Kupowanie nowych opon

Artykuł sponsorowany

Każda osoba, która posiada jakikolwiek pojazd z oponami, wie, że przychodzi taki czas, aby je w końcu wymienić. Opony to ważna rzecz, ponieważ między innymi, to one sprawiają, że możemy jeździć bez szwanku i zadbać o bezpieczeństwo swoje, jak i swoich bliskich. Warto stawiać na nowe opony, ponieważ te wyeksploatowane to groźba wypadku i zniszczenia zdrowia, życia i kasacji auta. Jeśli chcemy wymienić opony na nowe, wówczas korzystajmy ze sprawdzonych serwisów, które posiadają gwarancję na opony i co najważniejsze ich produkty pochodzą bezpośrednio od producentów.

 1. Opony nowe czy używane?
 2. Jakie cechy charakteryzują odpowiedzialny sklep z oponami?

Opony nowe czy używane?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupieniem opon używanych, to powinieneś wiedzieć, że może wiązać się to z pozorną oszczędnością. Najgorszą decyzją będzie fakt, jeśli wulkanizator zaproponuje Ci wymianę opon na “nowe” bez jakiejkolwiek gwarancji, co sprawia, że możesz zostać szybko oszukany i dostaniesz opony wyeksploatowane, których nie powinien używać już nikt. Kiedy więc zbliża się okres zimowy czy wiosenny i nastał czas na wymianę opon na nowe, nie daj się nabrać na niektóre promocje, które z dobrymi oponami nie mają nic wspólnego. Na co powinno się zwrócić szczególną uwagę?

 • sprawdź, jaka jest głębokość bieżnika, zwłaszcza jeśli chcesz wymienić opony, kiedy zbliża się okres zimowy. Jego minimalna głębokość powinna wynosić minimum 8 mm. Jeśli jest inaczej, w ogóle nie zgadzaj się na założenie takich opon, ponieważ nie będą one w stanie poradzić sobie w trudnych warunkach;
 • jaką datę produkcji mają opony. Żywotność opony to około 5-6 lat. Z każdym rokiem guma zaczyna tracić swoje właściwości i nie radzi już sobie dobrze, jeżdżąc po mokrej nawierzchni, czy wydłuża się hamowanie. masz prawo zapytać o rok produkcji i podjąć decyzję czy bierzesz opony, czy też nie.
 • zapytaj o czas, przez jaki była użytkowana opona. Każdy kierowca prowadzi samochód inaczej, mniej lub bardziej agresywnie. Jeśli widzisz, że opona nie jest w najlepszym stanie, nawet jeśli ma trzy lata, to nie decyduj się na jej zakup. Po co Ci dodatkowe atrakcje podczas jazdy?
 • jeśli widzisz, że promocja obejmuje wymianę opon na lepsze, to sprawdź, czy na pewno dotyczy to wymiany wszystkich opon, a nie np. tylko jednej lub dwóch. Jest to jeden z najczęstszych haczyków sprzedawców opon.

Wszystko to zdaje się stawiać sprzedawców używanych opon pod znakiem zapytania – czy faktycznie warto kupować od nich używane opony? Czy może jednak zainwestować w nowe i bezpieczne?

Jakie cechy charakteryzują odpowiedzialny sklep z oponami?

Jednym ze sklepów, w którym znajdziesz zarówno świetną obsługę klienta i wartościowy towar jest https://noweopony.pl/. To tu znajdziesz nowe opony, które objęte są gwarancją producenta oraz opony, będące fabrycznie nowe i pochodzące od certyfikowanych dystrybutorów. Jest to z pewnością gwarancja udanego i bezpiecznego zakupu. Dodatkowo serwis oferuje dostarczenie opon w przeciągu 24 godzin od chwili zakupu, jeśli zdążysz złożyć zamówienie do godziny 13:00. Jeśli po zakupie stwierdzisz, że to jednak nie to i nie użyjesz opon, możesz je bez problemu oddać w przeciągu 30 dni od daty zakupu. Jedną z ważniejszych zalet tego sklepu jest fakt, że wysyłka jest całkowicie bezpłatna. Jest to gwarancja szybkiego i komfortowego zakupu. Możesz tu znaleźć idealne opony dla siebie i cieszyć się nimi już następnego dnia! Nie zwlekaj więc i kup opony, na które naprawdę zasługujesz! A tym samym zadbaj o bezpieczeństwo swoje, jak i swoich bliskich!

Share Button

4 komentarze do "Kupowanie nowych opon"

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • paź 03 2022
  Eksplozja podczas odpalania papierosa
 • wrz 21 2022
  Niebiescy prowokatorzy
 • wrz 08 2022
  Mężczyzna sam skoczył mi na maskę
 • sie 27 2022
  Wypadek w miejscowości Ose – sprawca zbiegł
 • sie 22 2022
  Zderzenie pociągu z ciężarówką
 • Kategorie

 • Archiwa

Skip to content