Polskie Drogi #121

https://www.youtube.com/watch?v=8bZpICK6V-I
Share Button

18 komentarzy do "Polskie Drogi #121"

 • Teoriespiskowe pisze:

  Autorowi nagrania kolizji motocykla z samohodem osobowym gratuluję odwagi, bo przy okazji opublikował swoje własne wykroczenie jakim jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych (4:45). 10 pkt.

 • rafal pisze:

  Sytuacja z 5:52, wina kierowcy Mondeo bezwzględna, za późno zaczął hamować, mogło dojść do tragedii… ale mamy tu świetny przykład jak trzeba myśleć za innych, bo nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, jeżeli kogoś przepuszczam (pieszy nie miał pierwszeństwa) to muszę się upewnić, że moja “uprzejmość” jest przez wszystkich zauważona i nie spowoduje tym zagrożenia, kierowca Volvo też nie ocenił sytuacji na drodzę prawidłowo, jedynie rozsądny był tu pieszy który nie wyszedł od razu na przejście i dzieki temu żyje cały i zdrowy.
  6:00 – w Clio nie działały światła STOP i dopiero po uderzeniu zadziałały? Czy kierowca hamował ręcznym/nogą/wyłączył silnik, bo samochód jest w ruchu i zatrzymuje się co widać w 6:03 (nie wygląda to na naturalne zatrzymanie bez użycia hamulca), a tego nijak nie sygnalizuje.

  1
  1
 • Jan pisze:

  a ten leksus z wisłostrady to jakim cudem dostał badanie techniczne?

 • Hmmm pisze:

  Trzech z tych kolizji by nie było, gdyby nie mistrzowie lewego/środkowego pasa…

  4
  16
 • Kamil pisze:

  Ten koleś z rowerem i tramwajem… co on miał w głowie? Rozumiem, że trup na miejscu?

  1
  13
 • ZenonZzadupia pisze:

  Sytuacja z rodzicem na skuterze i dzieckiem, nie mam pytań…
  Wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych, co może pójść nie tak?

  19
  1
 • Andrzej pisze:

  W przypadku ostatniej sytuacji, wiadomo czyja wina, ale… ten przejazd jest kiepsko zorganizowany – właściwie na skrzyżowaniu. W takim przypadku mógłby chociaż szlaban zajmować całą szerokość drogi. Nie tłumaczy to oczywiście kierowcy, ale co to jest za oszczędność… Jakby szlaban zablokował całą drogę to prawdopodobnie by przez niego nie przejechał.

  4
  8
  • Mateusz pisze:

   Rzecz w tym, że to przejazd kategorii B, który uruchamiany jest automatycznie przez nadjeżdżający pociąg. Przejazd z pełnymi rogatkami to już kategoria A i musi być obsługiwany przez człowieka. Jest sygnalizator jak byk skierowany w stronę nadjeżdżającego auta i tej rogatki tak naprawdę też by nie musiało być, bo to czerwone światło jest znakiem do zatrzymania. Przez takie właśnie durne przeświadczenie że to dopiero szlaban zatrzymuje ruch, polscy kierowcy słyną w Europie z powodowania wypadków na przejazdach kolejowych. Wystarczy sobie przypomnieć wypadek polskiego Janusza z czeskim Pendolino w Studence w 2015. Parę dni temu do sieci wyciekło nagranie kolejnego takiego jełopa naszej narodowości, tym razem na Słowacji i szczęśliwie bez kontaktu między ciężarówką i pociągiem: https://www.facebook.com/policiaslovakia/videos/2091891260841085/

   • Kuba pisze:

    Dobrze mówisz. Brak prawidłowych nawyków powodem wielu wypadków. Dziwne i niepojęte jest to, że nawet zawodowi kierowcy odpierniczają kaszanę.

    5
    1
    • Kiwi pisze:

     Już jakieś stuleje, które nie mają w swoich maleńkich główkach miejsca na wiedzę, minusują. OBy tylko przez was, debile, nikt nie zginął, skoro tak ochoczo minusujecie tych, co maja rację.

     1
     1
 • Miś pisze:

  Tyle już tego widziałem, że nic nie zrobiło na mnie wrażenia 🙃

  1
  2

Skomentuj...

Ostatnie wpisy

Szukaj