Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

“Zajeżdżanie drogi oraz wymuszanie pierwszeństwa”

https://youtu.be/7Ve2-LNXiFE?t=18s
https://youtu.be/7Ve2-LNXiFE?t=18s
Share Button

40 komentarzy do "“Zajeżdżanie drogi oraz wymuszanie pierwszeństwa”"

 • Wiesław napisał(a):

  Powinien być w takich przypadkach zakaz hamowania przez kierowcę autobusa. Walić w samochód i już. Dlaczego pasażerowie mają cierpieć ?
  0  0
 • Krzysztof napisał(a):

  Dureń z forda (tak na marginesie kierowcy fordów opli i toyot dorównali w debiliźmie do tych z bmw) nie pomyśli, że jak ktoś z pasażerów w jakikolwiek sposób ucierpi (złamie rękę, nogę etc.) to się do końca życia nie wypłaci za odszkodowania.
  0  0
 • Meteor napisał(a):

  Szkoda, że dźwięku nie ma, bo byśmy wiedzieli czy był włączony kierunkowskaz czy nie, a to już wiele wyjaśnia.
  Ale tak czy inaczej zachowanie “kierowcy” Forda beznadziejne…
  0  0
 • szym napisał(a):

  Moj ojciec zawsze powtarzal, i byly to swiete slowa, ze kierowca w kaszkiecie to cham.
  Jak widze kierowce w nakryciu glowy to automatycznie zakladam ze to burak…
  0  0
 • mwoj napisał(a):

  Miałem to samo jak zwróciłem uwagę gościowi klaksonem, że źle stoi. Gonił mnie przez pół dzielnicy, żeby tylko raz zajechać mi drogę i schamowac do zera!
  0  0
 • POLICJA napisał(a):

  takie filmy wysyla sie na POLICJE
  kazdy gada-a ilu wyslalo linka?!!!

  OSRANI JESTESCIE JAK WYSLAC TRZEBA-jaj nie macie

  a ja mam wyebane na to
  0  0
 • trancehunter napisał(a):

  Zachowanie gościa z Forda naganne, jest jednak jedno ale: Pytanie, czy pan w autobusie wyjeżdżając z zatoczki nie zajechał mu drogi bez kierunkowskazu. Sam miałem ostatnio taką sytuację. Gościu mi sie wje*ał prosto przed maskę bez kierunku. Dobrze,że na lewym pasie nikt nie jechał. Sam miałem ochotę mu naje*ać wtedy.
  0  0
 • riesling napisał(a):

  Wy młodzi już nie pamiętacie tych czasów, w których jak się zrealizowało talon na dużego fiata to obowiązkowo należało zakupić na półkę pod tylną szybą takiego pieska (jamniczka) z ruszającą się główka. Jak się ruszała ta główka zademonstrował Wan dzisiaj kierowca Focusa O1 0700.
  0  0
 • Janóż napisał(a):

  Dobry gaz i starczy. Raz na gamonia pol pojemnika zmarnowałem. Jak sie zaczął dusić to juz tak nie kozaczyl. Kluczki ze stacyjki i wyjebac w krzaki. Nauczył sie pokory. 🙂
  0  0
  • ~fo napisał(a):

   Albo zacznie polować na Ciebie pół wsi…
   Nigdy nie wiesz, z kim masz do czynienia!
   0   0
   • POLICJA napisał(a):

    za to ty schowaj sie pod dywan
    nie boisz sie uzywac facebooka?

    POLICJA MOZE CIE NAMIERZYC w kilka chwil
    dobry informatyk tak samo

    boisz sie? :)))
    0    0
 • rafiki napisał(a):

  Kupił szrota z zagranicy z zajebistym przebiegiem w dieslu utopil pieniądze i szuka pierdo…… co tu zrobić żeby pieniądze się zwróciły
  0  0
 • Driver napisał(a):

  Autobus w obszarze zabudowanym ma pierwszeństwo wyjeżdżając z zatoczki 🙂 Poza tym rejestracja “0700” … Mi się to kojarzy tylko z jednym 😀 Także kierowca forda z jakiejś innej planety…
  0  0
  • Artur napisał(a):

   Driver, podaj przepisz – jestem ciekawy jego treści 🙂 Znam jeden taki, ale on nie daje pierwszeństwa autobusowi w terenie zabudowanym 🙂
   0   0
   • mirras napisał(a):

    Też jestem ciekawy skąd u ludzi przekonanie że autobus ma pierwszeństwo ???
    Wszyscy z góry zakładają że typ w Fordzie jest winny ,a może kierowca “łajza” z autobusu wyjechał mu przed samą maską ,bo on ma “pierwszeństwo” ???
    Zachowanie kierowcy Forda naganne i nie bronię tego ,ale wymuszanie na mieście przez kierowców autobusów mnie mocno wkur.. ,znaczy denerwuje.
    0    0
   • Mruczek napisał(a):

    Art. 18 – Ustawa o Ruchu Drogowym

    Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem(trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.
    0    0
    • Artur napisał(a):

     Artykuł dobry, tylko gdzie w nim jest napisane, że autobus ma pierwszeństwo? Tam jest jedynie zobowiązanie kierowcy do umożliwienia włączenia się do ruchu – wszystko jeszcze zależy od sytuacji jaka jest na drodze. W tym celu, aby nie było wymuszania pierwszeństwa przez autobusy, jest jeszcze Art. 18a – z którym również warto się zapoznać.
     0     0
 • Pieter napisał(a):

  Ja kiedyś zwolniłem w terenie zabudowanym do odpowiedniej prędkości. Wiadomo, przejscia dla pieszych, szkoła itp a gość z tyłu mnie wyprzedził i zaczął tak samo hamować 🙂 Jak ja to lubię 🙂
  0  0
 • Łukasz napisał(a):

  Odebranie prawka na 3 miesiące powinno nauczyć pokory tego skurwysyna z Forda.
  0  0
  • elot360 napisał(a):

   Normalnie Łukasz wszędzie…
   0   0
  • Kulfon z 206 napisał(a):

   Nawet jeśli mu kierowca autobusu wyjechał i pan buc musiał nagle hamować, to naprawdę jest nieźle zjebany, że zmusza do gwałtownego hamowania autobus pełen ludzi. W komunikacji miejskiej czasem na zakręcie można się wywrócić, a co dopiero przy takim szarpnięciu.
   0   0
 • Gość napisał(a):

  No dobra, oczywiście kierowca z forda zachował się bardzo niefajnie, ale tak właściwie o co poszło? Bo dźwięku niestety nie ma. Wyjeżdżający z zatoczki wymusił na nim pierwszeństwo czy jak?
  0  0
  • Znawca napisał(a):

   Autobus w zabudowanym wyjeżdżając ma pierwszeństwo o czym pewnie szp z Focusa nie wiedział.
   0   0
   • Artur napisał(a):

    Błąd i to poważny. Autobus wyjeżdżający z zatoki (włączający się do ruchu), w terenie zabudowanym nie ma pierwszeństwa. Kierowca innego pojazdu jest jedynie zobligowany do umożliwienia mu włączenia się do ruchu – czyli np., zwolnić na tyle wcześnie, żeby autobus mógł wyjechać i nie powodować jednocześnie zatoru.
    To nagranie niczego nie dowodzi, być może kierowca autobusu wyjechał tuż przed fordem i musiał on gwałtownie hamować. Film przedstawia tylko jedno niepoprawne zachowanie, ale ono może być czymś motywowane.
    0    0
    • elot360 napisał(a):

     Z motywem czy bez, kierowca forda hamował gwałtownie przed busem i w razie ewentualnej kolizji to raczej on były winny.
     0     0
    • Tom napisał(a):

     A to chyba nowość że autobus wyjeżdżający z zatoki włącza się do ruchu? Z zajezdni to co innego.
     0     0
     • Artur napisał(a):

      Jeśli zatrzymasz się na drodze, np. dwupasmowej i ruszasz, to również włączasz się do ruchu. Każdy taki manewr to włączanie się do ruchu.
      Przeczytaj 3 artykuły Ustawy PORD: Art. 17, 18 i 18a. Tam wszystko jest jasno opisane. Wystarczy stosować – każdy kierowca, bez wyjątków i takich sytuacji nie będzie.
      0      0
    • ważniak napisał(a):

     Nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia.
     Jakikolwiek środek transportu (autobus, bus) wyjeżdżający z zatoki ma pierwszeństwo na terenie zabudowanym
     Ustawa prawo o ruchu drogowym
     Rozdział 5 – Ruch pojazdów
     Oddział 2 – Włączanie się do ruchu
     -Art. 18.
     1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

     2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
     Niezastosowanie się do tego przepisu karane jest mandatem w wysokości 200 zł (bez punktów karnych) o czym informuje taryfikator
     0     0
     • Medelin napisał(a):

      “2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.” To nie jest pierwszeństwo! Zauważ, że ustawodawca celowo nie użył takiego słowa. To tak jak z pojazdem uprzywilejowanym – ma prawo jechać na czerwonym, ale włączenie “bomb” nie uprawnia go, żeby jechać tak jakby miał zielone światło.
      0      0
     • Denver napisał(a):

      Istotne jest to czy kierowca autobusu sygnalizował zamiar włączenia się do ruchu, niestety większość kierowców autobusów zapomina o tym i wyjeżdżają z zatoczek bez wcześniejszej sygnalizacji…
      0      0
      • Temp napisał(a):

       Ważniak – gdzie w cytowanym przepisie masz słowo “pierwszeństwo”? Nie ma go tam, bo ma ono dużo bardziej bezwzględny charakter, od zastosowanego zapisu właśnie dlatego, że kierowca autobusu musi upewnić się, czy nie stworzy zagrożenia podczas włączania się do ruchu. W ogóle z definicji każdy kierujący włączający się do ruchu nie ma pierwszeństwa, podobnie jak ten autobus z filmu. Znam sytuację, gdzie doszło do kolizji w takiej sytuacji i to kierowca autobusu został obarczony odpowiedzialnością za zdarzenie.
       Kolejną kwestią jest nadinterpretacja tego przepisu przez kierowców autobusów, którzy wyjeżdżają z przystanku z zatoką z zamiarem zajęcia innego niż pierwszy, prawy pas – przy zmianie na kolejne już nie ma zasady, że inni mają im to umożliwić, bo przejazd z jednego pasa na drugi to nie jest już włączanie się do ruchu!
       0       0
   • Stas napisał(a):

    Autobusy juz nie mają pierwszenstwa majka czekac
    0    0
 • Greg92PL napisał(a):

  Ma nadkole wgięte,szuka okazji do stłuczki
  0  0
 • rafiki napisał(a):

  Wyszedł bym z auta doszedł do klienta z Focusa i pier….. go w łeb oczywiście o ile by wcześniej nie odjechał.
  0  0
  • alan napisał(a):

   gówno byś zrobił
   0   0
   • Woj napisał(a):

    to, że ty gówno byś zrobił nie znaczy, że każdy inny też…

    Kozaczek w bereciku
    0    0
    • bzyk napisał(a):

     Nie raz próbowałem… na daremno… kozaczą kozaczą a jak tylko otwierasz drzwi to gaz i ich nie ma… nie ma co się patafianami przejmować… kierowca autobusu to nie chciał utrudniać życia ale zestawem to na bank by go pierdyknął aż miło ciekawe jak by się tłumaczył z stworzenia zagrożenia i kolizji baran.
     0     0
   • rafiki napisał(a):

    Wiem jaki jestem jak mnie ktoś wkurza i nie mierz wszystkich swoją miara
    0    0
  • kolasov napisał(a):

   to samo miałem pisać, jestem spokojny i sram na takie ścierwa na drodze, ale co innego jak ci fika tępy wiok z bmw po siłowni a co innego jak taki hipsterek morde pluje, aż wypadało mu zaj..c z liścia chociaz:)
   0   0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Mar 18 2018
 • Mar 18 2018
  Z promilami, z zakazem prowadzenia pojazdów, bez prawka i bez opony
 • Mar 17 2018
  “Dlaczego należy zwolnić przed pasami”
 • Mar 16 2018
  Potrącenie na pasach w Lubomi
 • Mar 16 2018
  “Co tu się dzieje?”
 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi