Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

To nie żart

https://www.youtube.com/watch?v=EhdFDR2DmPw&feature=youtu.be
Share Button

17 komentarzy do "To nie żart"

 • Nace napisał(a):

  Z jednej strony P. Dworak ma rację. Z drugiej rzeczywistość swoją drogą. W moim odczuciu sporo rozwiązań drogowych jest czasem nieintuicyjnych. Pasy do skrętu w prawo są tam bardzo krótkie. Jeśli natężenie ruchu chcących jechać w prawo będzie zbyt duże, to zablokują oni chcących jechać na wprost.
  Przepisy przepisami, a życie życiem. Wiele rozwiązań na drodze jest nieintuicyjnych, mylących, bądź skrajnie źle zorganizowanych.
  Naprawdę oglądam ten materiał, przyglądam się temu skrzyżowaniu i myślę, że nikomu korona ze łba by nie spadła jakby była tam możliwość jazdy na wprost. Do tego biurowca pewnie wjeżdża jeden pojazd na parenaście minut, ale pas ruchu doń prowadzący zajmujący w trzy dupy miejsca. Po co to komu? Co to ma na celu?
  0  0
 • Gosc napisał(a):

  Nie potrafię słuchać tego czlowieka, mimo że zdarzy mu sie dobrze powiedzieć to jednak ton jego głosu jest irytujacy.
  Swoją droga prawoskręt rozwiązałaby linia ciągła idąca po łuku skrętu.
  0  0
  • Nace napisał(a):

   To fakt. Robi chłop dobrą robotę, uświadamia sporo rzeczy, ale sposób prowadzenia programu wraz z tą kobietą mają fatalny. Mnie najbardziej wkurza ta babka, te jej takie hmm … jakby to nazwać … protekcjonalne komentarze.
   Merytorycznie program jak najbardziej, sposób prowadzenia fatalny. I tą czołówkę na litość boską mogliby zmienić. Niby szczegół, ale naprawdę XXI wiek, nagrania w jakości HD, a czołówka jakby zrobiona przez gimnazjalistę na lekcji obsługi Movie Makera…
   0   0
 • edw napisał(a):

  Kiedyś miałem Vectrę B z uszk. przegubem wewnętrznym tak że dało się tylko jechać do tyłu (oczywiscie tak nie jeździłem). Może temu też coś dolegało, w końcu samochód ma co najmniej 20lat.
  0  0
 • Młode próchno napisał(a):

  Ten jadący na wstecznym niech się cofnie do przedszkola!
  0  0
 • Anonim napisał(a):

  A skąd ja mam wiedzieć, czy ten zjazd w prawo do biurowca, to jest ulica z nazwą, czy też po prostu wyasfaltowany wyjazd z posesji? Zgaduj zgadula. Analizując oznakowanie poziome, to jedyny wyjazd w prawo jest ten, na którym większość kierowców skręcała w prawo, a ten zjazd zaraz za pierwszymi światłami to jest wjazd na prywatną posesję (droga bez nazwy).
  Pierwsza część filmu niestety ma wadliwą interpretację, albo oznakowanie poziome jest do poprawy.
  0  0
  • Darek napisał(a):

   zrób przysługę innym i oddaj prawo jazdy na najbliższym komisariacie. Nie rozróżniać skrzyżowań od wyjazdów z posesji to już uwstecznianie się.
   0   0
  • Rafał napisał(a):

   Chociażby stąd matole, że koło sygnalizatora jest strzałka nakazująca skręt w prawo na NAJBLIŻSZYM skrzyżowaniu/przecięciu dróg itd. Najbliższe jest właśnie to z dojazdem do biurowca.
   0   0
  • Piotres napisał(a):

   Na jezdni powinien zostać namalowany pas ciągłej linii do skrajnego prawego skrętu od prawej strony (biurowca).
   Może to da do myślenia Kierowcom.
   0   0
 • Piotres napisał(a):

  Jazda tyłem rozwala system 😛
  0  0
 • Anonim napisał(a):

  odnośnie tych pierwszych kilku minut odcinka: DLACZEGO nie została tam wprowadzona powierzchnia wyłączona z ruchu? Albo lepiej jeszcze: kawałek krawężnika, który uniemożliwiłby (albo po prostu mocno utrudnił) przejechanie prosto z pierwszych świateł? I po problemie. A tak jak jest to będzie znowu wynaturzanie się i interpretowanie, że ten pierwszy zjazd to nie jest ulica, a że nie ma linii, a że coś tam blablabla. I skoro to miejsce powoduje niebezpieczeństwo i jadący prawidłowo muszą ustępować tym jadącym nieprawidłowo to ile musi upłynąć czasu (albo ile stłuczek i wypadków musi być), żeby to poprawiono? Czy Pan Inspektor (do którego mam szacunek i który z reguły mądrze mówi) nie zgłasza takich tematów do „organizatora ruchu”? Jak ludzie nie potrafią jeździć zgodnie z przepisami tak jak jest, to trzeba im to wyoślić, czyli zbudować jakąś barierę, albo przynajmniej spowodować, żeby ci jeżdżący nieprawidłowo nie byli „na pierwszeństwie”. Czy to takie trudne??
  0  0
  • Tadzio napisał(a):

   Przy wprowadzeniu krawężnika, teoretycznie, pojazdy wyjeżdżające z parkingu nie miałyby możliwości skrętu na prawy skrajny pas. Tym się pewnie kierował ustanawiający zasady.
   Wprowadzić sygnalizację kierunkową i wtedy trzepać z mandatów.
   0   0
  • Rafał napisał(a):

   Nie jestem z Krakowa i nie jeżdżę tam, ale wydaje mi się, ze ten wjazd jest dwukierunkowy. Tzn. Można również z niego wyjeżdżać i sądzę, ze jedyna opcją wyjazdu jest skręt w prawo. Wiec krawężnik zablokowałby lub w najlepszym przypadku mocno utrudnił możliwość wyjazdu z tego parkingu.
   0   0
  • grzesiu napisał(a):

   A nie łatwiej po prostu zrobić możliwość jazdy na wprost ze skrajnego prawego pasa skoro 1 na 100 samochodów skręca w prawo na pierwszych światłach? jak dla mnie bezmyślność organizatora ruchu i bez sensowne utrudnianie życia. Martwy przepis i tyle
   0   0
   • Paweł napisał(a):

    Dokładnie. Po pierwsze zupełnie nie rozumiem dlaczego nie ma tam także możliwości jazdy prosto. Przepisy przepisami ale tu jakiś nienaturalny wymysł zarządcy drogi no i jest jak jest. Pan Dworak sam mocno optuje za rozładowywaniem korków i wykorzystaniem wszystkich możliwych pasów, a tutaj zarzadca drogi to uniemożliwia. Dziwne.
    Po drugie, jak już naprawdę uprzeć się by nie robić jazdy na wprost to nie można zrobić lini ciągłej łukiem do skrętu i tego kawałku aż do wyjazdu z brukowca zrobić powierzchnią wyłączoną z ruchu?

    Zupełnie nie rozumiem organizacji tam.
    0    0
  • Robert napisał(a):

   Też mam takie samo zdanie, jednak jest jeszcze inne rozwiązanie.
   Można zrobić ten pas do skrętu w lewo i jazdy na wprost (światła „lewo i prosto” zapalają się w tym samym momencie). A tak, kierowcy kombinują bo bez przeszkód mogą pojechać prosto.
   0   0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi