Menu

 • Kategorie

 • Po co to wszystko?

Kolejny dramat

https://www.youtube.com/watch?v=MnPKW8fuP0Q
Share Button

14 komentarzy do "Kolejny dramat"

 • Relista napisał(a):

  Nie zgadzam sie ze to glownie wina kieriwcow. Zobaczcie jak piesi chodza, jak swiete krowy. Pieszy jak widzi zblizajace sie zagrozenie to moze odrazu stanac, auto potrzebuje wieceuj czasu i miejsca na zatrzymanie. Ilu pieszych zle przechodzi przez przejscia ilu jest niewidocznych. Jak mam zobaczyc pieszego ubranego na czarno, po zmroku na czarnym asfalcie w swiatlach auta jadacego z naprzeciwka, czasami jest to niemozliwe. A znowu hamowac przed kazdym przejscim bo swieta krowa moze wejsc w kazdej chwil to tez paranoja. Podstawa- ODBLASKI ZAWSZE I WSZEDZIE PO ZMROKU. Obecny przepis o tym ze odblaski po zmroku tylko poza terenem zabudowanym pisal idiota bo inaczej takiego czlowieka nie mozna nazwac
  0  0
 • Krzych napisał(a):

  Ja to powtarzam powtarzałem i będę powtarzał, ten program uczy bezmyślności pieszych/rowerzystów „bo kierowca powinien uważać”, owszem powinien i sam miałem kilka takich sytuacji, że się zgapiłem i „mało brakowało”, ale jeśli ktoś przechodzi przez przejście w środku nocy na nie oświetlonej ulicy (bo trzeba oszczędzać) bez żadnego odblasku to jest po prostu ciężkim idiotą. A Pan Dworak będzie jak automat nawijał „pieszy jest dyskryminowany” „pieszego ma się za nic” itp. zamiast popatrzyć obiektywnie, że piesi przez jego super program już prawie w ogóle nie rozglądają się przechodząc przez jezdnie „bo będzie miał pierwszeństwo”, ale jak go pier*** 30 tonowy skład to będzie miał, ale miejsce na cmentarzu. Mnie jak chodziłem do przedszkola/podstawówki uczono cały czas „patrz w lewo, patrz w prawo a jak wejdziesz to patrz na samochody po lewej jak będziesz blisko połowy to na te po prawej i tak dalej”. I do tego to pier**** „a na zachodzie to jest tak…” „w Niemczech to…”, a kur**** we Włoszech czasami strach przechodzić przez drogę bo ktoś kto jedzie na prawym kierunku może nagle w lewo odbić i nas rozje**** jak żabę, więc z tym oglądaniem się na „kapitalistyczny wolny zachód” to bym uważał bo jak mówi stare przysłowie „wszędzie dobrze gdzie nas nie ma”. A urzędasy, którzy szykują plany inwestycji na X milionów złotych na prawdę nie mogą wygospodarować jeszcze 100 tys złotych (chyba przesadziłem, ale załóżmy), żeby oświetlić wszystkie przejścia dla pieszych? I nie mówię tu o drogach miejskich/gminnych, mówię o drogach KRAJOWYCH, np. krajowa 73 na 50km trasy doświetlone raptem 4 przejścia na… ok. 40… dramat, ale jak wpaja Pan Dworak „wina leży gównie po stronie kierowców”…
  0  0
 • szmi napisał(a):

  Kłócicie się o to czyja jest wina w takim wypadku, wina zawsze jest po Twojej stronie, nie mówię o takiej prawno-policyjnej winie, mówię o takiej jak zastanawiasz się „dlaczego to się stało”. Pieszy zawsze musi się upewnić czy kierowca się zatrzyma, może kierujący właśnie zasłabł, dowiedział się o czyjejś śmierci albo obejrzał się za laską na chodniku, tak jak stojąc na pastwisku gdzie biegają konie – to Ty masz im nie wejść pod nogi. Jako kierowca, jesteśmy podwójnie zobligowani do szczególnej uwagi, bo nie uważamy na swoje, tylko na czyjeś życie, czy ktoś kto rozjechał dziecko na pasach, ponieważ mu wybiegło, pójdzie wieczorem spokojnie spać „bo przecież to nie moja wina”?
  0  0
 • soltys napisał(a):

  winni przede wszystkim kierowcy?? W ostatnia niedziele gosc w Wejherowie ubrany w ciemne kolorki, przebiegal na skos skrzyzowania o podwojnych oddzielonych pasach ruchu 25m od swiatel. gdybym go nie zauwazyl to identycznie by to wygladalo jak na filmiku. NOC = kamizelka odblaskowa – dla rowerzystow i pieszych, nie dlatego, ze trzeba – dla wlasnego bezpieczenstwa!
  0  0
 • Kamil napisał(a):

  Pierwszy raz w programie został poruszony ważny temat: piesi też macie uważać!! i to powinien być główny sens tego odcinka.
  0  0
 • slawny napisał(a):

  opowiem sytauacje jaka zadarzyła mi się w minioną środę na jednej z dwu pasmowej ulic Rzeszowa-
  jade prawym pasem, dojeżdżam do przejścia, zatrzynuje się by starsza kobieta mogła przejść. kobieta wchodzi(z prawej strony) patrzę w lustro a lewym pasem ciśnie kolo i mryga światłami. do wypadku nie doszło,ale sytuacja była naprawde groźna. dogoniłem chłopa i mówie mu, że przed chwilą zabiłby kobiete. odpowiedż kolegi; no przecież miałem 70 na godzinę to jak miałem się zatrzymać. Zero refleksi, zero myślenia. a ja w odróżnieniu od moich przedmówców nie bronię debilnych kierowców.
  0  0
 • Egon napisał(a):

  Wypadek jest wypadkiem czymś przypadkowym nikt tego nie robi umyślnie. Przy takiej pogodzie do tego jak jest ciemno a pieszy ubrany na ciemno osobę taką można nie zauważyć w ogóle bądź zobaczyć ją jak już będzie za późno na hamowanie. Do tego jak już napisał Stary Szofer przejścia dla pieszych nie są oświetlone zdarza się że nawet oświetlenie uliczne jest nie sprawne bądź speecjalnie wyłączane w celu oszczędności.
  0  0
 • artx napisał(a):

  Wydaje mi się, że tu jest wina pieszej. Przecież pieszy nie ma pierwszeństwa przed pojazdem, nie może wtargnąć na przejście pod nadjeżdżający samochód. Co innego gdyby piesza była po przekroczeniu osi jezdni, ale jeżeli weszła na przejście wprost pod samochód, to jej wina.
  0  0
 • Mateusz napisał(a):

  Ciemno deszcz na ciemno ubrana wyszła z auta. Mógł nie zauważyć. Piesi też powinni uważać.
  0  0
 • Diesel napisał(a):

  To nie tak do końca że tylko kierowcy są winni.
  Pieszy w ogole nie patrzą czy coś jedzie czy nie.
  Każdy kto jeździ autem dobrze wie że sątakie sytuacje że jest ciemno mokro – tak jak na filmie,
  z przeciwka jadą auta i prawda jest taka że takiego pieszego nie będzie widać, jedyne co możemy zrobić to zwalniać przed przejściami, co w przypadku kiedy pieszy i tak nie będzie obserwował drogi skończy się wypadkiem …
  Według argumentów przedstawianych w filmie powinniśmy się zatrzymywać przed każdym przejściem – wtedy by było bezpiecznie ? – nie sądze …
  A wystarczy dobrze doświetlić przejścia dla pieszych i już będzie bezpieczniej.
  * zaznacam że nie zwalam tutaj winy na pieszych tylko dostrzegam fakt że ich nie widać jeśli waurunki pogodowe są takie jak w przypadku tego zdażenia..
  0  0
 • Stary Szofer 2 napisał(a):

  Winni są urzędnicy gdyż na żadnym przejściu dla pieszych nie ma lamp podświetlających jezdnię. Cięcie kosztów za cenę życia!!! W głupich Czechach przejścia dla pieszych są oświetlone a również podświetlone czerwonymi diodami czerwonymi jak tylko pieszy przechodzi. W takich warunkach atmosferycznych dopiero z paru metrów można zobaczyć pieszego.
  0  0
  • Stary Szofer napisał(a):

   Twoim zdaniem urzędnicy dysponują nieograniczonymi zasobami pieniędzy? Otóż przyjmij do wiadomości, iż urzędnik nie decyduje o pieniądzach! Urzędnik dostaje konkretny budżet, który uchwala Sejm, Sejmik, Rada Powiatu, miasta, czy gminy, a gdy urzędnik upomina się, że np. potrzebuje funduszu na oświetlenie przejść pokazują mu budżet i pytają z czego mają obciąć? no bo budżet też z gumy nie jest. Warunki na drogach są takie jakie są, ostatnio bardzo się poprawiły, ale nadal wiele jest do zrobienia, więc póki co musimy poruszać się w istniejących warunkach i pieszy jeśli chce żyć musi pamiętać, iż w takich warunkach jest niewidoczny. Gratuluję pomysłodawcą by pieszy miał pierwszeństwo już dochodząc do przejścia – w takich warunkach to ozbacza TRUPY!!!!
   0   0
 • Stary Szofer napisał(a):

  „winni są przede wszystkim kierowcy” – to wystarczy jako komentarz do tego skrajnie nieobiektywnego programu, którego autorzy wypowiadają się z pozycji autorytetów bezpieczeństwa na drodze – ciekawe ile przejechali kilometrów i w ilu uczestniczyli wypadkach?
  0  0

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Archiwa

 • PARTNERZY

 • POSTY GOŚCI

 • Blogi