że faceci zachowują w takich przypadkach więcej zimnej krwi.
   0   0
   • KamilM napisał(a):

    Nigdy nie byłeś, ale masz wrażenie. Tak się rodzą stereotypy.
    0    0
    • Stef napisał(a):

     KamilM – dlatego wypowiedz zaczalem od stwierdzenia: „Na filmikach z wypadków często da się zauważyć”. Czytaj uwaznie…
     0     0
  • zbysiu napisał(a):

   wg mnie to w momencie uderzenia dziewczyna jest w szoku i łapie się za głowę a następnie grzebie w torebce (pewnie szuka telefonu)
   0   0
  • Levy napisał(a):

   Kobieta była pewnie w szoku stało się to dwa metry od niej, a ty wypisujesz takie bzdury. Brak słów…
   0   0
  • juuulek napisał(a):

   nawet nie wiadomo, czy ona też miała czerwone…
   0   0
  • Anonim napisał(a):

   KK. Art. 162. Nieudzielenie pomocy
   § 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,
   podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
   § 2. Nie popełnia przestępstwa, kto nie udziela pomocy, do której jest konieczne poddanie się zabiegowi lekarskiemu albo w warunkach, w których możliwa jest niezwłoczna pomoc ze strony instytucji lub osoby do tego powołanej.
   0   0
 • Mils napisał(a):

  Kierowca jechał w pełnym słońcu (błyski, refleksy, mocne światło). Jadąc prawidłowo miał prawo nie przewidzieć i nie zauważyć wyłaniającego się z rowerem kosmity na czerwonym świetle. Rowerzysta jak bezmyślny pochłaniacz drogi, czy koń z klapkami na oczach.
  0  0
  • BB napisał(a):

   Zgadza się ale zaraz napiszą inni „jak nie widzisz to nie jedź” – odnoszę się do kierowcy.
   0   0
   • truckeronroad.com napisał(a):

    Dokładnie… ale nic na to nie poradzimy głupich nie sieją sami się rodzą…
    0    0
    • Janusz napisał(a):

     Ja zazwyczaj stoję w obronie rowerzystów, ale takiej głupoty nie da rady wybronić. W sumie tacy rowerzyści wszystkich wkurwiają jeżdżą jak święte krowy, a przepisy ruchu drogowego mają tak głęboko w dupie, że prędzej czy później albo zagrozi sobie albo innemu życiu.
     0     0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi