Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

wyprzedzaczPL #3

https://www.youtube.com/watch?v=tI-jKmwvIVc&feature=youtu.be
Share Button

33 komentarze do "wyprzedzaczPL #3"

 • Mils napisał(a):

  To nie są błędy na drodze tylko stan umysłu bez wyobraźni. Jedni źle oceniają sytuację, inni robią to z premedytacją – puszczą mnie, zmieszczę się… Im częściej tak robią, tym bardziej utrwalają te nawyki. Na jak długo?
  0  0
 • Acukier napisał(a):

  Kosmiczna muzyka do filmiku, w ogóle dobrze zrobiony filmik.
  0  0
 • mia napisał(a):

  Jeżdżę od ok 16 lat, nadal – choć spotykam podobne sytuacje codziennie – nie przestaję się dziwić nad brakiem instynktu samozachowawczego tym podobnych idiotów. Ich mi nie żal, im prędzej się sami wytępią, tym lepiej, ale ilu innych przez nich ucierpi?!
  0  0
 • Emil napisał(a):

  Jebane tepaki i tyle w temacie
  0  0
 • kierowca napisał(a):

  Wszystkim uwieczninym na tym filmie życzę z całego serca powolnej śmierci w męczarniach i samotności na najbliższym drzewie.
  Te chwasty nie zasługują na miano “człowiek”, to zwykłe ścierwa są.
  0  0
  • Mils napisał(a):

   Masz rację w swoim oburzeniu, jednak życząc komuś śmierci, raczej tego “całego serca” nie masz
   0   0
 • jarek napisał(a):

  to niesamowite, jak często wyprzedzacze zawdzięczają życie temu, że ktoś na drodze myśli za nich, zjeżdża, zwalnia, robi miejsce… szkoda, że wyprzedzacze na tym żerują 🙁
  0  0
 • Jacek napisał(a):

  Nic dodać nic ująć Dami! Ja mam prawko od 22 lat, nieważne, mój pierwszy samochód to była Corsa B ’94, silnik 1.2 45km. Na nim właśnie nauczyłem się wyprzedzać. Tak jak piszesz, odstęp, ocena sytuacji, redukcja i manewr samego wyprzedzania. To mi pozostało we krwi…
  0  0
 • Kris napisał(a):

  Zawsze zaczynając oglądać tą serie, zastanawiam się czy ktoś nie uwiecznił mnie, bo są takie manewry na drodze, z których nie jestem dumny. Jednak patrząc na poziom kierowców tu prezentowanych to moje manewry to nawet nie przedszkole debilizmu.
  0  0
 • byniu napisał(a):

  Poruszony został temat najważniejszy nigdzie nie wyprzedza się tyle co w Polsce te filmy poprostu nazwę Polska codziennością walka o życie na codzień taka kompilacje można samemu zebrać w 3 dni
  0  0
 • iii napisał(a):

  Ktoś w tym kraju wie, co to jest redukcja biegu?
  0  0
 • Krzysiek napisał(a):

  Tragedia – skąd ci psueod-kierowcy mają prawa jazdy (o ile w ogóle je posiadają)?!
  0  0
 • Kulfon z 206 napisał(a):

  Nie wiem po co to oglądałem, wkurzyłem się tylko. Wiedziałem przecież, że na filmie będą sami egoistyczni idioci.
  0  0
 • alka napisał(a):

  tak naprawdę to czym różni się gość dokonujący napadu z bronią w ręku, od tego wyprzedzającego na trzeciego, na podwójnej ciągłej…? W razie złapania pierwszy dostanie kilka lat za kratkami, a drugi kilka… punktów karnych i kilka stów mandatu. Chore 🙁
  0  0
  • anonim napisał(a):

   Dokonujący napadu robi to z premedytacją i celowo.
   Wyprzedzający w ten sposób na 99% jest zwykłym idiotom lub zwyczajnie czasowo odcina mu prąd od mózgu. Oglądając te filmiki odnoszę wrażenie, że Ci wyprzedzacze tak na prawdę nie są świadomi zagrożenia jakie stwarzają. Jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że ktoś celowo i świadomie podejmuje tak wielkie niebezpieczeństwo… chyba że moja wiara w ludzi jest zbyt duża.
   0   0
 • Dami napisał(a):

  “Wyprzedzanie to jeden z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych manewrów w ruchu drogowym”, a tak naprawdę nikt go nie uczy na nauce jazdy. Jednostkowe wyprzedzenia rowera, czy pojazdu wolnobieżnego to nie jest nauka wyprzedzania, a nawet tego jeżdżący Lkami nie potrafią wykonać sprawnie i bezpiecznie.
  Większość z powyższych sytuacji dałoby się uniknąć i to wyprzedzając, ale robiąc to zdecydowanie i dynamicznie. Każda z tych sytuacji zaczyna się od siedzenia na zderzaku, ciągłego wychylania do połowy lewego pasa, potem długiej chwili zastanowienia, uda się, czy się nie uda, zdąrzę, czy nie (tu ujawnia się niestety nieumiejętność oszacowania prędkości samochodu jadącego z naprzeciwka) i potem wyskok zza zderzaka na lewy pas, powolne rozpędzanie się na piątym/szóstym biegu (eko jazda musi być…) dopiero na lewym pasie (!!!), horrendalnie długo trwająca jazda łeb w łeb wyprzedającego z wyprzedzającym i zakończenie manewru na trzeciego… Pomijam już sytuację, w których kierowcy wyprzedzają na przejściach, skrzyżowaniach i podwójnej ciągłej nawiasem mówiąc równie nieumiejętnie !!!

  Prawidłowe wyprzedzanie rozpoczyna się jeszcze na prawym pasie, gdzie 90% kierowców popełnia błąd. NIE WOLNO siedzieć na zderzaku, trzeba sobie zostawić miejsce na zwiększenie prędkości, jeszcze na prawym pasie, a co również ważne mając odpowiedni odstęp za poprzedzającym nas samochodem mamy lepszą widoczność szczególnie za samochodem ciężarowym. Wtedy po wyjechaniu na lewy pas mamy odpowiednio większą prędkość i samo przebywanie na lewym pasie trwa sporo krócej niż w wyżej przedstawionych sytuacjach. Stosując taką technikę i odpowiednio redukując bieg możemy sprawnie, i bezpiecznie wyprzedzać samochodem o niewielkiej mocy.
  0  0
  • Polskie Drogi napisał(a):

   Piątka z plusem za komentarz.
   Pozdrawiam
   0   0
   • Dami napisał(a):

    Dziękuję 🙂 Oby więcej takich filmów, może to jakoś uświadomi kierującym gdzie popełniają błąd.
    0    0
  • Krzysiek napisał(a):

   Dobry komentarz.
   Przed wyprzedzaniem należy bardzo gruntownie rozeznać sytuację, czyli sprawdzić czy nic nie jedzie z naprzeciwka, czy ktoś jadący za nami właśnie nie wyprzedza, ile samochodów trzeba wyprzedzić, czy gdzieś nie ma wyjazdów/zjazdów (w szczególności skrzyżowania), czy jadący przed nami nie skręcają, hamują, generalnie zwalniają z bliżej nieustalonego powodu…czy w ogóle mamy miejsce żeby móc zakończyć ten manewr (czy jest luka, w którą się zmieścimy)
   Generalnie trzeba zachować odstęp przed samochodem poprzedzającym i gdy przystępuje się do manewru, redukcja i gaz (“zapas mocy” musi być), aby jak najszybciej (czyli jak najkrócej przebywając na pasie do jazdy w przeciwnym kierunku) zakończyć ten manewr.
   Będąc wyprzedzanym, nie wolno przyspieszać, ani tym bardziej nie wolno samemu rozpoczynać manewru wyprzedzania, ani skrętu w kierunku, z którego ktoś nas wyprzedza!
   Ten filmik znakomicie obrazuje jak źle ludzie wykonują ten manewr, większość robi to za wolno, wyprzedza za dużo samochodów na raz, robi to w miejscach, w których w ogóle nie powinno się tego robić (ograniczona widoczność, łuk drogi, wzniesienie, skrzyżowanie…o podwójnej ciągłej nie wspominając) jest to popis skrajnej głupoty oraz kompletnego braku umiejętności jazdy po drodze.
   0   0
  • Kris napisał(a):

   Prawidłowego zachowania przy wyprzedzaniu uczy właśnie jazda autem o niewielkiej mocy. To niejako wymusza konieczność rozpędzenia się przed zmianą pasa i odpowiedniej sygnalizacji, bo zawsze za plecami można mieć auto które rozpędza się dynamiczniej. Niestety coraz więcej kierowców zaraz po zrobieniu prawka wsiadają w auta, w których czują się jak królowie szos i bezgranicznie wierzą, że auto może w zerowym czasie przyspieszyć do prędkości dwukrotnie wyższej niż pojazd wyprzedzany, a cały manewr da się wykonać na 50m.
   0   0
  • kriss napisał(a):

   Zgadzam się bardzo dobry komentarz. Dodam tylko, że nawet dobrze prygotowany manewr nic nie da jak za kółkiem siedzi idiota i wyprzedza przed zakrętem albo za pojazdem który już wyprzedza.
   Słusznie też poruszyłeś problem nauki tego trudnego manewru na kursie. Ja na swoim nie wyprzedzałem ani razu i moje pierwsze wyprzedzania kończyły się mokrą podkoszulką a raz to nawet pełnymi gaciami. A możnaby chyba było dodać w przepisach, że kursant ma wykonać np 10 takich manewrów? Jak myślicie?
   0   0
 • lolmistrz napisał(a):

  Szkoda, że mój tata nie ma kamerki zamontowanej. Bo dziś było bardzo blisko. Zakopianka, Gaj, Mogilany… Znaczy te rejony w stronę Krakowa. Tata zatrzymał się przed przejściem i przepuszcza 3 pieszych. 2 dzieci i starszą Panią. Dzieci przeszły ale starsza pani była jeszcze przed naszą maską i nagle jakieś BMW jedzie przez przejście ze 100 km/h a za nim jakaś honda. Dobrze ze starsza Pani się upewniła, że bezpiecznie przejdzie bo śmierć by była na miejscu.
  Ciekawostką jest ot, że Pani na cały głos: “Znowu jebani kierowcy prawie mnie zabili”… Po tych słowach dzieciaki zawróciły i pomogli jej już bezpiecznie przejść.
  0  0
  • janusz napisał(a):

   dlaczego nie trąbiłeś?
   0   0
  • anonim napisał(a):

   Pani zapewne już dobrze zaprawiona w przekraczaniu zakopianki.
   Tam takie zachowanie jest normą, na tyle że jadąc tą trasą boję się przepuszczać pieszych bo wielu kierowców na to w ogóle nie zwraca uwagi… Wolę nie przepuścić niż “wpuścić” kogoś prosto pod koła.
   0   0
 • karol napisał(a):

  Na takie właśnie okazje marzy mi się 20 tonowa ciężarówka z solidnym pługiem z przodu 😀
  0  0
 • To prawdziwy ja napisał(a):

  Chore Chore Chore
  0  0
 • ziuta napisał(a):

  Jessssu, ci wszyscy wyprzedzacze powinni stracić prawojazdy. Zanim stracą życie lub odbiorą je komuś…
  0  0
 • sewek napisał(a):

  Zgodnie z zasadą ” A może się znowu uda”… Brak słów
  0  0
  • Piotres napisał(a):

   Przecież brak umiejętności + brak doładowania w silniku jest sprzeczne z definicją wyprzedzania…
   0   0
  • jas napisał(a):

   Najgorsi są ci, którzy widzą, że jedzie ktoś z przeciwka, a i tak postanawiają wyprzedzać. Toż to mordercy!
   0   0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi