Korzyści z posiadania monitoringu GPS w samochodzie

Artykuł sponsorowany


Każdy kto miał do czynienia z zarządzaniem flotą pojazdów wie, jak duże to wyzwanie. Kwestie dotyczące zarówno bezpieczeństwa jak i optymalizacji kosztów, a także unikania ewentualnych naruszeń, wymagają nieustannej czujności. Stale należy mieć kontrolę nad tym, gdzie w danym momencie znajdują się poszczególne pojazdy, po jakich trasach się poruszają, jakie jest zużycie paliwa. Analiza dużej ilości danych bez odpowiedniego systemu, który by je zbierał i dostarczał, mogłaby się okazać bardzo problematyczna.

Nic więc dziwnego, że monitoring radiowy cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród firm profesjonalnie zajmujących się transportem, ale również wśród prywatnych użytkowników.

Stała kontrola

Podstawową korzyścią jaką daje monitoring GPS, bez względu na to w jakiej działa się branży, jest stała kontrola nad flotą pojazdów. W transporcie bardzo wiele dzieje się każdego dnia i stale istnieje konieczność reagowania i dostosowywania tras przejazdów do warunków panujących na drogach. W każdej chwili istnieje możliwość weryfikacji położenia danego pojazdu, nawet jeśli nie mamy aktualnie kontaktu z kierowcą czy inną osobą nadzorującą. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje również zniżki na AC dla samochodów objętych takim monitoringiem. Stanowi to bowiem skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą. Położenie samochodu można bowiem monitorować, a ewentualny moment w którym lokalizator samochodu zostałby odłączony od zasilania, jest natychmiast sygnalizowany.

Można jednocześnie kontrolować i zoptymalizować trasy kursów i dostaw, mając możliwość ich analizy. Jeśli sytuacja wymaga podjęcia szybkiej decyzji, bez kontaktu z poszczególnymi osobami można z łatwością sprawdzić, który z samochodów znajduje się najbliżej miejsca docelowego i będzie w stanie najszybciej tam dotrzeć. To wpłynie pozytywnie na terminowość realizacji zleceń firmy. Poza efektywnością logistyczną, daje to możliwość ewaluacji czasu i sposobu pracy kierowcy, co przekłada się na efektywność w zakresie realizacji zleceń. Kolejną korzyścią jest możliwość stałej kontroli paliwa. Lokalizator pojazdów pomaga w ten sposób uniknąć strat finansowych, a ponad to zmniejszyć zużycie (dzięki wspomnianej już możliwości optymalizacji tras).

Komunikacja i efektywność

Nie można też pominąć możliwości komunikowania się z kierowcą, jaką umożliwia system GPS. Mając stały dostęp do informacji o przepustowości tras i informacji o nieprzewidzianych zdarzeniach, możemy pomóc uniknąć długich, niepotrzebnych postojów lub opóźnień. W sytuacji kiedy kierowca potrzebuje pilnego wsparcia, można szybko zareagować. Ponad to, system ten może służyć do przesyłania pracownikom zleceń, co może stanowić wygodną alternatywę dla dotychczas stosowanej metody.

W przypadku samochodów służbowych przekazanych pod opiekę pracownika z łatwością można ograniczyć ich niezgodne z założeniami użytkowanie. Dzięki aktualizowanej na bieżąco cyfrowej mapie, administrator ma możliwość stałego podglądu położenia wszystkich pojazdów oraz przeprowadzenia analizy nieprawidłowości jak np. nieefektywne trasy, korzystanie z samochodu służbowego w innym czasie niż w godzinach pracy itp.

Systemy pomiaru i raportowania poprzez monitoring GPS może być indywidualnie dostosowany do branży i potrzeb firmy. To wielofunkcyjne rozwiązanie może podnieść konkurencyjność firmy i zmienić sposób zarządzania. Od bezpośrednich oszczędności finansowych po większe bezpieczeństwo zarówno floty jak i kierowców – posiada wiele zalet i może dawać wymierne efekty.

Gannet Guard System – monitorowanie lokalizacji pojazdów i zabezpieczenie przed kradzieżą.

Share Button

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • wrz 03 2023
  BLISKIE SPOTKANIE NA ZEBRZE
 • sie 23 2023
  Jak określić wypadkową przeszłość samochodu?
 • sie 20 2023
  Źle zabezpieczony ładunek
 • sie 16 2023
  SIŁA W GRUPIE
 • lip 25 2023
  Długoterminowy wynajem samochodów dla firm i klientów indywidualnych
 • Kategorie

 • Archiwa

Skip to content