Menu

 • Kategorie

Pas rozbiegowy to lawa

https://youtu.be/qDa6qSU0zBA
Share Button

24 komentarze do "Pas rozbiegowy to lawa"

 • Renata napisał(a):

  WIEŚNIAK PIERWSZY RAZ NA AUTOSTRADĘ WJECHAŁ :)))) NA takich wsioków nie ma rady niestety. Oni jadą jak chcą i nic im nikt nie zrobi 🙂

 • kriss_u napisał(a):

  Widzę tu jedynie spory brak doświadczenia i strach przed tym że nikt go nie wpuścić z rozbiegowego I będzie musiał hamować. Innego logicznego wytłumaczenia nie widzę, no chyba że nie przeciętna głupota i ignorancja, albo robi na stłuczke.

  1
  5
 • Krzysiek napisał(a):

  Pas rozbiegowy służy do tego, żeby kierujący pojazdem, który wjeżdża, mógł rozeznać sytuację panującą w okolicy wjazdu (np. czy w pobliżu są inne pojazdy, czy jest korek, nie ma jakiś utrudnień), a przede wszystkim dopasować prędkość do panujących w tym rejonie warunków, tak aby nie zaburzyć ruchu, co na autostradzie ma szczególnie istotne znaczenie, gdyż może doprowadzić nawet do karambolu!
  Niestety większość matołków (określenie ich mianem “kierowców” to spore nadużycie), jeździ po drogach tak jak to widać na powyższym nagraniu, czyli tak jakby byli na pastwisku.

  27
 • jinxi napisał(a):

  Dlatego na węzłach przeważnie zjeżdżam na lewy.

  14
  4
  • g napisał(a):

   Ale tutaj kierowca nie mogl tego zrobic, czlowiek zapobiegawczy, zjechal by na lewy zeby kogos wpuscic to zaraz by go janusz z TDI wyprzedzil przychamlowal 3 razy i pouczyl ze powinien na prawym siedziec … coz.

 • Józwa napisał(a):

  O kufa!.
  Tyle matrów pasa rozbiegowego a koleś wbija się na już po skończeniu ślimaka. Pewnie myślał że mu ktoś ukradnie “jego” pas i postanowił o niego zawalczyć.
  Ogólnie tragedia, większość kierowców właśnie tak robi….do tego jazda z uwielbieniem lewym pasem.
  Dziwię się Policji…ile mandatów by natrzaskali skupiając się na w.w. przwinieniach. Chyba do nich pójdę i podpowiem gdzie szukać kasy…

  22
 • Ktoś napisał(a):

  Wygląda tak jakby chciał wykonywać manewry od razu jak nadarzy się okazja bez świadomości prędkości i dystansu od pojazdów. Ja niestety jako młody kierowca również mam kilka przewinień na sumieniu i wszystkie związane z wymuszeniem pierwszeństwa.

 • Edek napisał(a):

  Japerdole ta strona stracila swoj pierwotny sens. Tu nie ma edukacji, nie ma przestrzegania. To jest hejt, szkalowanie i grozby karalne.
  Pora sie stad wypisac.

  13
  58
  • haha napisał(a):

   To fajnie, idź gdzie indziej pisać głupie komentarze.

   36
   8
  • Wojtek napisał(a):

   Nie rozumiem twojej wypowiedzi. Według mnie ten film jak najbardziej ma walory edukacyjne.
   Jako młody kierowca bez doświadczenia na drogach szybkiego ruchu czy autostradach wiem już czym może grozić niewykorzystanie pasa rozbiegowego i będę starał się nie popełniać błędów kierowcy z opla.
   Pozdrawiam 🙂

   37
   • jam napisał(a):

    na tym filmie to nie jest nawet problem niewykorzystania pasa, tylko braku mozgu objawiajacego sie przejechaniem lini ciaglej – brak wykorzystania to by bylo jakby przez przerywana przejechal tak szybko jak sie da

 • edw napisał(a):

  Nie tylko na autostradzie. Jeżdżę głównie po W-wie i chyba połowa kierowców w ogóle nie wykorzystuje pasa rozbiegowego, próbują wjechać na drogę z pierwszeństwem jakby go nie było. Osobną grupą są szeryfy, które w korku blokują pas rozbiegowy, na szczęście policja na nich poluje od jakiegoś czasu.

  13
 • Mariusz napisał(a):

  Takich idiotów nie brakuje na autostradzie , tylko głównie są to samochody ciężarowe lub tiry i nie tylko te na pasie rozbiegowym ale i te na prawym pasie zajeżdżających drogę zmieniając pan na lewy żeby jaśnie pana wpuścić bo przecież ma pierwszeństwo . Ja jadąc busem kiedy czasem zabraknie mi pasa rozbiegowego jadę dalej a nie wpierdzielam się komuś przed maskę .

  5
  2
 • M&M napisał(a):

  Co się dziwić, jak co drugi nie potrafi z pod świateł ruszyć. Rozpędzenie bolidu do 50 zajmuje mu tyle , że trzy auta zdążą przejechać

  27
  1
  • Leszek napisał(a):

   Bardzo dobre wykorzystanie pasa rozbiegowego – właśnie tak należy robić. Mam tylko obawy podczas takiego wyprzedzania z prawej strony (wiem, że zgodnego z przepisami) – że gość, który nie patrzy w lewe lusterko, tym bardziej nie popatrzyłby w prawe.

   4
   1
  • krzysiok napisał(a):

   Nie. Na pasie rozbiegowym obowiązują takie same przepisy jak przy każdej innej zmianie pasa. Możesz zjechać przy pierwszej nadarzającej się okazji.

   Art. 22
   (..)
   4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.
   5. Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru.

 • Daryjusz napisał(a):

  Na 0:40 typ ponownie włącza na chwilę lewy kierunkowskaz. On ma cokolwiek w tej swojej głowie??

  5
  1
 • Alex napisał(a):

  Idiota, nawet nie wie jakie zagrożenie stworzył na drodze. Gdyby popatrzył w lusterka takiej akcji by nie odwalił.

  11
  1

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj