Jak mądrze pożyczać? Jak zweryfikować ofertę pożyczkodawcy?

Artykuł sponsorowany

Może się zdarzyć, że w naszym domowym budżecie brakuje pieniędzy na pilne wydatki. Może też być tak, że nie narzekamy na brak pieniędzy na codzienne zakupy i rachunki, ale planujemy wyjechać na wakacje bądź wyremontować łazienkę. Niezależnie, jaka jest nasza sytuacja, zawsze mamy możliwość, by skorzystać z pożyczki pozabankowej, która rozwiązuje finansowe problemy. Nim jednak to zrobimy, powinniśmy wiedzieć, jak mądrze pożyczać!

Ważne pytania na sam początek

Z pożyczaniem pieniędzy jest jak ze wszystkim innym – nim podejmiemy tę kluczową decyzję i wybierzemy firmę, która udzieli nam wsparcia, musimy zastanowić się, czy – po pierwsze pożyczka jest nam potrzebna, czy są jednak inne sposoby, aby uzyskać to wsparcie, po drugie, w jakim celu staramy się o zastrzyk finansowy. To ważne, by pożyczać na konkretną potrzebę, która jest uzasadniona. Odpowiedzmy sobie też na pytanie, czego oczekujemy od ewentualnego pożyczkodawcy i przede wszystkim, na jakie wsparcie nas stać.

Mierzmy siły na zamiary, pożyczając tyle, ile faktycznie potrzebujemy, nie przesadzając nawet, jak się nas do tego zachęca. Pamiętajmy, że wszystko, co do grosza, musimy zwrócić! Najważniejsze to nie działać pod wpływem emocji, co w ogromnej mierze odnosi się też do tego, jaką firmę wybierzemy. Jeśli chcemy mieć pewność, że trafimy na godnego zaufania pożyczkodawcę skorzystajmy ze sprawdzonej porównywarki pożyczek znajdującej się pod adresem https://loanscouter.com/.

LoanScouter – co to takiego?

LoanScouter to profesjonalna porównywarka finansowa i pożyczkowa, która pomaga dobrać finansowe wsparcie z uwzględnieniem osobistych potrzeb. Została zaprojektowana w zgodzie z najnowszymi technologiami, by najlepiej dobrać pożyczkę. LoanScouter to ponad 7-letnie doświadczenie w branży pożyczkowej. Przez ten czas z porównywarki skorzystało ponad 100 tysięcy klientów pomagając znaleźć najbardziej dopasowane wsparcie!

Wiarygodność firmy – to najważniejsze

Na rynku jest tak wiele firm pożyczkowych, że łatwo się pogubić, skusić chwytliwym hasłem, a w konsekwencji wybrać niekorzystną ofertę. Dlatego też niezwykle istotne, by korzystać ze wsparcia porównywarek i dokładnie analizować, co takiego ma nam dany pożyczkodawca do zaoferowania.

Łatwo to zweryfikować, przeglądając jego stronę internetową czy nawet profil w social mediach (w dzisiejszych czasach praktycznie każda firma ma konto na Facebooku). Dobrze też sprawdzić opinie innych klientów, jakie zamieszczone są w sieci, mając przy tym świadomość, że wiele z nich (tych pozytywnych, jak i negatywnych) nie jest zbyt wiarygodnych.

Warto jednocześnie porozmawiać z konsultantem w placówce, gdyż taki kontakt pozwoli rozwiać wiele wątpliwości. Zawsze też dokładnie czytajmy regulaminy danej promocji, co ma szczególne znaczenie, jak już podpisujemy umowę. Zwracajmy uwagę na tak zwany mały druk, czyli zapisy, których nie widać na pierwszy rzut oka, bo są napisane niedużą czcionką. Tak naprawdę liczy się wszystko – każda rubryka, każdy nawet najmniejszy tekst. Mamy też prawo pytać o wszystko, a im bardziej będziemy dociekliwi, tym zyskamy jeszcze większą pewność, że pożyczka jest rzeczywiście korzystna, zarówno gdy mowa o kwocie, jak i późniejszej spłacie.

Podsumowując, sprawdzajmy, sprawdzajmy i jeszcze raz sprawdzajmy, w czym wymiernie pomagają porównywarki pożyczek. Nie możemy podejść do tematu nonszalancko, bo przecież chodzi tu o pożyczkę, jaką trzeba zwrócić. A już po podpisaniu umowy, gdy zgodzimy się na niekorzystne warunki będzie za późno i musimy spłacić wszystko wraz z wysokimi odsetkami. Bądźmy ostrożni i wystrzegajmy się pochopnych, złych decyzji.

Share Button

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • wrz 03 2023
  BLISKIE SPOTKANIE NA ZEBRZE
 • sie 23 2023
  Jak określić wypadkową przeszłość samochodu?
 • sie 20 2023
  Źle zabezpieczony ładunek
 • sie 16 2023
  SIŁA W GRUPIE
 • lip 25 2023
  Długoterminowy wynajem samochodów dla firm i klientów indywidualnych
 • Kategorie

 • Archiwa

Skip to content