Polskie Drogi #116

https://youtu.be/NCgw4wTRYg8
Share Button

55 komentarzy do "Polskie Drogi #116"

 • Sebastian pisze:

  Dziewczyna rzucająca się za psem, głupia ale i godna naśladowania, widać że dobra duszyczka bo nawet się nie zawahała 🙂

 • Teodor pisze:

  Policjant w kamizelce odblaskowej stoi na poboczu, a ten bez kamizelki wchodzi na środek drogi, bezsens. W kamizelce chyba ma obowiązek przebywać na jezdni.

 • Stachu pisze:

  4:30 – nagrywający zapier****cz, zero ostrożności i wyobraźni, z daleka widać, że samochód zmieni pach.
  5:40 – obaj wjechali na czerwonym (jeden za wcześnie, drugi za późno).
  Ogólnie, prowadząc trzeba nie tylko stosować się do przepisów, ale i urzywać wyobraźni (nie mylić z fantazją).

  3
  3
 • Kierowca pisze:

  Policjant powinien stracić prace za coś takiego. Jak taka ameba kontroluje kierowców. Zero inteligencji

  23
  3
  • Live pisze:

   Powinien stracić, a w realiach naszego kraju i bezkarnej policji
   :
   -te Heniek, ale żeś załatwił tego gamonia z poczty buhahahahhh
   -no! ale sie zesrał na mój widok buhahahhh
   -a teraz dawaj Heniu idziemy na flaszkę

  • jam pisze:

   no tak, powinien go puscic bo za szybko jechal 😀 jakos Ci ktorym policjant wszedl przed maske (podobno bez zachowania ostroznosci) jakos nie mieli problemu z tym, zeby zwolnic/zatrzymac sie – tylko ten ktoremu policjant oprocz znaku do zatrzymania nijak nie przeszkodzil mial – a to ze sie klient porobil i na dodatek jechal niesprawnym autem to juz nie wina policjanta

   • Sebastian pisze:

    I ta scena idealnie pokazuje po co jest ograniczenie prędkości… jadąc 50km/h nawet w razie czegoś nieoczekiwanego można w porę zareagować, to dla wszystkich ameb zapierdalających przez centrum miasta setką bo następnym razem może to być pies, dziecko lub nawet spadająca gałąź.

 • Adam pisze:

  Wiadomo coś więcej o sytuacji z 5:38? Akurat w tej sekundzie widać jak bus (z lewej) jest na skrzyżowaniu. Jeszcze przed sygnalizatorem zjazdowym, a ten już musiał wyświetlać czerwone.
  Z drugiej strony kierowca minivana nie powinien wjeżdżać na skrzyżowanie, jeżeli mogłoby to stanowić zagrożenie (nawet jeśli miałby zielone).
  Jestem ciekawy jak to się zakończyło.

 • Bars pisze:

  Szkoda. Zdecydowana większość to powtórki, które tu już widzieliśmy i komentowaliśmy…

  11
  5
  • g pisze:

   No no chyba jednak dobrze ze administracja niczego nie “trzyma na pozniej” zeby material (mix) byl lepszy, tylko co maja to wrzucaja.

  • Ewa pisze:

   Niektóre zdarzenia nie zaszkodzi zobaczyć po raz kolejny. Przypomnieć sobie, bo kto wie…może wyparowały z głowy, a sytuacja przecież może się powtórzyć, i tym razem dotyczyć nas, a wtedy…masz w głowie na świeżo.

 • Józwa pisze:

  Bardzo fajny odcinek.
  Co do ronda….bez wyznaczonych pasów ruchu, więc wolna amerykanka, jazda po zewnętrznej dookoła, zmiana pasa ruchu na rondzie tez dozwolona, tylko że to tak małe rondo że nie ma jak tego pasa zmienić przed zjazdem. Wszystkie ronda powinny mieć już wyznaczone pasy ruchu lewy do jazdy lewo prosto/ prawy do prawo prosto i byłoby po sprawie.
  Ale ja o czym innym.
  W odcinku jest kilku “zapierdalaczy” miastowych, upiekło im się bo to inny uczestnik tuchu spowodował kolizję, tylko, że przy takim zapierdalaniu po mieście to tak naprawdę oni tworzą i prowokują niebezpiecznie i wypadkowe sytuacje. Jak winny ma takie nagranie jako dowód swojej winy powinien się bronić i walić jako współwinnego kolizji takiego zaperdalacza. Kiedy w tym kraji ludzie zrozumieją, że miasto to nie expresówka.

  14
  8
 • ewrferwer pisze:

  Rozumiem że wina lezy po stronie policjanta za wyczyn kierowcy z Poczty polskiej?

  13
  4
  • Tomasz pisze:

   nie inaczej jest nagranie jak wbiega na ulice bez zachowania szczególnej ostrożności oraz bez odblasków

   16
   3
 • Kapsel pisze:

  Co to jest wykop? 😛

 • antoni pisze:

  3:45 gdyby wcisnął hamulec tak szybko jak klakson to by nic nie było, ale przecież trzeba sobie wymieniać zderzaki za kogoś kasę, a potem się dziwić czemu OC drożeje. Właśnie przez takie ameby co myślą że jak mają pierwszeństwo to nawet nie będą hamować my wszyscy płacimy więcej, nie usprawiedliwiam sprawców ale ofiary też nie są bez winy.

  9
  8
  • krzysiok pisze:

   Nie każdy umie się idealnie zachować, to przez ludzi co myślą że “chyba zdarzę” są takie wypadki. I tak hamował tylko GPS pokazuje prędkość z opóźnieniem. A to że nie wyhamował to się zdarza, nikt idealnie wszystkiego nie przewidzi i idealnie nie zareaguje. Do tego dochodzi stres i mało czasu na reakcję to jest jak jest.

   3
   1
  • oc pisze:

   OC drożeje bo 500+

   4
   3
 • smiechłem pisze:

  1:24 nagrywający, to kolejny przegryw, co po rondzie nie potrafi jezdzic. cisnie w lewo prawym pasem.

  12
  25
  • Kapsel pisze:

   Dopóki nie będzie to prawnie uregulowane, to po takim rondzie on ma prawo jechać zewnętrznym pasem dookoła. Nagrywający jedzie swoim pasem, na który ktoś mu się z lewego wpakował pod maskę… I żeby nie było, jestem absolutnie za tym, aby jeździć tak jak kolega wyżej sugeruje. Czyli z prawego prosto lub w prawo, z lewego prosto lub w lewo i odpowiednio wcześniej zmienić pas na ten umożliwiający wyjazd.

   15
   1
   • Alx pisze:

    Może i ma prawo. Ale taka jazda świadczy o słabych umiejętnościach kierowcy. Niestety standard, nie umiemy jeździć po rondach z dwoma pasami ruchu.

    4
    5
   • riesling pisze:

    Przecież jest uregulowane – zmieniasz pas, przepuszczasz tych co nim jadą.

 • Korn pisze:

  1:17 – czy tylko ja uważam że tylko nieudacznicy objeżdżają cale rondo prawym pasem ?

  19
  22
  • m4ght pisze:

   Zgodne z przepisami. Nieudacznicy nie znają przepisów.

   19
   6
   • Korn pisze:

    Rozumiem, że to ty jesteś tym kierowcą ? Uzupełnij wiedzę bo stwarzasz niepotrzebne zagrożenie.

    1
    17
   • Korn pisze:

    http://www.prawko-kwartnik.info/ronda.html
    Tu macie łopatolgicznie wyjaśnione zasady poruszania się po rondzie

    1
    5
    • kornik pisze:

     Jak już coś wstawiasz to się doinformuj, objechanie ronda prawem pasem jest przepisowe, inną sprawą jest kultura poruszania się w ruchu drogowym, gdzie nie wypada tak robić. W przytoczonej przez ciebie sytuacji bardziej zawinił kierowca golfa, który zjechał z wewnętrznego pasa z ronda, co jest już zabronione.

     13
     1
     • TomaszTomasz pisze:

      Dlaczego nie wypada tak robić? Przepis pozwala, to się do niego stosuje.
      Nie wypada, to łamać przepisów, a zjazd z pasa wewnętrznego na tego typu rondach jest zabronione.

      5
      2
  • 7th pisze:

   Ma do tego prawo, nie skreca sie w prawo z pasa wewnętrznego.Ale oczywiście zawsze znajdzie sie janusz ktory brdzie sądził ze wina tego który jechal prawidłowo

   9
   1
  • :) pisze:

   chce to jedzie prawym pasem po rondzie nawet jeśli ma zamiar zawrócić. To przepisy, nie bycie nieudacznikiem…

   10
   • smiechłem pisze:

    W przepisach też nie ma nakazu jazdy na suwak, a ludzie jeżdżą. Pytanie dlaczego?

    • Korn pisze:

     Dlatego, że jeżdżą zgodnie z kulturą poruszania się po drogach publicznych ale zawsze znajdzie się jakiś janusz, który zasłaniał się bedzie przepisami.

     4
     2
     • Bartek pisze:

      Ale jak ktoiś przy jeździe na suwak spowoduje kolizję to tutaj nie ma jakiś wątpliwości kto jest winny. Tylko o rondach takie dyskusje, a przepisy są tak samo jasne.

   • ja pisze:

    To strach przed tym ze bedzie trzeba zjechać z wewnętrznego pasa i o to czy to zadanie go nie przerośnie

    5
    1
 • m4ght pisze:

  Ostatnia akcja z horroru. Nie jestem pewien, kto do końca jest winien akcji z 4:30. Jeszcze niedawno według przepisów jedynym winnym byłby kierowca zmieniający pas, ale nagrywający ile jechał? Ponad 100? Coraz częściej osoby jadące dużo za szybko przez miasto są uznawane za winne. Z drugiej strony sprawca wcale nie musiałby dawać filmu pogrążającego samego siebie. Bez hejtu, zapraszam do normalnej dyskusji.

  2
  4
  • :) pisze:

   winien jest jeden jak byk na filmie. Passat. Chłop zmienia pas jeszcze na przejściu dla pieszych, poza tym skręca gdzieś w prawo z lewego pasa. Winny jest ewidentnie, nie ma żadnych wątpliowści. Zdementuje te paskudną plotkę kolego o rzekomej winie nagrywającego, co jedzie za szybko i uznany zostanie jako sprawca.W polskim PRD nie ma zapisu aby w jakikolwiek sposób nadmierna prędkość była jedną z przyczyn kolizji/wypadku. Tutaj mamy czysty przykład (poza byciem idiotą) nieustąpienia pierwszeństwa i nie zachowania szczególnej ostrożności przy zmianie pasa. Jeśli chcieliby mu cokolwiek zrobić to musieliby powołać biegłego który na podstawie stałych punktów( w jednej odległości) na trasie mógłby obliczyć szacunkową prędkość Audi i tylko mandat dostałby za przekroczenie prędkości ( widać znak z ograniczeniem do 70km/h- uważam, że nie przekroczył 100km/h) . Co więcej chłopowi z Passata za takie coś obligatoryjnie zatrzymane prawo jazdy powinno być… idiota w tym przypadku naraził kierującego z kamerą na duże niebezpieczeństwo który jechał swoim pasem i miał prawo wyprzedzić z prawej.

   4
   2
  • B. pisze:

   Zaraz zacznie się dyskusja że winny i tak zmieniający pas, że przekroczenie prędkości nie oznacza że tracimy pierwszeństwo itd. Szkoda, że wykładnia przepisów w takich przepisów zależy od policjanta/sędziego. Powinno być jasno określone w KRD, że w wypadku rażącego naruszenia przepisów jesteśmy winni stłuczki/wypadku, tak jak w tym przypadku.

   1
   2
   • TomaszTomasz pisze:

    Wykładnia jest stała, interpretacja jest zmienna i dlatego nadmierna prędkość czasami potrafi niektórych zgubić. Winny i tak jest zmieniający pas, poszkodowanemu kara się należy, lecz dalej miał pierwszeństwo.
    Co do stwierdzenia pierwszego pana, że coraz częściej przekraczający prędkość jest winny, to jest to wielka bzdura. Radzę się wczytać w treść uzasadnienia wyroku w tego typu przypadkach, bo to wiele zmienia.

    2
    1
 • Kryspin pisze:

  3:55 ogromne poświęcenie, całe szczęście ze kierowca dobrze zareagował :O

 • PK pisze:

  albo mi sie wydaje albo jakieś 75% kierowców nie wie że ma coś takiego jak hamulec….a jezeli nawet mają to nie wiedzą do czego służy…serio.

  6
  7
  • as pisze:

   tak, hamuja klaksonem.
   pewnie nie masz prawa jazdy to ci wyjasnie, ze w ruchu drogowym w takich sytuacjach jak te 75% nie hamuje sie jezeli ma sie pierwszenstwo i to jest prawidłowa reakcja.

   1
   9
   • m4ght pisze:

    Bzdura. Jest coś takiego jak zasada ogranicznego zaufania. Dzięki temu dobzi kierowcy nie mają kolizji. Ja od 200 tysiący kilometrów nie miałem nawet obciery parkingowej.Cenię swoje bezwypadkowe samochody.

    6
    4
    • Kubaaaa pisze:

     Nie wiem dlaczego Cię minusują?? Ja przejechałem więcej od Ciebie i radzę Ci zachować pokorę tylko to zapewnia bezpieczeństwo na drodze. Ostatnio mi kobieta wymusiła pierwszeństwo ale ja zamiast w nią wjeżdżać wcisnąłem hamulec na maksa i odbiłem w prawo ( dobrze ze abs zadziałał). Na drodze trzeba przewidywać i spodziewać się niemożliwego.

   • Marcin pisze:

    I przez takie pierdololo mamy takie ceny OC jakie mamy. “Bo ja miałem pierwszeństwo”.

    5
    2
    • as pisze:

     nie, nie dlatego.
     dlatego, ze ktoś nie ustapił pierwszenstwa.

     2
     2
     • stasiek0000 pisze:

      Przez jedno i drugie. Niemniej błąd może się zdarzyć każdemu z nas – np. czegoś nie zauważymy w porę, ale po to mamy mózgi, żeby reagować na zachowanie innych, a nie walić w nich “bo miałem pierwszeństwo”. Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje wszystkich. PORD mówi wyraźnie, że obowiązkiem kierowcy jest unikać kolizji.

      Dwa tygodnie temu kupiłem samochód. Od pierwszego właściciela, bezwypadkowy. Gdybym nie stosował zasady ograniczonego zaufania i nie używał w odpowiednim momencie hamulca, to w ciągu tych dwóch tygodni miałbym przynajmniej raz rozbity samochód. Niestety ludzie robią różne dziwne rzeczy na drodze, ale to nie znaczy, że mamy w nich wjeżdżać “bo ja miałem pierwszeństwo”.

 • Anon pisze:

  Akcja z pierwszego filmiku – policjant stworzył niebezpieczeństwo na drodze, kto nagle wyskakuje przez trzy pasy na pas skrajny??? Nawet odblasku nie miał

  18
  1
  • Durna Pała pisze:

   Też byłem świadkiem podobnego zdarzenia i TIR o mało się nie złożył. Powinno to być zakazane takie wyskakiwanie na drogę przez supermena z milicji.

   4
   3
   • Lukas pisze:

    Przecież jakby stał z lewej strony to byłby za dobrze widoczny i nie dałoby się się skubać kierowców 😉

    5
    2
 • franek pisze:

  pierfży

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj

 • Sty 21 2019
  Polskie Drogi #137
 • Sty 21 2019
  “Gdy lekko oślepi słońce i ulica zleje się z torowiskiem”
 • Sty 21 2019
  Demolka na drodze
 • Sty 20 2019
  O krok od tragedii w centrum miasta
 • Sty 20 2019
  Patologia na przejeździe kolejowym
 • Kategorie

 • Najnowsze komentarze

 • Archiwa