Menu

Kategorie

  • Ponad 50 000 polubień

  • PD w mediach

  • Wszystkie odcinki PD

  • Kanał

  • Udostępnij

  • Panta rhei

  • Stop agresji drogowej

  • Po co to wszystko?

  • Kontakt

  • Subskrybuj

    Wprowadź swój adres e-mail aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach

SHADA-LED (przenośne lampy ostrzegawcze)

Niestety prawdopodobieństwo niebezpiecznej sytuacji na drodze zwiększa się wraz z pogorszeniem widoczności. Nawet zwykłe zatrzymanie się na poboczu, awaria samochodu bądź drobna stłuczka może skończyć się tragicznie.
Warto więc zastanowić się nad dodatkowym zabezpieczeniem w postaci przenośnej lampy ostrzegawczej SHADA-LED.
Lampy znajdziecie na stronie internetowej www.shada-led.pl lub na koncie allegro firmy (tutaj).
Dodatkowe informacje uzyskacie pod numerem telefonu: 691-183-313.

https://www.youtube.com/watch?v=EaqeqVWQSNc

ebt

14 komentarzy do "SHADA-LED (przenośne lampy ostrzegawcze)"

  • cojapacze napisał(a):
    6
    0

    Ktoś się orientuje czy taki kogucik jest dozwolony? Pytam poważnie, bo nie wiem.

    • rogro napisał(a):
      11
      0

      niebieski na pewno nie jest dozwolony

    • Grześ napisał(a):
      6
      0

      Homologowany powinien być i tylko żółty, art. 54 ust. 3 PORD “Pojazd, który ze względu na konstrukcję, ładunek lub nietypowe zachowanie na drodze może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym, powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.” Ponad to art. 31 ust. 1 pkt. 5 “pojazd holowany, z wyjątkiem motocykla, jest oznaczony z tyłu po lewej stronie ostrzegawczym trójkątem odblaskowym, a w okresie niedostatecznej widoczności ma ponadto włączone światła pozycyjne; zamiast oznaczenia trójkątem odblaskowym pojazd holowany może wysyłać żółte sygnały błyskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu;”

    • Grześ napisał(a):
      2
      0

      To jest bez homologacji i wykorzystane jako instalowane na pojeździe może zostać potraktowane jako dodatkowe oświetlenie pojazdu. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia określa jakie dodatkowe oświetlenie można wyposażyć samochód. Najważniejsze są światła do jazdy dziennej, lampy obrysowe i pozycyjne oraz odblaskowe. Wszystkie inne świecące elementy są niedozwolone. Tzw. koguty żółte tylko z homologacją, niebieskie z homologacją i z zezwoleniem Min.SWiA.

  • sliwma napisał(a):
    1
    0

    Jak najbardziej jest dozwolony, oczywiście jako lampa ostrzegawcza, nie jako “kogut”, bo nie ma na to odpowiedniej homologacji.

  • gosc napisał(a):
    6
    0

    Ale to jest niebieskie światło, pulsujące. Z daleka nie wiadomo czy to kogut czy nie. Sprawa dyskusyjna.

  • Paweł napisał(a):
    3
    0

    Nie sądzę by niebieski kolor był dozwolony.

    Fajnie, jakby to ustawić względnie daleko od siebie i pulsowało tak, by wskazywać w którą stronę omijać przeszkodę. Wiecie, tak jak świecą pomarańczowe lampki na czerwono – białych pachołkach, gdy jest zwężenie na drodze.

  • M.Ż. napisał(a):
    9
    8

    Mam niesamowite szczęście, że mój samochód został fabrycznie wyposażony w komplet świateł i nie potrzebuję nic dodatkowo montować.

  • Radek napisał(a):
    15
    0

    Chyba dostaliscie w łape za reklame,to kosztuje 16 zeta a nie 43…http://www.action.nl/doe-het-zelf/auto-fiets/magnetische-waarschuwingsdisk-16led-9-functies

  • Kris napisał(a):
    14
    2

    Myślałem, że na reklamy to są te panele po bokach, a nie środkowa część strony. No ale jeśli PD chce stać się portalem reklamowym to nie mnie do tego wnikać. Lampka jak lampka, od groma tego w sprzedaży. Gdyby była możliwość synchronizacji kilku sztuk, tak by wytyczały kierunek ruchu, to byłyby warte uwagi, a tak to funkcjonalność lampki rowerowej, tylko moc trochę większa…

  • krzych napisał(a):
    14
    0

    co za kombinatorzy chca sprzedawac za ok 50 zl cos co kosztuje gdzie indziej 4 euro. szukajcie frajerow w innym miejscu

Skomentuj...