Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Trudne skręty

https://www.youtube.com/watch?v=mCot80svMec
Share Button

19 komentarzy do "Trudne skręty"

 • Maciek napisał(a):

  Paweł, Darek, Krzysiek – mam wrażenie, że prze takich jak wy na zwykłych światłach, rondach i skrzyżowaniach robią się korki. Sorry, ale wg mnie nie umiecie kompletnie jeździć.
  0  0
  • Darek napisał(a):

   Zdziwił byś się, moi pasażerowie często twierdzą, że nadaje się na kierowcę pogotowia ze względu na sprawne radzenie sobie w korkach. Uprzedzę Cię nadmienię, że prawa jazdy nie posiadam od wczoraj i do tej pory nie spowodowałem żadnej kolizji. Odnoszę też wrażenie Maćku, że większość kierowców za którymi nie da się wręcz jechać i przy pierwszej okazji należy wyprzedzić, to prawdopodobnie grupa do której należysz.
   Natomiast pan Dworak każdorazowo porusza się autem jak by wyszedł na spacer, niech lepiej przejdzie się do parku.
   0   0
   • Darek napisał(a):

    Codziennie z pracy jeżdżę przez podobne skrzyżowanie, tam właśnie niemoty ustawiają się po środku dosyć szerokiego pasa, kierunek w prawo i czekają aż nic nie będzie jechać, żeby „przeskoczyć” przez trzy pasy. Za nimi w tym czasie korek na kilometr, i stoi tak niemota i nie wie co ma robić a ja stojąc za nim nie wiem czego się spodziewać. Podjechał by taki niemota do lewej krawędzi włączył lewy kierunkowskaz a wtedy wiem, że jeżeli się zmieszę to spokojnie zajmę prawy pas i wtedy już jedno auto mniej. O to cała filozofia włączania lewego kierunkowskazu, bo oczywistym jest że taki kierowca nie skręci w lewo, tylko chce się dostać na lewy pas !!!
    0    0
 • Paweł napisał(a):

  8:34
  Nie zgodzę się Panie Dworak z Pana interpretacją. Ok, może to włączanie lewego kierunku nie jest zgodne z przepisami, ale… każdy w tym przypadku i tak wie, że skręt będzie w prawo, a lewy kierunek to taki „skrót myślowy”, że na rondzie chce się pojechać w lewo. Dzięki temu ci z tyłu wiedzą dużo wcześniej, że fajnie byłoby przepuścić takiego gościa na skrajny lewy pas.

  To nie żadna „wiocha”, tylko dość pragmatyczne działanie.
  0  0
 • lol napisał(a):

  Czy naprawdę dowiedzieliście się czegoś nowego? Mnie zastanawia coś innego: Marek Dworak-sekretarz Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie przypominam(http://www.krbrd.gov.pl/pl/o-nas.html) czyli Dworak bierze za to kasę.Jak to się ma moralnie do występowania w reklamie niebieskiego samochodzika? Inną sprawa są jak zwykle błędy merytoryczne w każdym odcinku(pisałem wcześniej)a dźiś:przepis/zasada”Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.”,a co Dworak powiedział-każdy słyszał… Pytam się co to za ekspert? Dworak,kończ waść wst=ydu oszczędź!
  0  0
 • krzysiek napisał(a):

  Jak lubię te programy to moim zdaniem tu bzdury gada.
  Zawsze myślałem, ze kierunkowskaz jest od tego aby pokazać co zamierzamy za chwilę zrobić, a nie co robimy. Więc w trakcie skręcania w prawo (to już każdy widzi co robimy, więc po co to pokazywać kierunkowskazem) możemy puścić kierunek w lewo, „mówiąc” innym, że za chwilę chcemy wjechać na środkowy, lub lewy pas.
  Pod koniec programy Prawy kierunkowskaz jest włączony dużo za wcześnie. Tam jest uliczka, więc gdzie Pan skręca? W tą uliczkę czy dalej?
  0  0
  • riesling napisał(a):

   Miałbyś problem jakby tam były 4 pasy. Chociaż nie, można by dodatkowo użyć lewej ręki i kierunkowskazu = chcę zjechać na skrajny lewy, tylko kierunkowskaz = zjeżdżam na drugi od lewej, nie migam = zjeżdżam na kolejny, migam prawym = jadę na pas do skrętu w prawo, itd. A czym tu migać jak się chce zawrócić na rondzie z 4 wlotami?
   0   0
   • krzysiek napisał(a):

    coś chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi….
    A co za różnica, że 4 pasy i tak kierunek w lewo i tyle.
    0    0
    • riesling napisał(a):

     …kierunek w lewo i tyle.
     I masz wtedy dobre samopoczucie, a to w końcu najważniejsze żeby unikać stresów.
     0     0
 • Paweł napisał(a):

  Jaki wstyd z tym kierunkiem lewym? Po prostu pokazują, że chcą w lewo jechać, bowiem brak u nas kultury i w ten sposób ewentualnie prędzej wpuszczą. Do Białegostoku niech Pan jedzie to zobaczy jak tam „chętnie” wpuszczają…
  0  0
  • Zbigniew Stonoga napisał(a):

   Chodzi o to, że dają lewy kierunek zanim skręcą w prawo, a to jest dramat kurwa…
   0   0
   • Paweł napisał(a):

    Dramat to jest brak kultury.
    Dają lewy kierunkowskaz, bo chcą pokazać, że zależy im na zjechaniu na lewy pas i liczą na to, że Ci jadący na wprost ich przepuszczą a nie zablokują.
    0    0
    • Darek napisał(a):

     Ten lewy kierunkowskaz dodatkowo może upłynnić ruch za nami, kierowca z tyłu widzi, że potrzebujemy dostać się na skrajny lewy pas i chcąc zająć prawy widzi że nasz manewr mu nie zagraża , dzięki czemu może go wykonać.
     Tak na marginesie to szczerze mówiąc niektóre stwierdzenia prowadzącego to wiocha, przekonają się o tym ci którzy z własnego OC będą musieli pokryć szkody złotych myśli tego pana.
     0     0
 • Mateusz napisał(a):

  Tą serie powinni puszczać na kursach na prawo jazdy i ludziom w korkach. Sam po tych odcinkach zauważyłem sporo swoich błędów i poprawiłem kulturę jazdy.
  0  0
  • Paweł napisał(a):

   Ja czekam aż zdjęcie mojego samochodu będzie w internetach, bo zatrzymałem się żeby wpuścić pojazd z budowy drogi, a paniusia za mną strasznie się spieszyła (na tym odcinku jechało się z prędkością 20km/h – zakręty, ciężarówki, utrudniony manewr) i jeszcze trąbiła czemu stoję.
   0   0
   • Mateusz napisał(a):

    Nie wymagaj od chama kultury 🙂 Ja na drodze największe chamstwo w kwestii wpuszczenia na zamek, włączenia do ruchu itp. spotykam od wypizdrzonej paniusi lub starszego Pana, który „wie lepiej”.
    0    0
    • juuulek napisał(a):

     no to u mnie bardziej stereotypowo niestety – zazwyczaj nie wpuszczają łysi kierowcy audi itp.
     0     0
  • Przemek napisał(a):

   Widzisz Mateuszu, ale to trzeba jeszcze chcieć się uczyć 🙂 Ja powiem tak, odkąd zacząłem oglądać PD zwracam uwagę na znacznie więcej sytuacji na drodze i nie powiem, przydało się to parę razy 🙂
   0   0
   • DmN napisał(a):

    Widzisz, Przemku, nie jesteś sam. Ja też już się naoglądałem i zdecydowanie (wiele – niewiele, trudno ocenić) zmieniłem w swoim stylu i kulturze jazdy. Na pewno oglądanie różnych materiałów poszerza zakodowany w głowie zakres możliwych sytuacji na drodze i to jest pozytywne.
    A taki pan Krzysztof H. twierdzi, że kamerki to zło i powinno być zakazane, ehh. Może czarne skrzynki z samolotów też wyciąć? 😉
    Pozdrawiam!
    0    0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi