Nerwowa “wymiana poglądów”

https://youtu.be/zB6my9gp-tY
Share Button

79 komentarzy do "Nerwowa “wymiana poglądów”"

 • eddie pisze:

  Dziewczyna miala racje, to rondo w Radomiu ma wyznaczone pasy na wejściu, więc zaczynajac lewym konczymy na lewym. W Katowicach bez przerwy mamy sytuacje wymuszen na rondzie, bo ludzie nie patrza na znaki.

  1
  13
 • Teodor pisze:

  Panowie starajmy się zaspakajać nasze żony, partnerki, kochanki bo taka nie zaspokojona kobieta-kierowca wyżywa się potem na innych uczestnikach ruchu, mężczyznach-kierowcach.

  21
  2
 • TomTomTom pisze:

  Temat rond jest dość obszerny, zawsze będą za i przeciw danego rozwiązania.

  A z doświadczenia powiem Wam, że zdarza mi się celowo łamać przepisy, tj. “skręcać” w lewo na rondzie ze skrajnie zewnętrznego pasa, który jest przeznaczony wg opisów tylko do jazdy w prawo i na wprost.

  A czemu? Ano, bo są dwie sytuacje:
  1. Ruch jest na tyle duży, że nie da się zjechać na prawy pas podczas “legalnej” jazdy.
  2. Próba zmiany pasa ruchu na zewnętrzny niedaleko przed skrętem w prawo, tak jak zrobił to autor nagrania – wielokrotnie prowadziła do podobnych co na nagraniu sytuacji.

  Często (na znanych mi rondach) wybieram mniejsze zło, szczególnie w godzinach o dużym natężeniu ruchu i po prostu jadę skrajnym prawym pasem przez całe rondo, aż do jego opuszczenia.

  I tak, robię to celowo, bo doświadczenie mnie tego nauczyło.

  Uwielbiam za to ronda turbinkowe, tam wszystko jest jak na dłoni – nie da się popełnić błędu. Ale nie wszędzie one występują, oraz nie wszędzie da się na nich zawrócić (a to chyba jedna z największych zalet ronda – bezkolizyjne zawracanie). Tak czy siak, zawracanie na rondzie zdarza się rzadko, za to te turbinkowe są rewelacyjne przy klasycznym, codziennym użytkowaniu ronda.

  A co do samej sytuacji z nagrania – Pani oczywiście nie ma racji pod względem prawnym, tutaj nie ma dyskusji. Ale może (z naciskiem na może) mieć rację pod względem codziennego użytkowania dróg publicznych. Autor nagrania zaczął zmieniać pas na skrajny zewnętrzny ułamek sekundy przed tym, jak Pani z golfa zaczęła na niego wjeżdżać. Nie trzeba być prawnikiem, czy kierowcą zawodowym, aby móc przewidzieć – że będzie się ona włączać do ruchu, skoro skrajny zewnętrzny pas był wolny.

  I dlatego właśnie czasem postępuję tak jak opisałem to powyżej. Przepisy przepisami, ale rozsądek rozsądkiem. Pod tym względem ten konkretny temat jest mocno drażliwy…

  24
  5
  • MaxXxi47 pisze:

   A ja uważam że ktoś kto się włącza do ruchu musi ustąpić każdemu, nawet temu zmieniającemu pas na ułamek sekundy przed wjazdem. Wystarczy wyprostować rondo do zwykłej dwupasmowej drogi z podporządkowaną z prawej strony. Jak włączam się do ruchu to mam uważać na tego co jedzie lewym, prawym, zmieniającego pas a nawet tego co jedzie pod prąd!

   5
   2
 • Kierownik pisze:

  Matko jedyna, z ust tej “baby” wydobywa się jeden wielki kwik zarzynanej świni.
  Choroba psychiczna i niekończąca się piana.
  Istna MASAKRA.

  42
  3
 • Wyrocznia pisze:

  Jak zwykle glupie polskie swinie musza sie wykwiczec zamiast odpuscic i pojechac dalej to wojna , co za narod…

  11
  24
 • Kuba pisze:

  Przerażające jest to, jak pewna jest swojego błędnego rozumowania pani z golfa. Droga Pani proszę obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=mvuH4oZgb6Y

  21
  1
 • Henio pisze:

  Nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie zrobią tego ronda jak np. te? https://goo.gl/maps/5eAFvNgRdEr (kliknijcie obraz z satelity)
  Da się kierunkowo i bezkolizyjnie.

  • Pudzy pisze:

   Na rondach turbinowych tym bardziej by się babeczka nie odnalazła 😀

   10
  • ZST44 pisze:

   Tam kierowFcy z Radomia sami zrobili sobie taki typ ronda , czyli zjeżdżanie z tego typu ronda bezpośrednio z lewego pasa. To samo jest na rondzie na Maratońskiej z kierunku Warszawa-Kraków i na odwrót, na Słowackiego. Bierze się to też z tego , że na rondzie “Kozienickim” ( tym z filmu ) jest ogromny ruch ( akurat nie ma tego na filmiku) najczęściej , a to małe rondo. Generalnie w Radomiu są 3 typy rond i każdy kieroFca z Radomia sam ustala sobie jak będzie się po nich poruszał. Trzeba tam b. uważać i mieć oczy dookoła głowy.

   • Inka pisze:

    Znam to rondo doskonale. Faktycznie, przy skręcie w lewo, gdy chce się wszystko wykonać jak należy – wjazd z lewego pasa na krąg wewnętrzny i potem zjazd na zewnętrzny i wyjazd – zawsze są jakieś nieprzyjemności. Przy dużym ruchu już przeszła mi ochota na elegancję okupioną nerwami i jeżdżę tam tylko po zewnętrznym kręgu.

  • Grzegorz pisze:

   Przecież na każdym rondzie ktoś komuś musi ustąpić pierwszeństwa. Nie ma bezkolizyjnych, chyba że piętrowe

 • aqq pisze:

  1. Po co na początku filmiku pokazane jest rondo z wymalowanymi liniami skoro nie odnosi się do filmu?
  2. Po co nagrywający tak uparcie trzyma się lewej strony?

  2
  37
  • Lysy pisze:

   Zawraca (chyba) na rondzie to ktorej strony ma sie trzymac? A rondo jest takie samo jak na obrazku, nie ma znaczenia że na asfalcie ich nie namalowano

   17
   • aqq pisze:

    Do czego zmierzam, gdyby zasygnalizował i zmienił pas tak jak na rysunku, to byłoby ok, a im dłużej patrzę na filmik tym bardziej jestem przekonany, że zrobił ta za późno (przyjrzyjcie się dokładnie rysunkowi).

    4
    11
    • Lysy pisze:

     Przeciez sygnalizuje. Kierunkowskazu na poczatku nie slychac bo film wyciszony. Jakby zrobil to za wczesnie inni by pomysleli ze wczesniej chce zjechac z ronda

     12
     2
     • jinx pisze:

      Nie. To, że jedzie prawym pasem, nie znaczy, że będzie skręcał w najbliższy zjazd. Od tego są kierunkowskazy. Spokojnie mógł się ustawić wcześniej na prawym, miejsce miał.
      Moim zdaniem zjechał za późno na prawy i stworzył nerwową sytuację.
      Mógł się ustawić wcześniej, albo delikatnie zwolnić i wpuścić babkę. Nic by się nie stało.

      3
      6
      • Lysy pisze:

       Jinx Ty widzisz w ogóle co Ty piszesz? Słusznie autor napisał, że jakby wczesniej zaczął zjeżdżać na prawy to by pomyśleli, że zjeżdża wcześniej, a już na pewno ta idiotka. Niby dlaczego miałby ją wpuścić jak ona nawet nie obserwowała drogi? Dobrze zrobił że zatrąbił żeby się ogarnęła bo jeżdżą takie tempe dzidy w ogóle nie wiedzące co się dookoła nich dzieje…

  • Pudzy pisze:

   1) wymalowane czyli wyznaczone pasy czy też nie to nie ma znaczenia. Tam są dwa pasy więc dobry obrazek pokazuje autor na początku.
   2) a co ma zawracać prawym pasem? I blokować rondo?

   Autor pokonał rondo perfekcyjnie. Zgodnie z zasadami ruchu. Jakby wszyscy byli tak ogarnięci to wreszcie na rondach było by bezpiecznie 🙂

   29
   • aqq pisze:

    Nie perfekcyjnie, za późno zmienił pas – powinien na wysokości pasa zieleni a nie po.

    27
    • Pudzy pisze:

     przyjrzyj się jeszcze raz obrazkowi, zobacz w którym momencie autor zmienia pas. Zmiana pasa następuje zaraz po minięciu zjazdu. I dokładnie w tym momencie powinna ona nastąpić.

     17
     1
    • j pisze:

     i się 1 metra będzie czepiać, perfekcjonista 😛 moim zdaniem bezbłędnie. założę się też, że kierunkowskaz odpowiednio wcześnie był włączony. widać, że ogarnięty nagrywający.

     7
     2
  • no tak pisze:

   mam nadzieje ze nie masz prawka….
   …..

   2
   4
 • Teodor pisze:

  Ja bym pojechał z małpą na policje, może oni by jej przemówili do rozumu. Siksa pewnie prawko ma od pól roku.

  18
 • mosqit pisze:

  Ale kurwisk.o drze ryja!!! Taką to strach w domu hodować, miejsce takiej to burdel.

  31
  2
 • Anonim pisze:

  Wina bezsprzecznie babeczki. Ale filmujący mógł to przecież łatwo przewidzieć, najpewniej gdyby były tam wymalowane pasy, to w tym miejscu byłaby ciągła aby nie zmieniać pasu. Tak samo jak nie powinno się go zmieniać na skrzyżowaniach.

  5
  21
  • Lysy pisze:

   I przewidzial. Nie jechał szerzej w prawo, zatrąbił i wyhamowal. Niektorzy tylko potrafią trąbić zapominając o hamulcach

  • Pudzy pisze:

   Tam nie było by ciągłej linie. Jak już domalowują ciągłą linie na takich rondach to wcześniej i trochę dalej by od razu z lewego pasu nie można było zjechać w konkretny zjazd. Na wysokości wysepek zawsze jest przerywana właśnie, żeby zmienić pas tak jak zrobił to autor nagrania.

 • bartq pisze:

  Po co ten osioł trąbi?

  5
  26
 • KazimierzBOR pisze:

  Ale bym jej przyjebal w ryja aż by się posmarkala suka

  19
  6
 • Ciekawe pisze:

  – kobieto ty nie dyskutuj ze mną bo ja chyba lepiej…
  – spadaj k…wa
  😀

  20
  5
 • abcd pisze:

  Ale tępa dzida, Janusz vel Driver taż tacy tępi.

  11
  2
 • rrrr pisze:

  Powiem tak :
  Ch..jowe te ronda w Radomiu macie, do tego mam wrażenie że co roku są zmiany i jeździ się na nich inaczej, już nie wspomnę że dojeżdżając do ronda na prawym 30 aut (głównie WR-ek) w kolejce , a na lewym jeden albo nikogo – wszyscy mają cykora i boją się wjechać na wewnętrzny pas – bez sensu te ronda

  8
  2
 • Andre pisze:

  Jakby doszło do kolizji to winnym byłaby ta baba. Wjeżdżając na rondo musi ustalić pierwszeństwa wszystkim czyli tym z wewnętrznego i zewnętrznego. Ale jaka kurwa szmata jebana mądra 😉

 • krzysiok pisze:

  0:20 Nadużywanie sygnału dźwiękowego w terenie zabudowanym. 100 zł mandatu kretynie.

  6
  47
  • q pisze:

   znasz roznice miedzy uzyciem a naduzyciem? ok a kiedy mozna uzyc?

   13
   1
   • krzysiok pisze:

    Art. 29. 1. Kierujący pojazdem może używać sygnału dźwiękowego lub świetlnego, w razie gdy zachodzi konieczność ostrzeżenia o niebezpieczeństwie.
    2. Zabrania się:
    1) nadużywania sygnału dźwiękowego lub świetlnego;
    2) używania sygnału dźwiękowego na obszarze zabudowanym, chyba że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem;

    Gdzie ty masz nie bezpieczeństwo w 20 sekundzie. Poczytaj sobie wyżej c o napisałem. Słuchaj sobie co 10 minut jakiegoś frustrata w godzinach szczytu to zrozumiesz po co ten przepis. A wysokość mandatu wziąłem z tegorocznego taryfikatora.

    3
    17
    • Bobi pisze:

     krzysiok. Sam sobie odpowiedziałeś, Art. 29.1. “chyba że jest to konieczne w związku z bezpośrednim niebezpieczeństwem”
     Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

     6
     1
     • krzysiok pisze:

      A gdzie masz w 20 sekundzie niebezpieczeństwo? Widać że ty nie umiesz czytać.

      • j pisze:

       autor musiał zahamować. ostrzegł przed tym kierowcę za nim i tego przed nim, żeby zaprzestał wymuszania pierwszeństwa, celem uniknięcia kolizji.
       a dlaczego było niebezpiecznie? bo groziło to kolizją, a kolizja to spowodowanie zagrożenia BEZPIECZEŃSTWA w ruchu lądowym.
       dziękuję, skończyłem.

       6
       1
  • krzysiok pisze:

   Dziękuję za minusy. Używanie sygnału dźwiękowych w terenie zabudowanym jest zakazane, chyba że jest to związane bezpośrednim niebezpieczeństwem. Pracuję przy ruchliwej ulicy i nie mam serdecznie dość takich frustratów drogowych co muszą się wyżyć na klaksonach. Jeszcze pierwsza sytuacja by przeszła ale potem przy światłach dał by se siana.

   5
   22
 • Józwa pisze:

  Twierdzenie, że nie można zjechać z nieoznalowanego ronda lewym pasem jest błędne.
  Jest to dopuszczalne w pewnych warunkach i okolicznościach, najważniejszą zasadą zjeżdzając z lewego pasa jest “BRAK PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU”, czyli ustępujesz wysztkim z prawej strony.
  Szczegóły i schematy tutaj:
  http://badanie-techniczne.pl/2018/03/jak-prawidlowo-zjechac-z-ronda-wielopasmowego/

  11
  3
  • Ja pisze:

   Ale po co szczegóły i schematy?
   Przypadki, w których dopuszczalny jest skręt w prawo z pasa ruchu innego niż skrajny prawy i bez zbliżania się do prawej krawędzi jezdni są wymienione w przepisach ruchu drogowego w sposób jasny i zrozumiały. Nie ma potrzeby dorabiania do tych przepisów żadnej dodatkowej filozofii.

  • Bżiszek pisze:

   W Radomiu jest kilka takich rond jak to na filmie, tj. z dwoma nieoznakowanymi pasami ruchu na obwiedni, bez znaków poziomych i pionowych regulujących możliwe kierunki jazdy. Pomimo tego, że pasy te są nieoznakowane zmieniając je trzeba stosować rygory związane ze zmianą pasa ruchu (tj. sygnalizowanie zmiany i ustąpienie pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się pasem, na który zamierzamy wjechać). Kierowca z kamerką słusznie uznał, że skręcić w prawo na takim rondzie (“wyjechać” z ruchu okrężnego) może prawidłowo jedynie z prawego (zewnętrznego) pasa ruchu. Wydaje się, że dobrze wykonał manewr zmiany pasa ruchu. Kierujący wjeżdżający na rondo nie ustąpił mu natomiast pierwszeństwa przejazdu. Zmorą tego typu rond w Radomiu jest notoryczne zjeżdżanie z ronda z pasa wewnętrznego co powoduje punkty kolizyjne z kierowcami poruszającymi się prawym pasem. Mam wrażenie, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwych konsekwencji swojego zachowania. Dopiero po przyjeździe drogówki przychodzi refleksja, a-ha.

 • Anon pisze:

  Szkoda że nie widać ryja tej damy xD

 • ? pisze:

  Czy tylko mi się wydaje, że przepisy odnośnie ronda powinny być zmienione? Przecież taka zmiana pasa na rondzie stwarza jeszcze większe zagrożenie, niż opuszczenie go z lewego pasa. Gdyby wszyscy jeździli “poprawnie”, to wjeżdżając na rondo z prawego pasa muszę uważać zarówno na tych co jadą po zewnętrznej jak i wewnętrznej (bo nie wiadomo kiedy komuś się wymarzy opuścić rondo, gdyż większość kierowców włącza kierunkowskaz wraz z ruchem kierownicy). gdzie tu wtedy sens robienia dwóch pasów na rondzie?

  3
  12
  • *** pisze:

   Jak włączasz się z podporządkowanej na drogę dwupasmową, to musisz uważać na kierowców na obu pasach, bo może będą chcieli zmienić pas, tak jest na każdej drodze, nie tylko na rondzie.
   Ronda wielopasmowe powinny być obligatoryjnie rondami turbinowymi, inaczej nie da się w pełni ich wykorzystać.

   15
   1
  • Ja pisze:

   Jakie znasz “przepisy odnośnie ronda”, bo ja nie znam żadnych?
   Znam za to przepisy ruchu drogowego, które regulują sposób poruszania się po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym dokładnie w taki sam sposób, w jaki regulują poruszanie się w innych miejscach, w których odbywa się ruch drogowy.

   3
   1
  • krzysiok pisze:

   No tak musisz uważać jak wjeżdżając z podporządkowanej drogi na każdą drogę co ma więcej pasów.

 • JanuszTRL pisze:

  I po obejrzeniu tego wideo żałuję że jednak na tym rondzie w nią nie wjechałeś. Może by zapamiętała zasadę jazdy na nim…

  6
  2
 • Nazhir pisze:

  jak w przedszkolu:
  – a ja mam kamerkę
  – pojedźmy na policję
  – jesteś u Pani, bo zajechałeś mi drogę.

  Ludzie, trochę kultury i zrozumienia. Jesteśmy tylko ludźmi. Droga to nie miejsce, żeby wylewać swoje życiowe frustracje. Ktoś popełnił błąd – trudno, zdarza się nawet najlepszym. Przyjacielski klakson, awaryjki na przeprosiny i jedziemy dalej, byle bezpiecznie do celu. Nic się nie stało.

  23
  2
  • John pisze:

   Jak slusznie autor zawar w opisie. Pomylić się może kazdy. Nie robiłby afery gdyby ona nie sprowała sie do niego na rondzie. Chyba nie wiedziała co zrobiła źle i chcial jej to wytlumaczyc

   10
  • Wyrocznia pisze:

   W tym kraju ten posrany narod zawsze bedzie agresywny zadziorny i smieszny, ale to niestety tylko swiadczy o ciemnocie i nie solidarnosci, zamiast odpuscic pojechal na skrzyzowanie otwarrl szybe i dyskutowal bo brak mu zrozumienia ze kobieta popelnila blad ciemny czlowiek , w USA za takie otwarcie szyby dostal by seria w leb.

   • John pisze:

    Ale pierdolisz z tym USA. Baba miała nie pokolei w głowie. To nie było jakieś zagapienie się tylko pzrekonanie że ma się rację. przez takie coś są wypadki wlasnie. I jeszcze pretensje którędy on jedzie. Chciał normalnie pogadać i wyjaśnic a to ona pierwsza zaczęła kłapać japą jak tylko odsunęła się szyba

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Mar 23 2019
  Zderzenie z wozem strażackim
 • Mar 23 2019
  Nawiedzony szofer
 • Mar 23 2019
  Skutki braku bezpiecznego odstępu
 • Mar 23 2019
  Szalone wyprzedzanie
 • Mar 22 2019
  Wypadek z udziałem motocyklisty
 • Kategorie

 • Najnowsze komentarze

 • Archiwa