Menu

 • Kategorie

Pokaz beznadziei [JB⚠]

https://youtu.be/y3XoULdQlUA
Share Button

37 komentarzy do "Pokaz beznadziei [JB⚠]"

 • Bobi napisał(a):

  Mam jedno zasadnicze pytanie; Dlaczego można wjechać z obydwu pasów na to rondo, a można je opuścić tylko z prawego pasa, jeśli przy wyjeździe tez są dwa pasy? Czy przy wjeździe, w takiej sytuacji, nie powinny być wymalowane na jezdni znaki poziome, lewy pas w lewo, prawy pas w prawo i prosto?

 • Oleksy napisał(a):

  Policja raczyła zatrzymać za coś innego niż prędkość i przejście dla pieszych. Nie wierzę, chyba tylko na potrzeby programu.

 • Jarek napisał(a):

  Proponuję rozwiązanie jakie wprowadzono przy ruchu okrężnym (rondzie) przy dworcu głównym w Krakowie. Są dwa pasy wjazdowe i dwa wyjazdowe w każdą stronę, przy czym środkowy służy i do zjazdu jak i jazdy okrężnej…da się? da się, tylko odpowiednie oznakowanie zrobić i ułatwi to przejazd. A kładki oczywiście byłyby najlepszym rozwiązaniem przy tak ruchliwej drodze, ale to już koszta….Warto tez o kładkach dla pieszych pomyśleć akceptując plany modernizacji czy przebudowy licznych dróg, już na etapie samego projektu i wyceny…nie po fakcie :)))

 • Kamil napisał(a):

  6:10 mam to samo 😀 Cieszę się że nie jestem sam 😀 Za to dynamicznie ruszam spod świateł – mija trochę czasu zanim tabun „bezwładnościowców” zacznie mnie wyprzedzać.

 • Krzysiek napisał(a):

  Polska jazda, w pełnej krasie, czyli nieznajomość przepisów, bylejakość, głupota i niebezpieczeństwo, a wszystko to okraszone “wiem lepiej”, w wykonaniu idiotów, którzy dopuszczają się takich kuriozalnych zachowań.
  Można by było pomyśleć w tym miejscu nad rondem turbinowym ale patrząc po tym jak ci ludzie tam jeżdżą, lepiej jest zostawić to co jest, za to wstawić najlepiej patrol na stałe, który będzie eliminował z drogi matołów, którzy w ogóle nie powinni się na niej znaleźć.
  Swoją drogą, zapraszam do Miechowa, w samym środku tej mieściny jest dwupasmowe rondo, po którym nawet lokalna policja porusza się nieprawidłowo – o reszcie tubylców nie wspominając.

 • Jajao napisał(a):

  Skąd ten komentator to raz jazda tam ok każdy jeździ tam jak chce Ale czemu nie zajmie się przebudowa tej drogi dwa pasy ruchu i przejście dla pieszych a czemu niema tam kładki skoro tak dbają o bezpieczeństwo. Po co ta przebudowa tej drogi skoro nic nie dała.poco więc przebudowywac te nasze piękne drogi lepiej naprawić stare wcześniej takiego reportażu nie było. Czyli jak nowe to problematyczne no i tu cała Polska pozdrawiam

  4
  5
  • m4ght napisał(a):

   A skąd na to wziąć pieniądze? Skoro nie stać nas na dodatkowy patrol policji to tym bardziej nie stać na kładkę za kilka milionów. Poza tym, chciałbyś przez każdą ulicę przechodzić kładką? Co ze starymi ludźmi, dla których problemem jest wchodzenie po schodach, a co z osobami na wózkach? Od nas zależy, czy na drodze będzie bezpiecznie, a nie od policji czy wybudowania kładki.

 • flo napisał(a):

  to skamlenie o najniższy mandat jest żałosne

  5
  1
 • jkfgjghg napisał(a):

  Tylko po co to rondo, jak widać, że ogromny ruch samochodów jest po drodze dwupasmowej, a pozostałe zjazdy z ronda to w jakąś uliczkę z domkami, gdzie jedzie pewnie jeden samochód na godzinę i drugi zjazd to szosa z małym ruchem.
  W takim miejscu najlepsze jest rozwiązanie najprostsze: zwykłe skrzyżowanie ze światłami, gdzie na drodze dwupasmowej długo pali się zielone i krótko dla szosy.

  1
  5
 • Ups napisał(a):

  Kieleckie…

  1
  2
 • Bkwolf napisał(a):

  Za taka jazdę zatrzymywać prawo jazdy.

  2
  4
 • Baloon napisał(a):

  Nie lepiej postawic tam kamery, ktore beda rejestrowaly wystepki kierowcow. Potem po mandacie dla kazdego dla nauczki

  7
  2
 • Driver napisał(a):

  Rondo do przebudowy albo zmiany organizacji na nim poprzez wstawienie betonowych zapór. Z jednej strony namawianie na jazdę kilkoma pasami i tępienie szeryfów, z drugiej strony wymuszanie jazdy jednym pasem mimo, że spokojnie dałoby się ten zjazd z ronda zrobić na dwa pasy. Pomijając już ten fakt, redaktor Dworak nie dał rady przez gardło przemycić, że kierowca BMW przejechał rondo poprawnie i nawet kierunkowskazu użył 😉

  6
  2
 • ? napisał(a):

  Tak abstrahując już od tego z jaką prędkością przejeżdżają przez to rondo kierowcy, to nie wydaje wam się, że ten przepis że rondo można opuścić tylko z zewnętrznego pasa jest bez sensu? Przecież jeżeli wszyscy by tak jeździli (tj. z wewnętrznego na zewnętrzny i dopiero zjazd z ronda) to budowanie drogi dwupasmowej za rondem nie miałoby zupełnie sensu, a i przepustowość ronda też by się diametralnie zmniejszyła. Poza tym moim skromnym zdaniem taka zmiana pasa na rondzie powoduje jeszcze większe zagrożenie niż zjazd z wewnętrznego, ponieważ wtedy kierowca wjeżdżający na rondo na zewnętrzny pas musi uważać zarówno na tych co jaką pasem wewnętrznym jak i zewnętrznym. Jeżdżę codziennie rano przez dwupasmowe rondo na którym jest naprawdę ogromny ruch (nieraz i korek na samym rondzie) i nie wyobrażam sobie tego, jakby wszyscy zaczęli nagle jeździć po nim “przepisowo” (tj. nie zjeżdżać z wewnętrznego) – toż to by kompletnie sparaliżowało i tak już zapchaną tam drogę.

  1
  8
  • Mateusz napisał(a):

   Człowieku przepraszam bardzo masz prawo jazdy? Po twoim wpisie można się zastanawiać. Gdyby organizator zezwolił na wyjazd z ronda z dwóch pasów to po co w ogóle rondo? Po pierwsze właśnie ma spowolnić ruch, a po drugie ułatwić np. wjazd na drogi poboczne przylegające do tej głównej drogi. Ronda mają być z reguły bezkolizyjne, gdyby zezwolić na legalne zjazdy z ronda z dwóch pasów to przecież mamy taki armagedon jak na powyższym filmie. Rondo w tym momencie przestaje spełniać swoją funkcje. Droga, na której codziennie jeździsz widocznie ma mniejszą przepustowość niż wynikało to z planów gdy to droge budowano, ale to nie jest wina ronda. Kolejna przyczyna najczęściej powodująca też korki to brak poszanowania przepisów przez kierowców, brak kultury i każdemu się “bardziej spieszy”. Najlepiej więc zwalać wine na organizatora ruchu, a nie na nasz samych. :/

   8
   1
   • Józwa napisał(a):

    No nie wiem kolego, nigdy nie byłeś na rondzie z wjazdem i zjazdem dwoma pasami?. Powiem więcej – takich rond jest najwięcej w kraju.
    Prawy pas wjazdowy – prosto i prawo, lewy pas zjazdowy prosto i lewo. To najczęsciej spotykana sytuacja. To wszystko oznajmują znaki pionowe i poziome przed wjazdem na rondo. Jedynie kiedy nie ma tych znaków i lini przeywanej….wtedy masz pełną dowolność, możesz sobie robić i z 10 kółek na około ronda po “umownie” zewnętrzym pasie.

    1
    1
  • lucypher napisał(a):

   Jeśli organizator ruchu chciałby, żeby zjazd z ronda odbywał się dwoma pasami to by oznaczył to znakami drogowymi. Pionowymi i poziomymi.

   Drugą sprawą jest fatalna geometria ronda na filmie.

 • Driver napisał(a):

  E tam. Pierdzielnie… To rondo jest do przebudowy. Z jednej strony wykorzystujmy dwa pasy ruchu z drugiej nie pozwalajmy jeździć dwoma. Konstrukcja tego ronda jest zjebana, albo przebudowa albo betonowe słupy oddzielające pasy 🙂 Redaktorowi Dworakowi nie przeszło przez gardło, że BMW czarne E90 pięknie pojechało po rondzie i nawet kierunkowskazy działały ;P

 • Adrian napisał(a):

  Zapraszam pod Lublin od strony krasnika w miejscowości Stasin tam się dzieją cuda wianki

 • DW napisał(a):

  Wystarczy ustawic tam plastikowe slupeczki cos jak tutaj: ( https://goo.gl/maps/ZrpseP7fgmp ) I nawet jak janusze beda na nie wpadac to bedzie to ich wina i beda sobie polerowac zderzaki az zmadrzeja

  6
  1
 • DNO napisał(a):

  Jadą przez Rzeszów nie będący z tego rejonu trafiłem na rondo z dwoma pasami. Gdyby nie własny zdrowy rozsądek miałbym auto skasowanie bo “panowie” z lewego pasa na wprost… Wg. mnie takie rodna są chorym pomysłem. Wolę stać te 5-10 min na jednopasmowym i mieć auto całe niż myśleć na drugiego matoła….

  3
  2
 • ed napisał(a):

  Redaktor myli się mówiąc “są mandaty”. 200zł, a maksymalnie 500zł to nie jest mandat, tylko śmiech. Mandaty to są np. w Czechach lub na Słowacji, 16-18x wyższe niż w Polsce.

  8
  1
 • Bartosz napisał(a):

  Nie uważacie, że trochę bez sensu jest tutaj ciągła linia z lewego pasa, skoro za rondem znowu są dwa pasy?

  3
  2
 • Troll napisał(a):

  Nie Dziki Zachód, tylko Dziki Wschód 😀
  W sumie to pan marek dobrze mówi. Trzeba postawić tamę. Na przykład taki krawężnik rozdzielający pasy na tym rondzie. Jak mówi stare porzekadło: Człowiek zrozumie, bydło trzeba odgrodzić.

  10
  • Borek napisał(a):

   W Łodzi po ostatnim głośnym wypadku tak przerobili rondo – nie dość że turbinowe (i bardzo czytelne) to jeszcze pasy rozdzielone krawężnikami wysokości dobry 20-30cm. Jeszcze chyba nikt nie ściął, nie zauważyłem śladów. 😉

   • Joseph napisał(a):

    W Olsztynie rondo przy Bałtyckiej działa dokładnie tak samo. Jebutny żółty krawężnik rozwiązuje sprawę. Ciężarówki czy autobusy komunikacji miejskiej nie mają z nim problemu.

 • RCK napisał(a):

  Jak nie wstyd temu Januszowi z Volvo żebrać o stówkę….

  22

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Paź 19 2018
  Gonitwa zakończona kolizją
 • Paź 19 2018
  Potrącenie rowerzystki na przejściu dla pieszych [Łuków]
 • Paź 19 2018
  Piesi “proszą o pomoc” kierowcę polskiej ciężarówki
 • Paź 18 2018
  Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy
 • Paź 18 2018
  Gwałtowne hamowanie
 • Archiwa